AMLO می گوید آتشفشان مکزیک Popocatepetl خاکستر کمتری منتشر می کندCNN

به گفته رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، آتشفشان Popocatépetl مکزیک پس از هفته ها افزایش فعالیت، خاکستر کمتری از خود ساطع می کند که می تواند نشانه خوشایندی برای میلیون ها نفری باشد که در اطراف آن زندگی می کنند.

«شدت آن کاهش یافته است. خاکستری که منتشر می کند نیز کمتر است. اساساً بیشتر به سمت پوئبلا می رود. لوپز اوبرادور روز سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: بقیه ایالت ها خاکستر نمی ریزند و ما شبانه روز شاهد هستیم که هیچ وحشتی وجود ندارد.

به گفته مقامات، پس از اینکه Popocatépetl، خطرناک ترین آتشفشان فعال مکزیک، از هفته گذشته در حال پراکندگی خاکستر در چندین شهر مجاور مشاهده شد، به میلیون ها نفر در مکزیک هشدار داده شده بود که برای تخلیه احتمالی آماده شوند.

هشدار “فاز 3 زرد” نیز توسط هماهنگی ملی حفاظت مدنی مکزیک (CNPC) به مردم ساکن در شهرها و روستاهای نزدیک آتشفشان صادر شد.

مقامات روز سه‌شنبه از ساکنان خواستند که هوشیار باشند و بتی مانریک، وزیر محیط‌زیست اعلام کرد که شاخص کیفیت هوا در پوئبلا کاهش ذرات آلاینده را ثبت کرده است، اما مردم محلی را تشویق به پوشیدن ماسک و کاهش رانندگی در خودروها کرد.

“کار روی همه چیز پیشگیرانه انجام می شود، اما نباید زنگ خطری وجود داشته باشد و سعی کنید هنگام گزارش دادن بسیار عینی باشید تا مردم را نترسانید. رئیس جمهور گفت: ما از هر چیزی مطلع می شویم و بلافاصله گزارش می دهیم، اما احساس می کنیم هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما