هر کسی که از لیز تراس پیروی کند، محافظه کاری مالی بر بریتانیا حکومت خواهد کرد

آینده سیاست اقتصادی بریتانیا ممکن است هنوز نامی مرتبط با آن نداشته باشد، اما نام اختصاری دارد: OBR یا دفتر مسئولیت بودجه.

در تئوری، پیش‌بینی اینکه چه سیاست‌هایی به دنبال هر فروپاشی سیاسی خواهد آمد تقریباً غیرممکن است. حزب محافظه کار در هرج و مرج است و رسانه های محلی گزارش می دهند که خانم. انتظار می رود بوریس جانسون، سلف تراس که خود در ماه ژوئیه برکنار شد، هفته آینده در یک رقابت رهبری شرکت کند. و یک انتخابات عمومی ممکن است پیش از ضرب الاجل ژانویه 2025 برگزار شود و حزب مخالف چپ میانه کارگر تقریباً 30 درصد در نظرسنجی ها پیشتاز باشد.

در واقع خانم اشتباهات تراس فقط دست هر کسی که می آید را می بندد، چه از راست باشد چه از چپ.

بخش بزرگی از پرونده ای که علیه او مطرح شد این بود که هنگام اعلام سیاست های خود، خانم. Truss در ابتدا آنها را توسط OBR اجرا نمی کرد. این ناظر مالی مستقل در سال 2010 در زمان نخست وزیری دیوید کامرون که ریاضت اقتصادی را در مرکز برنامه سیاسی خود قرار داده بود، ایجاد شد، اما در سال های اخیر در پس زمینه محو شده بود.

اکنون، نظارت OBR بار دیگر به عنوان تضمینی فرضی برای ثبات مالی ظاهر شده است. به احتمال زیاد، حتی برای حزب کارگر که با موفقیت از آشفتگی بازار به عنوان یک استدلال سیاسی علیه محافظه کاران استفاده کرده است، این امر ضروری تلقی خواهد شد.

آیا این بحران واقعاً محدودیت های مالی که دولت های بریتانیا باید رعایت کنند را نشان داد؟ احتمالاً نه: اگر بانک انگلستان با قاطعیت‌تر گیلاس‌ها را خریداری می‌کرد، احتمالاً بودجه کوچک به راحتی جذب می‌شد. همچنین، زمانی که بانک مرکزی مداخله کرد، پوند به سمت بالا حرکت کرد، نه کاهش، که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران نمی‌ترسیدند که پول‌سازی از بدهی‌های کشور منجر به مارپیچ تورمی شود.

آنچه که بحران آشکار کرد محدودیت های سیاسی سیاست مالی بود، حداقل در زمان تورم بالا. دولت BOE مداخلات اندرو بیلی رام بود، زیرا او نمی‌خواست به‌عنوان مشوق دولت در نظر گرفته شود و با توجه به مأموریتش برای کاهش تورم، در تلاش برای معکوس کردن فشار مالی سهم داشت. مهمتر از همه، حذف یک نخست وزیر راحت تر از اوست.

حفظ OBR در هیئت مدیره به معنای محدودیت های سیاسی سخت گیرانه تر خواهد بود. در حالی که فقط یک نهاد پیش‌بینی است، یک الزام ضمنی برای ثابت نگه داشتن پیش‌بینی‌ها برای بدهی عمومی به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی را تحمیل می‌کند. مشکل این است که این معیار از نظر تاریخی به عنوان معیاری برای سنجش سلامت مالی کشورها بی فایده بوده است، در حالی که پیش بینی متغیرهای واقعاً مهم مانند رشد بهره وری غیرممکن است.

مورد مثال: رئیس جدید خزانه داری که توسط خانم. تراس هفته گذشته سوگند یاد کرد که از پیش بینی های بدهی OBR تبعیت کند، که به معنای پس انداز کل حدود 72 میلیارد پوند (معادل حدود 81 میلیارد دلار) خواهد بود. این نه تنها 45 میلیارد پوند کاهش مالیات غیرمجاز را تحت تأثیر قرار می دهد، بلکه ضمانت انرژی را نیز تحت تأثیر قرار می دهد که علیرغم هزینه بالقوه بیش از 150 میلیارد پوند، مورد استقبال بازارها قرار گرفته است.

جیمز اسمیت، اقتصاددان ING روز سه‌شنبه نوشت که این «می‌تواند 3 درصد به تورم برای بیشتر سال 2023 بیافزاید و بسته به نحوه ایجاد تغییرات، می‌تواند رکودی را که در زمستان پیش‌بینی می‌کنیم، عمیق‌تر کند».

مخارج دپارتمان ها و شاید حتی حقوق بازنشستگی در زمینی متزلزل به نظر می رسند. با توجه به عدم محبوبیت افزایش بیش از حد مالیات ها، انطباق با OBR نیز احتمالاً جاه طلبی های هر دولت را برای فشار سرمایه گذاری سبز محدود می کند.

بازگشت ریاضت به بریتانیا امیدواریم به معنای پایان برنامه های بد اقتصادی مانند خانم خانم باشد. خرپا. متأسفانه، موارد خوب را نیز به شدت محدود می کند.

به Jon Sindreu در [email protected] بنویسید

لیز تراس، نخست وزیر بریتانیا پس از کمتر از دو ماه از سمت خود در یک سخنرانی در خارج از خیابان داونینگ استعفای خود را اعلام کرد. تراس پس از اینکه سیاست‌های اقتصادی او باعث آشفتگی در بازارهای مالی شد، با کمترین میزان محبوبیت در میان رهبران بریتانیا در دهه‌ها روبرو شد. عکس: راب پینی/گتی ایماژ

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما