چگونه یک بازگشت از دوران ترامپ برای نابودی بانک سیلیکون ولی اهمیت داشت؟

واشنگتن – بانک سیلیکون ولی در سال های 2018 و 2019 به طور پیوسته در حال رشد بود – و ناظران در ناظر اصلی آن، بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو، آن را برای یک گروه نظارتی سخت گیرانه آماده می کردند، گروهی که در آن متخصصان از سراسر سیستم فدرال رزرو خطرات آن را بررسی می کردند. و نقاط ضعف را مشخص کنید.

اما تصمیم مقامات واشنگتن این حرکت را متوقف کرد.

هیئت فدرال رزرو – که استانداردهای فدرال رزرو برای مقررات بانکی را تعیین می کند – در حال اجرای یک قانون دو حزبی در سال 2018 بود که هدف آن کاهش هزینه مقررات برای بانک های کوچک و متوسط ​​بود. همانطور که هیئت مدیره این کار را انجام داد، راندال کی کوارلز، معاون نظارتی منصوب شده توسط ترامپ، و همکارانش نیز تصمیم گرفتند تا نحوه نظارت بر بانک ها را مطابق با الزامات جدید مجدداً تنظیم کنند.

در نتیجه، حرکت بانک سیلیکون ولی به سمت گروه نظارتی دقیق تر به تعویق خواهد افتاد. این بانک قبلاً به گروه سازمان بانک‌های بزرگ و خارجی پس از میانگین دارایی‌های آن بیش از 50 میلیارد دلار برای یک سال ارتقاء می‌داد. اکنون، این تغییر تا زمانی که به طور مداوم بیش از 100 میلیارد دلار دارایی نداشته باشد، رخ نخواهد داد.

این تغییر سرنوشت ساز بود. بانک سیلیکون ولی تا اواخر سال 2021 به طور کامل به گروه نظارت قوی تر منتقل نشد. دارایی های آن در طول آن سال تقریباً دو برابر شده بود و تا زمانی که تحت نظارت شدیدتر قرار گرفت به حدود 200 میلیارد دلار رسید.

در آن نقطه، بسیاری از مسائلی که باعث از بین رفتن آن می شد، از قبل شروع شده بود. اینها شامل پایگاه مشتری شدیداً وابسته به موفقیت صنعت فناوری، سهم غیرمعمول بزرگی از سپرده‌های بالاتر از سقف 250000 دلاری است که دولت در صورت سقوط بانک بیمه می‌کند و تیم اجرایی که توجه کمی به مدیریت ریسک داشتند.

به نظر می رسد که این نقاط ضعف زمانی که بانک سیلیکون ولی بر بانک های کوچک و منطقه ای نظارت می شود، حل نشده است: توسط تیم کوچکی از ناظران که در برخی موارد عمومی بودند.

هنگامی که بانک سرانجام در اواخر سال 2021 نظارت پیچیده‌تری را برای بانک‌های بزرگ وارد کرد، و آن را تحت اختیار تیم بزرگ‌تری از ناظران متخصص بانک‌ها با اطلاعاتی از سراسر سیستم فدرال رزرو قرار داد، بلافاصله شش استناد برای آن صادر شد. آن‌ها مشکلات مختلفی را نشان دادند، از جمله اینکه چگونه توانایی خود را برای جمع‌آوری سریع پول نقد در مواقع مشکل مدیریت می‌کرد. در تابستان بعد، مدیریت آن ضعیف ارزیابی شد و در اوایل سال 2023، نظارت شدید بانک تا بالاترین حد فدرال رزرو کشیده شد.

سؤالات بزرگی در مورد اینکه چرا ناظران برای اطمینان از رفع کاستی‌ها به محض اینکه به اندازه کافی برای شروع صدور استناد هشدار داده شدند، اقدامات بیشتری انجام ندادند، باقی می‌ماند. فدرال رزرو در حال انجام تحقیقات داخلی درباره آنچه اتفاق افتاده است، نتایج آن در اول ماه مه انتظار می رود.

اما تصویری که در حال ظهور است تصویری است که در آن واکنش آهسته در سال 2022 تنها مشکل نبود: به نظر می‌رسد مشکلات بانک سیلیکون ولی برای رفع آسان آن‌ها خیلی دیر آشکار شده است، تا حدی به دلیل عقب‌نشینی‌های دوران ترامپ. با تصمیم گیری برای انتقال بانک ها به سمت نظارت بر بانک های بزرگ، آقای. کوارلز و همکارانش سیستمی ایجاد کرده بودند که حتی بانک‌های بزرگ و به سرعت در حال حرکت را با یک لمس ملایم در مورد نظارت شدید آنها بررسی می‌کرد.

این موضوع توجه مقامات فدرال رزرو و کاخ سفید را به خود جلب کرده است، زیرا آنها پیامدهای ناشی از سقوط بانک سیلیکون ولی در 10 مارس را بررسی می کنند و می پرسند چه درس هایی باید آموخت.

مایکل بار، معاون نظارت فدرال رزرو، این هفته به قانونگذاران گفت: «شیوه ای که مقررات فدرال رزرو ساختار رویکرد نظارت را تنظیم می کند، با شرکت های 50 تا 100 میلیارد دلاری با سطوح پایین تر مورد نیاز رفتار می کند. او گفت تا زمانی که مشکلات بانک سیلیکون ولی به طور کامل شناسایی شد، “به یک معنا، این روند بسیار دیر شده بود.”

به گفته یک فرد آشنا، حدود پنج نفر در سال‌های قبل از انتقال بانک سیلیکون ولی به سمت نظارت بر بانک‌های بزرگ، نظارت داشتند. بانک تحت بررسی های سه ماهه قرار داشت و ناظران آن می توانستند آن را از طریق بررسی های افقی انجام دهند – بررسی های کاملی که با مقایسه یک بانک با شرکت هایی با اندازه مشابه، ضعف خاصی را آزمایش می کند. اما بر اساس روشی که فدرال رزرو بر بانک های کوچک و منطقه ای نظارت می کند، اینها بخشی استاندارد از نظارت آن نبودند.

همانطور که بانک رشد کرد و به سمت نظارت بر بانک های بزرگ پیش رفت، تعداد تیم نظارتی که به آن اختصاص داده شده بود افزایش یافت. در زمان شکست، حدود 20 نفر بر روی نظارت بانک سیلیکون ولی کار می کردند. بار این هفته گفت. از طریق بررسی های افقی انجام شده بود، که خطرات جدی را نشان می داد.

اما چنین هشدارهایی اغلب زمان می برد تا به عمل تبدیل شوند. اگرچه ناظران این بانک در اواخر سال 2021 شروع به اشاره به مسائل بزرگ کردند، بانک‌ها معمولاً قبل از جریمه شدن، برای رفع مشکلات فرصت دارند.

کاترین جاج، کارشناس مقررات مالی در دانشکده حقوق کلمبیا، می‌گوید: «یکی از ویژگی‌های تعیین‌کننده نظارت این است که فرآیندی تکراری است.

به نظر می رسید واکنش فدرال رزرو به مشکلات بانک سیلیکون ولی حتی پس از شناسایی خطرات متوقف شده است. با کمال تعجب، این شرکت در اوایل سال 2022، پس از اینکه رگولاتورها شروع به رفع مشکلات کرده بودند، رتبه نقدینگی رضایت بخشی دریافت کرد. بار این هفته اذعان کرد. چند نفری که با نحوه عملکرد نظارت آشنا بودند، این غیرعادی را یافتند.

“ما در تلاشیم تا بفهمیم که چگونه با مطالب دیگر مطابقت دارد.” بار این هفته گفت. سوال این است که چرا تشدید نشد و چرا اقدامات بعدی انجام نشد؟

با این حال، رتبه نقدینگی بالا می‌تواند به انتقال تاخیری بانک به گروه نظارت بانک بزرگ نیز مرتبط باشد. به گفته یک نفر، ناظران بانک‌ها گاهی با ملایمت‌تری در اولین سال نظارت سخت‌گیرانه‌تر با بانک رفتار می‌کنند، زیرا این بانک با توجه سخت‌گیرانه‌تری تنظیم می‌شود.

در زمانی که ریسک‌های بانک سیلیکون ولی در حال افزایش بود، آشفتگی در رده‌های نظارتی فدرال رزرو سانفرانسیسکو وجود داشت. به گفته افراد مطلع از این رویداد، مری دالی، رئیس بانک ذخیره، در سال 2019 با تعدادی از رهبران گروه نظارتی بانک جلسه ای تشکیل داده بود تا اصرار کند که آنها بر روی بهبود امتیازات رضایت کارکنان کار کنند. این دیدار قبلا توسط بلومبرگ گزارش شده بود.

به گفته یک نفر، در بین تمام کارمندان فدرال رزرو سانفرانسیسکو، ناظران بانک ها کمترین میزان رضایت را داشتند و کارمندان گزارش دادند که اگر صحبت کنند یا نظرات متفاوتی داشته باشند، ممکن است با مجازات مواجه شوند.

چند تن از مقامات نظارتی در سال‌های بعد رفتند و به دلایل دیگر بازنشسته شدند یا رفتند. در نتیجه، با افزایش و آشکار شدن ریسک‌های بانک سیلیکون ولی، مدیران نسبتاً جدیدی در فرمان بودند.

ارزیابی اینکه آیا ناظران در سانفرانسیسکو – و کارکنان هیئت مدیره فدرال رزرو که در رتبه بندی بانک سیلیکون ولی شرکت داشتند – به طور غیرعادی در پاسخگویی به مشکلات بانک با توجه به محرمانه بودن نظارت بر بانک، کند هستند یا خیر. قاضی گفت.

او گفت: “ما خط پایه نداریم.”

حتی در حالی که فدرال رزرو تلاش می کند بفهمد چرا مشکلات به سرعت مورد توجه قرار نگرفتند، این واقعیت که بانک سیلیکون ولی تحت نظارت کمتر دقیقی قرار داشت و ممکن است تا اواخر بازی برای نقاط ضعف خاص آن مورد آزمایش قرار نگرفته باشد، به طور فزاینده ای مورد توجه قرار می گیرد.

“سیستم نظارت و مقررات فدرال رزرو مبتنی بر رویکردی متناسب است.” بار این هفته گفت. این چارچوب، که واقعاً بر اندازه دارایی متمرکز است، به انواع مشکلاتی که در اینجا با توجه به رشد سریع و یک مدل تجاری متمرکز دیدیم، حساس نیست.»

به علاوه، قانون سال 2018 و اجرای آن از سوی فدرال رزرو احتمالاً از راه های دیگری بر نظارت بانک سیلیکون ولی تأثیر گذاشته است. برخی تحقیقات نشان می‌دهند که فدرال رزرو بدون این تغییرات، احتمالاً زودتر اجرای تست‌های استرس کامل را روی بانک آغاز می‌کرد و ممکن بود بانک مجبور می‌شد توانایی خود را برای جمع‌آوری پول در کوتاه‌مدت تقویت کند تا از «نسبت پوشش نقدینگی» پیروی کند.

کاخ سفید روز پنجشنبه از قانون‌گذاران خواست تا قوانین قوی‌تری را برای بانک‌هایی با دارایی‌های 100 تا 250 میلیارد دلاری بازگردانند. و فدرال رزرو هم در حال بررسی مجدد محدودیت‌های اندازه برای نظارت دقیق‌تر بانکی است و هم روی راه‌هایی برای آزمایش ریسک‌های «جدید» که ممکن است کاملاً با اندازه مرتبط نباشد کار می‌کند. بار این هفته گفت.

غرفه آقای کوارلز، که خیاطی قوانین بانکی سال 2018 را انجام داد، اصرار داشت که سقوط بانک نتیجه تغییراتی نبوده است که قانون اقتضا می‌کند یا او تصمیم به ایجاد آن گرفته است. او گفت که حتی ساده‌ترین پله نظارت نیز باید مشکلات آشکاری را که بانک سیلیکون ولی را از بین برد، از جمله عدم حمایت در برابر افزایش نرخ‌های بهره، نشان می‌داد.

او در مصاحبه ای گفت: «این ساده ترین ریسکی بود که می شد تصور کرد.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما