Spider-Man: Across the Spider-Verse و الهامات بصری آن

مایلز مورالس، یک ابرقهرمان نوجوان بروکلین در حال توسعه، در انیمیشن موفق «مرد عنکبوتی: در دنیای عنکبوتی» در سال 2018، چندین بازدید غیرمنتظره از ابعاد دیگر دریافت می‌کند. برای دنباله‌ی فیلم، «مرد عنکبوتی: در عرض آیه‌ی عنکبوتی»، این مورالس (با صداپیشگی شامیک مور) است که باید به دنبال گوئن استیسی (هیلی استاینفلد)، نسخه‌ای از زن عنکبوتی، وارد عرصه‌های جدیدی شود که در آن افراد عنکبوتی دیگر وجود دارند. .

برای کارگردانان فیلم، جواکیم دوس سانتوس، کمپ پاورز و جاستین کی تامپسون، فرضیه، با مایلز به عنوان یک مسافر و نه میزبان، به آنها اجازه داد تا افق های زیبایی شناختی خود را گسترش دهند. این بار کار به خلق شخصیت‌هایی با طراحی منحصربه‌فرد که در یک جهان منفرد زندگی می‌کنند محدود نمی‌شود، بلکه کل جهان‌ها بر اساس حماسه‌های کتاب‌های مصور بی‌شماری است که استن لی و استیو دیتکو پالادین عنکبوتی را دوباره تفسیر کرده‌اند.

تامپسون گفت: «تقریباً مانند این است که از کتابی به کتاب دیگر می پریم. “هدف این بود که مردم را به سفر ببریم و از این همه هنرمندان شگفت انگیز مختلف جشن بگیریم.”

برای انجام این کار، تولید به منبع مراجعه کرد و با برخی از افرادی که پشت آن دیدگاه‌های متناوب «مرد عنکبوتی» بودند تماس گرفت تا در توسعه فیلم شرکت کنند. ریک لئوناردی که کمیک «مرد عنکبوتی 2099» را طراحی کرده بود، برای کمک به ابداع ابزارهای انیمیشن سه بعدی که می‌توانند کارهای خطی او را تقلید کنند، وارد صحنه شد. و برایان استلفریز، هنرمند باتجربه مارول کامیکس، نقش مهمی در فرمول بندی برداشت فیلم از جسیکا درو/زن عنکبوتی داشت.

این سه فیلمساز که از نواحی مختلف لس آنجلس – شهری که می‌تواند آیه عنکبوتی خودش باشد – برای یک مصاحبه ویدیویی تماس بگیرند، برخی از ایده‌های دیگر را که در استخر مرجعشان می‌چرخند، تشریح کردند.

در اوایل این ماجراجویی چندجهانی، شخصیت شروری به نام کرکس به طور غیرمنتظره ای وارد دنیای رنگارنگ گوئن می شود. شخصیت تک رنگی که دارای گجت‌های مختلف است، بومی واقعیت دیگری است، و به نظر می‌رسد که روی کاغذ پوستی کشیده شده است، باید به وضوح و بلافاصله با دنیایی که به آن حمله می‌کرد احساس غریبگی کند. طرح های هنرمند و مخترع رنسانس لئوناردو داوینچی به عنوان پایه ای برای طراحی او عمل کرد.

دوس سانتوس می‌گوید: «توسعه‌های کرکس شبیه نسخه‌ای بیش از حد واقعی از بسیاری از اختراعات دیوانه‌کننده‌ای بود که خود داوینچی به آن دست یافته بود، که برخی از آنها دیوانه بودند، برخی از آنها بسیار آینده‌نگر بودند. “بعضی از آنها رک و پوست کنده وحشتناک بودند.”

یکی دیگر از الهام‌بخش‌های حیاتی در طول توسعه اولیه این شخصیت، کار رویال دو لوکس، یک شرکت تئاتر خیابانی مستقر در نانت، فرانسه بود که در ساختن عروسک‌های خیمه شب بازی در مقیاس بزرگ تخصص دارد.

تنها زمانی که مایلز و گوئن در کل فیلم تنها هستند، زمانی رخ می دهد که هر دو به یک خط افق وارونه نیویورک خیره می شوند. همان قدر که سکانس نفس گیر و قابل توجه است، بارها وارد و خارج از فیلم شد. پاورز گفت: «این فیلم باید واقعاً راه خود را در فیلم کسب می کرد. در طول این فرآیند، او متوجه شد که به رمان عاشقانه معصومانه کامرون کرو “هر چیزی بگو” فکر می کند. نقش اصلی مرد در آن فیلم، لوید دوبلر (جان کیوزاک)، تلاش می‌کند تا علاقه‌مندش به دایان کورت (آیون اسکای) را متقاعد کند که به مسابقه نامحتمل آنها فرصتی بدهد، حتی اگر پدرش مخالفت کند. پاورز می‌گوید: «قطعاً شباهتی وجود دارد، زیرا گوئن این شخصیت‌های مربی را در زندگی‌اش دارد که از او می‌خواهند به دلایلی که مخاطبان ما کشف خواهند کرد، از مایلز مورالس دوری کند. اما، البته، داشتن یک لحظه کامرون کرو بین دو فرد عنکبوتی با توانایی‌های شگفت‌انگیز، باید یک محیط فوق‌العاده داشته باشد، یعنی برج ساعت در حالی که هر دو وارونه آویزان هستند.

دنیای گوئن مانند حلقه خلق و خوی عمل می کند که به احساسات او واکنش نشان می دهد. به عنوان مثال، اگر او احساس عصبانیت کند، صفحه قرمز می شود و فضا گرمتر می شود. و هنگامی که سردرگمی او را فرا می گیرد، جهان تکه تکه می شود. به گفته تامپسون، انیمیشن کلاسیک دیزنی در سال 1950 “سیندرلا” به عنوان مرجع عمل کرد. او می‌گوید: «در کودکی، صحنه‌ای را به یاد می‌آورم که لباس سیندرلا توسط خواهرخوانده‌های شیطانی پاره می‌شود و پس‌زمینه‌ها و محیط شروع به واکنش نسبت به این آسیب عاطفی می‌کنند که او متحمل می‌شود.» برای او، این لحظات در عالم خرد واکنشی گوئن، فیلم را به تجربه‌ای‌ترین شکل خود می‌کشاند.

این تولیدکننده از مرکز تحقیق و توسعه ناسا در La Canada Flintridge، کالیفرنیا بازدید کرد تا در مورد اینکه چگونه فناوری پیشرفته می تواند برای شخصیت های فیلم آنها اعمال شود، تحقیق کند. آنها امیدوار بودند بفهمند که چگونه میگوئل اوهارا، یک ژنتیک دان درخشان که مرد عنکبوتی سال 2099 شد، می تواند یک بال لباس مقاوم در برابر پارگی و با فناوری پیشرفته با قابلیت پرواز قدرتمند بسازد و از چه موادی ساخته خواهد شد. اگر واقعاً در دنیای ما وجود داشته باشد.

سازندگان فیلم برای بهینه‌سازی ظاهر Spider-Byte، یک فرد عنکبوتی که با جرم و جنایت در دنیای چندگانه فضای مجازی مبارزه می‌کند و شفاف به نظر می‌رسد، تکنیک‌های فعلی را بررسی کردند که درست در آستانه ایجاد هولوگرام‌های سه‌بعدی در زمان واقعی است. تامپسون گفت: «ما فقط او را روی صفحه نمایش قرار نمی دهیم و سپس او را در یک تیرگی جزئی قرار نمی دهیم. تکنیک‌های خاصی وجود دارد که ما عمیقاً به آن‌ها پرداخته‌ایم تا به او حس حضور روی صفحه نمایش را بدهیم که احساس می‌کند او فراتر از کسی است که کت و شلوار پوشیده است.»

برای پاورز، از طریق یک سکانس اکشن که به قلمروی عقب‌نشینی آینده‌نگر مرد عنکبوتی 2099 وارد شد، دو نشانه از پیشرفت شخصیتی عالی وجود داشت. یکی از آنها تعقیب و گریز پا در «Point Break» کاترین بیگلو است که جانی یوتا ( کیانو ریوز) سعی می کند بودی (پاتریک سویزی) را بگیرد. پاورز گفت: “این عجیب و خنده دار بود و چیزهایی را که ما در مورد شخصیت ها در اوایل فیلم یاد گرفتیم، اجرا کرد، یعنی اینکه یوتا در بازی فوتبال زانویش آسیب دید.” تعقیب و گریز مشابهی در «Across the Spider-Verse» رخ می دهد.

مرجع دیگری که در ذهن پاورز قرار داشت، «کشوری برای پیرمردها نیست» برادران کوئن بود. در آن فیلم، لولین ماس (جاش برولین) در مواجهه با آنتون چیگور (خاویر باردم) قاتل روان‌پریش سرپیچی می‌کند. حتی اگر یک اجتناب ناپذیر برای حل همه چیز وجود داشته باشد، ماس به قول پاورز به مقابله می پردازد و “لیک های خود را وارد می کند”.

او افزود: «مایلز نیز تحت تعقیب است، اما ما همچنان از او می‌خواهیم که لیس‌هایش را وارد کند».

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان