چرا دادگاه عالی دهلی فروش روح افزای ساخت پاکستان در هند توسط آمازون را متوقف کرد؟ توضیح کامل را بخوانید اخبار شرکت ها

دهلی نو: دادگاه عالی دهلی به آمازون دستور داد تا یک محصول نوشیدنی که توسط یک شرکت پاکستانی با نام “روح افزا” تولید می شود را از پلت فرم خود در هند حذف کند. روح افزا یک نوشیدنی خنک کننده محبوب در شمال هند است و از مدت ها قبل در خانه ها برای محافظت در برابر گرمای تابستان استفاده می شود.

(همچنین بخوانید: طرح درآمد ماهانه: 50000 روپیه در طرح اداره پست سرمایه گذاری کنید تا این مقدار را به دست آورید)

دادگاه عالی این حکم را در 7 سپتامبر پس از دریافت درخواست از سوی بنیاد ملی همدرد سازمان غیردولتی رفاه اجتماعی هند به تصویب رساند. درخواست کننده استدلال کرد که برخی از “روح افزا” فهرست شده در سایت پلت فرم هندی آمازون توسط آزمایشگاه های همدرد (هند)، بلکه توسط شرکت های پاکستانی ساخته شده اند. و مهمترین چیز این است که جزئیات روی بسته بندی ذکر نشده است.

(همچنین بخوانید: هند با مشکل Ghost Mall دچار مشکل شده است، باعث این ضرر عظیم می شود: گزارش)

دادگاه گفت: “روح افزا” محصولی است که بیش از یک قرن است که توسط مردم هند مصرف می شود و استانداردهای کیفی آن باید با مقررات قابل اجرا مطابق با قانون استاندارد و ایمنی مواد غذایی و قانون اندازه گیری قانونی مطابقت داشته باشد. جای تعجب است که یک محصول وارداتی در آمازون بدون افشای جزئیات کامل سازنده به فروش می رسد.

روح افزا چیست؟

روح افزا، که نامی آشنا در شمال هند است، یک نوشیدنی خنک کننده محبوب است که برای محافظت در برابر بلای گرمای تابستان استفاده می شود. این شربت برای اولین بار توسط حکیم حافظ عبدالمجید که از پزشکان یونانی بود اختراع شد. اولین بار در سال 1907 در دهلی قدیم فروخته شد.

هنگامی که هند متحد به هند و پاکستان تقسیم شد، مجید یکی از پسرانش در هند ماند و دیگری به پاکستان رفت.

هر دو برادر در هر کشور کارخانه‌هایی راه‌اندازی کردند – بنیاد همدرد در هند و آزمایشگاه‌های همدرد در پاکستان. هر دوی آنها یک محصول روح افزا را تولید می کنند. امروز بنیاد ملی همدرد روح افزا را در هند تولید می کند در حالی که آزمایشگاه هامدرد همان محصول روح افزا را برای پاکستان تولید کرده است.

موضوع روح افزا

به گفته همدرد هند، این شرکت مقدار قابل توجهی از درآمد خود را از طریق فروش محصول تحت نام روح افزا به دست می آورد. اجازه درج لیست همدرد روح افزای ساخت پاکستان بخش بزرگی از درآمد همدرد هند را از بین می برد. این یک ضرر بزرگ در درآمد است.

علاوه بر این، محصولات تولیدی پاکستان با نام تجاری روح افزا فاقد اطلاعات تماس تولیدکنندگان هستند که در مواقع ضروری تماس با مالک را دشوار می کند. علاوه بر این، مشتریان برای تمایز بین تولیدکنندگان هندی و پاکستانی گیج می شوند. اگر مشتریان در آمازون هند روه افزای ساخت پاکستان را ببینند، سهواً به جای روح افزای ساخت هند، آن را خریداری خواهند کرد.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما