چین بیستمین کنگره حزب کمونیست را در حالی آغاز می کند که شی جین پینگ برای گسترش قدرت آماده می شود

شی جین پینگ، رهبر چین، کنگره حزب کمونیست را روز یکشنبه با یک سخنرانی تقریبا دو ساعته آغاز کرد که چندین اولویت کلیدی داخلی و بین المللی را برجسته کرد – و نکاتی را در مورد چشم انداز شی برای آینده کشور ارائه کرد.

در اینجا مواد اولیه اصلی آورده شده است:

استراتژی کووید: چین یکی از آخرین اقتصادهای بزرگ جهان است که به کووید صفر پایبند است و هدف آن از بین بردن زنجیره‌های انتقال با استفاده از کنترل‌های مرزی، قفل‌های فوری، آزمایش‌های انبوه و قرنطینه اجباری است. با وجود تلفات سنگین بر اقتصاد و ناامیدی فزاینده عمومی، شی روز یکشنبه از این سیاست دفاع کرد و نشان داد که ممکن است به این زودی ها به جایی نرسد.

شی گفت: ما مردم و زندگی آنها را بیش از هر چیز در اولویت قرار دادیم و با سرسختی سیاست (کووید صفر) را در راه اندازی یک جنگ همه جانبه مردمی علیه ویروس دنبال کردیم.

در مورد هنگ کنگ: این شهر نیمه خودمختار در چند سال گذشته شاهد تحولات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی قابل توجهی بوده است، با اعتراضات گسترده در سال 2019 و به دنبال آن سرکوب گسترده – و بحران کووید خود. روز یکشنبه، شی ادعا کرد که اقدامات پکن در شهر – از جمله اعمال قانون امنیت ملی و بازنگری در سیستم انتخاباتی – هنگ کنگ را “از هرج و مرج به حکومت” تبدیل کرده است.

در مورد تایوان: شی در قبال این جزیره خودگردان که حزب کمونیست علیرغم اینکه هرگز آن را کنترل نکرده است، آن را قلمرو خود می داند، موضع محکمی اتخاذ کرد.

شی گفت که چین «تصمیم و توانایی» را برای حفظ «یکپارچگی ارضی»، از جمله ادعای خود در قبال تایوان، دارد – و هشداری جدی ارائه کرد.

وی گفت: “ما با بیشترین صداقت و نهایت تلاش به تلاش برای اتحاد مجدد مسالمت آمیز ادامه خواهیم داد، اما هرگز قول نخواهیم داد از توسل به زور چشم پوشی کنیم و گزینه اتخاذ همه اقدامات لازم را برای خود محفوظ می داریم.”

رشد اقتصادی: شی جین‌پینگ که پس از سال‌ها انزوا در صحنه جهانی و سرکوب‌های نظارتی داخلی، با یک اقتصاد در بحران مواجه است، روز یکشنبه گفت که چین برای «تجدید رشد» بر آموزش و نوآوری تمرکز خواهد کرد.

او در اظهاراتی که تنها چند ماه پس از سرکوب اخیرش علیه بخش خصوصی و شرکت‌های بزرگ فناوری این کشور بیان شد، گفت: چین تلاش‌ها را برای دستیابی به خوداتکایی بیشتر در علم و فناوری تسریع خواهد کرد.

افزایش حجم نظامی: شی همچنین متعهد شد که تلاش‌ها برای تبدیل ارتش آزادی‌بخش خلق (PLA) به یک «ارتش در کلاس جهانی» را تسریع کند و متعهد شد که توانایی ارتش آزادی‌بخش خلق (PLA) برای حفاظت از حاکمیت ملی را بهبود بخشد.

او از PLA خواست تا آموزش های خود را “در شرایط جنگی” تقویت کند و “توانایی خود را برای پیروزی” بهبود بخشد.

سوسیالیسم و ​​سرکوب: شی بر ضرورت ایجاد «اعتماد فرهنگی» و توسعه فرهنگ سوسیالیستی چین تأکید کرد.

او گفت که چین باید “به طور محکم رهبری حزب را بر روی کار ایدئولوژیک درک کند” – که به نظر می رسد نشان دهنده تشدید کنترل ها بر جامعه چین است، جامعه ای که قبلاً شاهد افزایش سانسور آنلاین و سرکوب شدید جامعه مدنی و مخالفت در دوره 10 ساله شی است. قانون.

چند نکته قابل توجه دیگر:

  • تقریباً کل سالن ماسک زده بود – تنها با 25 عضو دفتر سیاسی، از جمله شی، و برخی از بزرگان حزب در ردیف اول، با چهره برهنه.
  • مقام پنگ شوآی: ژانگ گائولی، یکی از مقامات سابق حزب متهم به تجاوز جنسی به ستاره تنیس پنگ شوآی، در طول سخنرانی در یک موقعیت برجسته پشت شی نشست – اولین باری که او پس از این اتهام در یک رویداد زنده دیده می‌شود.
  • سخنرانی کوتاه تر بود: این در مقایسه با سخنرانی قبلی شی در کنگره حزب در سال 2017 که بیش از سه ساعت طول کشید، کمتر از دو ساعت طول کشید.
  • چشم به چای: شی چندین بار مکث کرد تا گلویش را صاف کند و چای بنوشد – که در بین ناظران آنلاین کمی ابرو را بالا برد. استیون جیانگ، رئیس دفتر سی‌ان‌ان پکن، گفت: توجه به چنین حرکت کوچکی گویای بررسی دقیق شی، میزان قدرت او و نقش بزرگ او در حکومت چین است.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما