یونان در کانون توجه به دلیل محاکمه فعالان، داوطلبانی که مهاجران را نجات دادند

جلسه استماع با حضور 24 داوطلب و فعال روز سه شنبه در جزیره لسبوس یونان آغاز شد و باعث شد که OHCHR نسبت به “اثر دلخراش” که بر سایر مدافعان حقوق داشته است هشدار دهد. که اکنون کار خود را متوقف کرده اند در یونان و سایر کشورهای اتحادیه اروپا.

آن ده کارآزمایی همگی با مرکز بین المللی واکنش اضطراری یا ERCI مرتبط بودند. OHCHR گفت که بین سال‌های 2016 تا 2018، این گروه به بیش از 1000 نفر کمک کرد تا به امنیت برسند و به بازماندگان کمک‌های پزشکی و سایر کمک‌ها در لسبوس ارائه کردند.

صدای عقل

«فکر می‌کنم کاملاً واضح است که شما افرادی دارید که در دریا در مضیقه هستند، افرادی که در قایق‌هایی هستند که ممکن است واژگون شده یا غرق شده باشند. لیز تروسل، سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل، گفت: آنها در آب هستند و کسی نیست که آنها را نجات دهد.

«به همین دلیل است که می گوییم این محاکمه و محاکمه هایی مانند آن کاملاً نگران کننده است زیرا آنها اقداماتی را که جان مردم را نجات می دهد جرم انگاری می کنند

خانم خانم در گفتگو با خبرنگاران در ژنو. تروسل خاطرنشان کرد که افراد تحت محاکمه شامل یک پناهنده سوری و اتباع خارجی مانند شان بایندر، شهروند آلمانی-ایرلندی بودند.

این مقام OHCHR توضیح داد که متهمان با اتهاماتی روبرو هستند که شامل چندین جنایت در ارتباط با تسهیل قاچاق مهاجر است و از اخبار روز جمعه مبنی بر ابطال برخی از اتهامات توسط دادستان استقبال کرد.

برش سرگردان

امروز هیچ تیم نجات جامعه مدنی در آبهای یونان فعالیت نمی کند، خانم. تروسل تکرار کرد، با وجود اینکه از سال 2021 تاکنون 492 مهاجر در شرق مدیترانه جان خود را از دست داده یا ناپدید شده اند.طبق گزارش سازمان بین المللی مهاجرت سازمان ملل (IOM).

این مقام OHCHR ادامه داد که محاکمه های مشابه سایر فعالان حقوق قبلاً در تعدادی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا از جمله مجارستان، ایتالیا و مالت برگزار شده است.

واقعیت نجات جان افراد، ارائه کمک های بشردوستانه بسیار مهم است و هرگز نباید توسط هیچ دولتی جرم انگاری شودو به همین دلیل در این پرونده خاص می گوییم که باید از اتهامات این متهمان ساقط شود.

پروژه مهاجران گمشده سازمان بین المللی مهاجرت، تلفات مهاجران در منطقه را به روز می کند و از سال 2014 تاکنون نزدیک به 1700 مرگ و ناپدید شدن در مسیر دریای مدیترانه شرقی، از جمله نزدیک به 500 کودک، ثبت کرده است.

گفته می شود بسیاری از قربانیان از سوریه، عراق و افغانستان آمده اند.

یک قایق لاستیکی بزرگ پر از پناهجویان به ساحل جزیره لسبوس در منطقه دریای اژه شمالی کشیده می شود.  (فیله)

© یونیسف/اشلی گیلبرتسون هفتم عکس

یک قایق لاستیکی بزرگ پر از پناهجویان به ساحل جزیره لسبوس در منطقه دریای اژه شمالی کشیده می شود. (فیله)

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

پاربرگ سایت

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان