9 سایت فروش غیرمجاز بلیط هواپیما مسدود شد

جعفر یازرلو، سخنگوی سازمان هواپیمایی کیشوری از مسدود شدن 9 سایت بلیت فروشی بدون مجوز که موجب اخلال در بازار و تضییع حقوق مردم می شد، خبر داد.

به گزارش دیجیتال و کپی فیلم، بنا به اطلاع سخنگوی سازمان هواپیمایی کیشوری، با بررسی این سازمان و ورود دادسرا، 9 سایت غیرمجاز و فروشنده غیرقانونی بلیط هواپیما مسدود خواهد شد. این اتفاق در حالی رخ می دهد که برخی از این وب سایت ها هنوز از دلیل این موضوع مطلع نشده اند و مسدود شدن و اعلام غیرقانونی بودن آنها پس از چندین ماه فعالیت صورت می گیرد. بلیت نوروزی در بازار آستانه فروخته می شود.

یازرلو پس از اعلام مسدود شدن 9 سایت غیرمجاز فروش بلیت هواپیما گفت: 9 سایت غیرمجاز و غیرمجاز که با اخلال در بازار و تضییع حقوق مردم اقدام به فروش بلیط هواپیما می کردند، با بررسی سازمان هواپیمایی کیشوری و سازمان هواپیمایی کیشوری مسدود خواهند شد. ورود دادسرا».

همچنین توصیه می شود مسافران ضمن مطالعه آیین نامه حقوق مسافر حتما از فروشنده معتبر در شرکت ها و ادارات بلیط تهیه کنند. البته ردیابی دیجیتال نشان می دهد که برخی از سایت های موجود در این لیست که همچنان مسدود هستند، مدعی قانونی بودن فعالیت آنها و ناگهانی بودن این تصمیم هستند.

لیست سایت های مسدود شده بر اساس درخواست سازمان هواپیمایی کیشوری به شرح زیر است:

  • www.charter724.com
  • www.kish44.ir
  • www.mancharter.ir
  • www.buy4ter.ir
  • www.parvazyab.com
  • www.kishzoom.com
  • www.bilittehran.ir
  • www.ojooz.ir
  • www.arzanro.com

پس از اعلام مسدود شدن 9 سایت فوق، دلیل این مسدود شدن، نقض حقوق مصرف کننده است و توضیح دقیقی در مورد چگونگی این تخلف بیان نشده است. مسدود شدن سایت های فروش بلیط هواپیما، در شرایطی که تنها چند روز تا تعطیلات نوروز 1402 باقی مانده و روزهای پررونق صنعت گردشگری را سپری می کنیم، توافق برای واردات این سایت ها موثر خواهد بود. به راستی اکنون این سوال مطرح است که چرا قبلاً این موضوع بررسی نشده و اگر فعالیت سایت های مذکور غیرقانونی بوده است، تا قبل از ورود بلیت فروش اینترنتی در آستانه عید نوروز اقدامی صورت نگرفته است.

همچنین شایان ذکر است که 9 سایت قبل از مسدود شدن اعلام شده، کاربران از این سایت ها بلیط خریداری کرده اند و هیچ توضیحی برای این افراد ارائه نشده است. مسافرانی که هزینه بلیط را پرداخت کرده اند و اکنون به دلیل مسدود شدن سایت به خدمات پشتیبانی و غیره دسترسی ندارند نیز در شرایط فعلی سردرگم هستند.

از سوی دیگر ردیابی برخی از سایت های موجود در این لیست حاکی از آن است که برخی از این وب سایت ها خود از این خبر اطلاعی نداشته اند و تا زمان نگارش این خبر دلیل این مسدود شدن به آنها اعلام نشده است. بنابراین به نظر می رسد کاربر سایت در روند پیگیری غیرقانونی بودن سایت های فوق دچار سردرگمی بیشتری شود.

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما