(ویدئو) کودکان شکار قطری را با شاهین یاد می گیرند

در میان صحرای خشک شمال قطر، چادری عظیم برپا شده است که در داخل آن کودکانی با لباس های سنتی سفید ایستاده اند که هر کدام شاهینی دارند که چشمانش را با چرم پوشانده است. این کودکان در حال یادگیری شکار با شاهین برای حفظ میراث اجداد خود هستند.

بنا به گزارش ها، چند روز قبل از آغاز جام جهانی فوتبال 2022 و هجوم بیش از یک میلیون هوادار به قطر، امارت کوچک خلیج فارس چندین رویداد را برای معرفی بازدیدکنندگان با شاهین، یک ورزش سنتی در سراسر خلیج فارس برگزار می کند. یونسکو. در فهرست میراث فرهنگی ناشناخته بشریت در سال 2010 قرار گرفت.

در کدری کدری، نه چندان دور از نیروگاه بزرگ راس لافان، منبع ثروت در قطر، ده ها کودک قطری مشغول آماده شدن برای مسابقات سالانه شاهین هستند.

بریک الماری (11 ساله) یک دستکش چرمی قهوه ای رنگ در دست دارد و شاهین «قشم» خود را می گیرد و روی دستکش می گذارد. کودک روسری قرمزش را مرتب می کند و اندام لاغر و بلندش را تمیز می کند و به خبرگزاری فرانسه می گوید: این اولین حضور من در این مسابقه است.

او با صدای آهسته اضافه می کند: این ورزش را از پدربزرگ و مادربزرگم، عموهایم و پدرم یاد گرفتم. قدرت اراده و مراقبه را از شاهین از آنها آموختم. وقتی وقت غذا می رسد، غذا می دهم. و اگر مثلاً بچه پسری بیاید آن را بگیرد، به او می گویم نگیر، چون ممکن است شما را گاز بگیرد.

بریک در حالی که به برادر دوقلوی خود نگاه می کند توضیح می دهد که پرنده راز آرامش شاهین است، به محض اینکه پرنده بینایی خود را به دست آورد سرعتش تغییر می کند که شاهد آن این است که قشم زمانی برادر بریک را مسخره کرده است. گاز.

بریک الماری به همراه 12 رقیب دیگر در مسابقه شاهین شرکت کرد و هر کدام باید در لحظه ای که می خواستند شاهین را رها می کردند تا پرنده به سرعت به طعمه ای که دستیار تکان می داد در فاصله ای بیش از آن حمله کند. 200 متر.

سلمین می گوید هدف از شکار با شاهین در زمان های قدیم تهیه غذا بوده است اما امروزه به یک سرگرمی تبدیل شده است.

از جمله شرکت کنندگان در این مسابقه سعید الجمیله (15 ساله) است که شاهین را «هیا» نامگذاری کرده است.

سعید با ابراز خوشحالی از ورود صدها هزار هوادار فوتبال از سراسر جهان برای حضور در جام جهانی از آنها دعوت کرد تا با این ورزش آشنا شوند.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما