WHO: پایان همه گیری COVID-19 در چشم است: WHO |

تدروس آدهانوم گبریسوس در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود به خبرنگاران گفت: «ما هرگز در موقعیت بهتری برای پایان دادن به همه‌گیری نبوده‌ایم».

مدیر کل آژانس بهداشت سازمان ملل متحد توضیح داد که با این حال، جهان “هنوز آنجا نیست”.

خط پایان در دید

یک دونده ماراتن وقتی خط پایان نمایان می شود متوقف نمی شود. او سخت تر می دود، با تمام انرژی که برایش باقی مانده است. ما نیز باید. ما می توانیم خط پایان را ببینیم. ما در موقعیت برنده هستیم بت اکنون بدترین زمان برای توقف دویدن است“، وی تاکید کرد.

وی همچنین هشدار داد که اگر جهان اکنون از این فرصت استفاده نکند، همچنان خطر گزینه‌های بیشتر، مرگ و میر، اختلال و عدم اطمینان وجود دارد.

وی با اعلام این که WHO شش خلاصه سیاست کوتاه را منتشر می کند که اقدامات کلیدی را که اکنون همه دولت ها باید برای “پایان دادن مسابقه” انجام دهند، تشریح می کند، تاکید کرد: “پس بیایید از این فرصت استفاده کنیم”.

مردم در توکیو ژاپن از ماسک محافظ استفاده می کنند.

© ADB/Richard Atrero de Guzman

مردم در توکیو ژاپن از ماسک محافظ استفاده می کنند.

تماس فوری

خلاصه خط مشی ها خلاصه ای است، بر اساس شواهد و تجربیات 32 ماه گذشته، و آنچه را که برای نجات جان انسان ها، محافظت از سیستم های بهداشتی و جلوگیری از اختلالات اجتماعی و اقتصادی بهترین کار را انجام می دهد، تشریح می کند.

“[They] لحظه ای هستند درخواست فوری از دولت ها برای نگاه دقیق به سیاست های خود و تقویت آنها برای COVID-19 و پاتوژن های آینده با پتانسیل همه گیر، تدروس توضیح داد.

این اسناد که به صورت آنلاین در دسترس هستند، شامل توصیه‌هایی در مورد واکسیناسیون بیشتر گروه‌های در معرض خطر، ادامه آزمایش و تعیین توالی ویروس SARS-CoV-2، و ادغام درمان مؤثر برای COVID-19 در سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی اولیه است.

آنها همچنین از مقامات می‌خواهند که برنامه‌هایی برای افزایش در آینده از جمله تأمین منابع، تجهیزات و کارکنان بهداشتی اضافی داشته باشند.

این خلاصه ها همچنین حاوی توصیه های ارتباطی، از جمله آموزش کارکنان بهداشتی برای شناسایی و رسیدگی به اطلاعات نادرست، و همچنین ایجاد مطالب آموزنده با کیفیت بالا است.

یک دانشمند آزمایشگاهی بر روی واکسن کووید-19 Novavax کار می کند.

یک دانشمند آزمایشگاهی بر روی واکسن کووید-19 Novavax کار می کند.

متعهد به آینده

تدروس تاکید کرد که سازمان جهانی بهداشت از شب سال نوی 2019 برای مبارزه با شیوع کووید تلاش کرده است و تا زمانی که همه گیری “واقعاً تمام شود” به این کار ادامه خواهد داد.

او گفت: «ما می‌توانیم با هم به این همه‌گیری پایان دهیم، اما تنها در صورتی که همه کشورها، تولیدکنندگان، جوامع و افراد گام بردارند و از این فرصت استفاده کنند.»

سناریوهای احتمالی

دکتر. ماریا ون کرخوف، سرپرست فنی سازمان جهانی بهداشت در مورد کووید-19، تاکید کرد که ویروس هنوز “به شدت” در سراسر جهان در حال گردش است و آژانس معتقد است که تعداد موارد گزارش شده دست کم گرفته شده است.

او با تکرار هشدار قبلی خود مبنی بر اینکه ویروس هر چه بیشتر در گردش باشد، گفت: “ما انتظار داریم که در آینده امواجی از عفونت وجود داشته باشد، به طور بالقوه در مقاطع زمانی مختلف در سرتاسر جهان که ناشی از انواع مختلف Omicron یا حتی انواع مختلف نگرانی باشد.” فرصت های بیشتری برای جهش دارد.

با این حال، او گفت، این امواج آینده نیازی به ترجمه به “امواج یا مرگ” ندارند زیرا اکنون ابزارهای موثری مانند واکسن ها و ضد ویروس ها به طور خاص برای COVID-19 وجود دارد.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان