پت مک کورمیک، قهرمان غواصی المپیک، در 92 سالگی درگذشت

پت مک کورمیک، اولین غواصی که توانست مدال طلای دو المپیک را جارو کند، روز سه‌شنبه در یک مرکز کمکی در سانتا آنا، کالیفرنیا درگذشت. او 92 سال داشت.

دخترش، کلی رابرتسون، مرگ او را تایید کرد. او گفت که مادرش چندین بیماری از جمله مشکلات سلامتی و زوال عقل داشت.

در المپیک 1952 هلسینکی فنلاند، مک کورمیک در مسابقات سکوی 3 متری و سکوی 10 متری زنان قهرمان شد که تنها مسابقاتی بود که در آن زمان برای زنان برگزار می شد. در سال 1956 در ملبورن استرالیا، هشت ماه پس از تولد اولین فرزندش – و با همسرش گلن مک کورمیک، به عنوان مربی تیم – او دوباره هر دو را برد.

شاهکار او بی بدیل بود تا اینکه یک آمریکایی دیگر، گرگ لوگانیس، چهار سال پس از انجام آن در لس آنجلس، در المپیک 1988 سئول عنوان قهرمانی 3 متر و 10 متر را به دست آورد.

مک کورمیک ممکن بود سه بار این شانس را داشته باشد که این کار را انجام دهد: او فارغ التحصیلی از دبیرستان ویلسون را در سال 1948 پشت سر گذاشته بود تا در مسابقات المپیک ایالات متحده شرکت کند، اما او کمتر از یک صدم امتیاز تیم را از دست داد.

او در سال 1987 به لس آنجلس تایمز گفت: «به دلیل آن شکست، من شروع به رویاپردازی در مورد المپیک بعدی کردم. در سال 48 فقط می خواستم تیم را بسازم. بعد از اینکه کوتاه آمدم آنجا ایستاده بودم و گریه می کردم و آن موقع بود که تصمیم گرفتم در المپیک بعدی مدال طلا بگیرم. سپس فکر کردم، “چرا به آنجا نرویم دو المپیک و برد چهار مدال طلا؟'”

مک کورمیک تصمیم گرفت پس از المپیک 1956 به کار خود پایان دهد و بیش از دوجین قهرمانی ملی و دو مدال طلای بازی های پان آمریکا را به دست آورد. او در نهایت به پایان رسید: در آن سال او اولین غواص زن بود که جایزه جیمز ای. سالیوان را به عنوان ورزشکار آماتور برجسته آمریکا برد و تنها زن دوم شد. (شناگر آن کرتیس در سال 1944 اولین شناگر بود.)

در سال 1965، مک کورمیک در اولین گروه از پذیرفته شدگان در تالار مشاهیر شنای بین المللی بود. او بعداً به تالار مشاهیر ورزش بین‌المللی زنان و تالار مشاهیر المپیک ایالات متحده معرفی شد.

در سال 1985، در مصاحبه ای با جیم موری از لس آنجلس تایمز – که او را “یکی از ستارگان بزرگ تاریخ المپیک” نامید، همتراز جسی اونز و جیم تورپ – مک کورمیک به حرفه خود فکر کرد و به نظر رسید. بازگشت به آنچه که او آن را “بله های پس از المپیک” نامید:

در نظر بگیرید که برخی از ورزشکاران هرگز در زندگی خود مکالمه ای نداشته اند که ربطی به شنا یا شیرجه یا دویدن یا پریدن نداشته باشد. آنها فقط به عضلات، زمان، امتیازاتشان علاقه دارند. افراد زیادی می توانند به شما بگویند که چقدر باید از ارتفاع بپرید، چقدر سریع بدوید، چقدر عمیق شیرجه بزنید. اما هیچ‌کس به شما نمی‌گوید که باید در آن دنیای بزرگ‌تر قرار بگیرید، دنیایی که تقریباً نادیده گرفته‌اید یا آن را بی‌اهمیت می‌دانید.

“شما هویت خود را از دست می دهید. شما هیچ ابزاری ندارید. مشکل این است که ورزشکار آنقدر در دنیای خودش، رویداد خودش غرق می شود، که همه چیز خارج از آن بی اهمیت به نظر می رسد. برای تبدیل شدن به بهترین در جهان در کاری که انجام می‌دهید، نیاز به دید تونلی مانند یک جانور تعقیب کننده دارد.»

مک کورمیک سعی کرد از آن دام جلوگیری کند. او که وقت کافی برای یک دانشجوی تمام وقت کالج را نداشت، به مدت 13 سال در کلاس ها شرکت کرد و در نهایت در کالج ایالتی لانگ بیچ (دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، لانگ بیچ کنونی) مدرک گرفت.

پاتریشیا جوآن کلر در 12 مه 1930 در سیل بیچ کالیفرنیا به دنیا آمد. او شیرجه را در سنین جوانی آغاز کرد اما تا 17 سالگی آموزش رسمی غواصی را شروع نکرد و برای تمرین در باشگاه ورزشی لس آنجلس با سامی دعوت شد. لی و ویکی دروز، هر دو مدال‌آوران آینده المپیک. او با واگن برقی به آنجا سفر کرد و کرایه را با پولی که مادرش برای خواندن برگ چای تهیه کرده بود پرداخت کرد. او در نهایت 100 غواصی در روز، شش روز در هفته، 12 ماه در سال انجام داد.

در سال 1951 او اولین غواصی شد که هر پنج دوره مسابقات قهرمانی کشور را به دست آورد. اما در همان سال، او متوجه شد که غواصی خطرات جدی دارد: پزشکی که او را معاینه می‌کرد، پارگی‌ها، زخم‌ها و زخم‌های متعدد و همچنین یک فک شل شده و دندان‌های شکسته پیدا کرد. او گفت: «من موارد تلفات بدتری را دیده‌ام، اما تنها زمانی که ساختمانی فرو رفت.»

او در سال 1949 با گلن مک کورمیک، خلبان هواپیمایی یونایتد که در روزهای مرخصی غواصان را مربی می کرد، ازدواج کرد. آنها در سال 1974 طلاق گرفتند، اما مدتها قبل از آن تنش در ازدواج آنها وجود داشت: او یک بار گفت که کسب چهارمین مدال طلا “نشانه ای بود که من می توانم به زندگی خود ادامه دهم” اما “مربیگری تبدیل به کل زندگی گلن شد، معشوقه او. همه چیز او بود و من فقط یک شخص دیگر بودم.» گلن مک کورمیک در سال 1995 درگذشت.

بعد از اینکه مک کورمیک به عنوان یک غواص بازنشسته شد، پیشنهادهای سینمایی دریافت کرد اما آنها را رد کرد، اگرچه او برای یک شرکت لباس شنا مدلینگ انجام داد. او انرژی خود را بر اجرای یک کمپ غواصی متمرکز کرد، جایی که یکی از شاگردان جایزه دخترش کلی بود، که در المپیک 1984 بر روی تخته پرشی مدال نقره و در سال 1988 در همان مسابقه برنز گرفت. او همچنین یک سخنران انگیزشی شد. و بنیاد آموزشی پت مک کورمیک، جوانان در معرض خطر را به سمت فارغ التحصیلی از دبیرستان و تحصیلات دانشگاهی هدایت کردند.

مک کورمیک علاوه بر دخترش، پسری به نام تیم دارد. شش نوه؛ و چندین نوه

مک کورمیک در سال‌هایی که سخنران بود، موعظه کرد که ورزشکاران باید مسئولیت زندگی خود را بپذیرند. او در سال 1985 گفت: «وقتی روی جایگاه پیروزی گام بردارید، رها خواهید شد. تمام سیستم های پشتیبانی که داشتید دنبال پروژه بعدی خود می روند. آنها نمی توانند به شما بگویند که چگونه با موفقیت کنار بیایید. آنها فقط می توانند به شما بگویند که چگونه به آن دست یابید.

ترفند این است که در جایگاه پیروزی باقی بمانیم. هرگز از آن کنار نکشید.»

فرانک لیتسکی، ورزش‌نویس قدیمی روزنامه تایمز، در سال 2018 درگذشت. پیتر کیپنیوز و الکس تراب گزارش‌هایی را ارائه کردند.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان