ورزش قبل از عمل به طور قابل توجهی به بهبودی کمک می کند مطالعه سلامت نیوز

یک مطالعه دانشگاه اوتاگو نشان می دهد که یک برنامه کوتاه تمرین تناوبی با شدت بالا قبل از عمل جراحی می تواند به طور قابل توجهی به بهبودی کمک کند.
این مطالعه که در مجله Surgery منتشر شد، 12 مطالعه شامل 832 بیمار را که قبل از عمل تمرینات تناوبی با شدت بالا انجام داده بودند، بررسی و تجزیه و تحلیل کرد. چنین تمرینی شامل فواصل مکرر هوازی با شدت بالا در حدود 80 درصد حداکثر ضربان قلب و به دنبال آن ریکاوری فعال است. دکتر کری کلیفورد، محقق اصلی، می‌گوید که این مطالعه شامل همه انواع جراحی‌های بزرگ – جراحی‌هایی که انتظار می‌رود بیش از دو ساعت طول بکشد یا با از دست دادن خون پیش‌بینی‌شده بیش از 500 میلی‌لیتر – شامل جراحی‌های کبد، ریه، کولورکتال، اورولوژی و مختلط شکم بود. . میانگین سنی شرکت کنندگان در گروه مداخله 66 سال و در گروه کنترل 67 سال بود.

“ما دریافتیم که تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT) برای بیماران جراحی ایمن و موثر است. یک برنامه HIIT می تواند به طور معنی داری تناسب اندام بیمار را در عرض چهار تا شش هفته بهبود بخشد و این باعث کاهش عوارض بعد از عمل و مدت اقامت می شود. مهم‌ترین نتیجه تغییر در آمادگی قلبی تنفسی (CRF) بود – اندازه‌گیری میزان دریافت اکسیژن توسط بدن و رساندن آن به عضلات و اندام‌ها در طول دوره‌های طولانی ورزش.

“نتایج تلفیقی نشان می دهد که HIIT تناسب قلبی تنفسی را 2.39 میلی لیتر در دقیقه بر کیلوگرم افزایش می دهد. این نه تنها تفاوت قابل توجهی با مراقبت های جراحی استاندارد دارد، بلکه از نظر بالینی نیز مرتبط است: ما می دانیم که این سطح افزایش با خطر کمتر پیامدهای نامطلوب بعد از عمل همراه است.

داستان های پرطرفدار cre

همچنین بخوانید: 10 حرکت آسان یوگا برای مبتدیان

به طور کلی، عوارض بعد از عمل در حدود 30 درصد از بیماران یا تا 50 درصد برای بیماران ضعیف رخ می دهد. او می‌گوید در این مطالعه، کسانی که تمرینات تناوبی با شدت بالا را قبل از جراحی انجام دادند، کاهش مداوم عوارض پس از جراحی مانند عوارض قلبی، ذات‌الریه و مشکلات روده بعد از عمل را نشان دادند. “نتایج تلفیقی مطالعه ما نشان داد که HIIT خطر ابتلا به یک عارضه را تا 56 درصد کاهش می دهد که قابل توجه است. و به طور متوسط ​​سه روز در بیمارستان ماندند. همه این یافته‌ها نشان می‌دهند که یک دوره – حتی به اندازه چهار هفته – تمرین تناوبی با شدت بالا قبل از جراحی ممکن است به طور قابل‌توجهی نتایج بیمار را بهبود بخشد و مزایای قوی در بین جمعیت بیماران به همراه داشته باشد.

قدم بعدی این است که نحوه اجرای چنین برنامه هایی را بیابید. «برنامه‌های ورزشی تحت نظارت می‌تواند گران باشد، بنابراین ما به دنبال این هستیم که حمایت از آموزش افراد در خانه یا جامعه چقدر مؤثر است. تامین مالی این برنامه ها ممکن است با کاهش هزینه های بستری در بیمارستان و عوارض جراحی، در درازمدت باعث صرفه جویی در هزینه ها شود. در ضمن، من به همه می گویم، هیچ وقت برای بهبود تناسب اندام دیر نیست، و این واقعاً می تواند تأثیری بر نتایج سلامتی در زمینه جراحی داشته باشد.

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما