گرت ساوت‌گیت می‌گوید جام جهانی 2022: کارگران کشورهای حاشیه خلیج فارس در آرزوی برگزاری مسابقات متحد هستند.CNN

با نزدیک شدن به جام جهانی قطر، گرت ساوتگیت، سرمربی تیم ملی انگلیس، چیزهای زیادی در دستور کار خود دارد. او در تلاش است تا تیم فوتبال انگلیس را که بدترین فرم خود از سال 1992 را پشت سر می‌گذارد، در حالی که با لیست آسیب‌دیدگان رو به رشدی روبرو است، تغییر دهد. همه اینها در حالی که او برای اولین جام جهانی که در اواسط فصل برگزار می شود آماده می شود.

علاوه بر این، این یک جام جهانی است – که از 20 نوامبر شروع می شود – که با تعدادی از مسائل حقوق بشری همراه بوده است.

گاردین سال گذشته گزارش داد که 6500 کارگر مهاجر در 10 سال پس از پیشنهاد موفقیت آمیز قطر برای میزبانی مسابقات در سال 2010 در این کشور جان باختند، که بیشتر آنها درگیر کارگران خطرناک و کم دستمزد بودند که اغلب در گرمای شدید انجام می شد.

این گزارش – که توسط برگزارکنندگان مسابقات “قاطعانه” تکذیب شد – همه 6500 مرگ و میر را با پروژه های زیرساختی جام جهانی مرتبط نکرد و به طور مستقل توسط CNN تأیید نشده است.

قطر همچنین به دلیل قوانین ضد دگرباشان جنسی در این کشور مورد انتقاد قرار گرفته است.

ساوتگیت وارد سومین تورنمنت بزرگ خود می شود که در دو دوره قبلی انگلیس را حداقل به نیمه نهایی رساند.

با این وجود، ساوت گیت معتقد است که جام جهانی باید ادامه یابد و می‌گوید که این دیدگاه بین کارگران قطری که او با آنها صحبت کرده است، مشترک است.

من چندین بار به قطر رفته‌ام و با کارگران زیادی در آنجا ملاقات کرده‌ام و آنها مطمئناً در یک چیز متحد هستند و آن اینکه می‌خواهند مسابقات برگزار شود و آن‌ها این را می‌خواهند زیرا عاشق فوتبال هستند. آنها می خواهند فوتبال به قطر بیاید.»

با این حال، بعید است سرمربی تیم ملی انگلیس در مورد مسائل حقوق بشری که قطر را پیش از جام جهانی تحت فشار قرار داده است، سکوت کند.

ساوت‌گیت گفت: «به‌عنوان اتحادیه فوتبال ما با گروه‌های حقوق بشر در مورد آنچه که دوست دارند ببینند صحبت کرده‌ایم و تلاش می‌کنیم از این ایده‌ها با غرامت برای خانواده‌هایی که کارگران و یک مرکز حقوق کارگران را از دست داده‌اند حمایت کنیم». بنابراین، ما از چیزهایی که از ما خواسته شده حمایت می کنیم.»

در ماه ژوئن، هری کین، کاپیتان انگلیس فاش کرد که با کریستین اریکسن دانمارکی و هوگو لوریس، کاپیتان تیم ملی فرانسه، درباره اتخاذ یک موضع جمعی در مورد حقوق بشر در قطر صحبت کرده است.

تیم‌های ملی سه کاپیتان، همراه با پنج کشور دیگر، همگی در کمپین “OneLove” برای ترویج گنجاندن و مخالفت با تبعیض شرکت خواهند کرد و در طول مسابقات، بازوبند متمایز OneLove را بر بازو خواهند داشت که دارای قلب حاوی رنگ‌هایی از همه زمینه‌ها است.

دولت قطر از انتقاداتی که کشور خلیج فارس با آن روبه رو شده است، به شدت عصبانی شده است.

قطر به عنوان کوچکترین کشور تاریخ خود را برای میزبانی جام جهانی آماده می کند.

امیر شیخ تمیم بن حمد آل ثانی اخیراً به مجلس شورای تقنینی قطر گفت که کشورش “معرض یک کارزار بی سابقه ای شده است که هیچ کشور میزبانی هرگز با آن مواجه نشده است.”

ما در ابتدا با حسن نیت با این موضوع برخورد کردیم و حتی برخی از انتقادات را مثبت و مفید دانستیم تا به ما کمک کند تا جنبه هایی از خودمان را توسعه دهیم که باید توسعه یابد.

او گفت: «اما به زودی برای ما روشن شد که این کمپین تمایل به ادامه دارد و گسترش می‌یابد و شامل جعل‌ها و استانداردهای دوگانه می‌شود که آنقدر وحشیانه بود که متأسفانه بسیاری از مردم را بر آن داشت تا دلایل و انگیزه‌های واقعی پشت این کمپین را زیر سوال ببرند.

اگر میراث جام جهانی در قطر – در حال حاضر – نامشخص باقی بماند، ساوتگیت می‌گوید: «در سال‌های آینده می‌دانم که به گذشته نگاه خواهم کرد و فکر می‌کنم که چه تجربه‌ای از زندگی و چه چیز شگفت‌انگیزی که در آن زندگی کرده‌ام.

منظورم این است که در نهایت فوتبال همه چیز است. به همین دلیل است که ما آنجا هستیم. این کاری است که ما آنجا هستیم تا انجام دهیم.»

ساوتگیت در مورد شانس انگلیس برای قهرمانی در جام جهانی گفت: “در نحوه بازی منظم برخی از بازیکنان مهم ما مشکلاتی وجود دارد. در آستانه مسابقات مصدومیت هایی وجود دارد و این موضوع چقدر روی ما تأثیر می گذارد؟ نگاه کردن به آینده بی معنی است، اما در نهایت اگر برای بردن آن تلاش نکنیم، هیچ فایده ای ندارد.»

مربیگری تیم انگلیس اغلب به عنوان “کار غیرممکن” نامیده می شود، اما ساوتگیت در این نقش کار بسیار خوبی انجام داده است و به نیمه نهایی جام جهانی 2018 و سپس فینال یورو 2020 رسیده است.

ساوت گیت با اشاره به جام جهانی 2018 گفت: انتظارات بیشتر از زمانی است که به روسیه رفتیم.
اما هر زمان که پیراهن انگلیس را به تن می کنید، همیشه فشار وجود دارد. ارتفاعات باورنکردنی که از هدایت کشورتان به آن شب‌های بزرگ به دست می‌آورید، همیشه با زمان‌های سخت و ناراحتی متعادل می‌شوند و شما باید از آن عبور کنید.”

“شما باید بهترین بازیکنان خود را به گونه ای در زمین بازی کنید که بهترین نتیجه را از آنها بگیرید. و سپس، البته، شما باید در مسابقات ارائه دهید. اینجاست که شما همیشه به عنوان یک مدیر بین المللی مورد قضاوت قرار خواهید گرفت.”

ساوت‌گیت در مورد شانس قهرمانی در جام جهانی می‌افزاید: «بازی‌های منظم برخی از بازیکنان مهم ما مشکلاتی دارد. در آستانه مسابقات مصدومیت هایی وجود دارد و این موضوع چقدر روی ما تأثیر می گذارد؟ نگاه کردن به آینده بی معنی است، اما در نهایت اگر برای بردن آن تلاش نکنیم، هیچ فایده ای ندارد.»

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان