هدایای «12 روز کریسمس» امسال شما را خیلی بیشتر به عقب خواهد انداخت


مینیاپولیس
کسب و کار CNN

به لطف تورم، «عشق واقعی» شما باید یک پنی زیبا (گران‌قیمت) خرج کند، وقتی که شما را با کبوترهای لاک پشت، حلقه‌های طلایی و ده‌ها تن از طبل‌زنان در این فصل خرج می‌کند.

هزینه 12 مورد ذکر شده در آهنگ “Twelve Days of Christmas” امسال به رکورد 45523.27 دلار رسید. به گفته شرکت خدمات مالی PNC که سی و نهمین شاخص قیمت سالانه کریسمس خود را در روز پنجشنبه منتشر کرد، این یک جهش 10.5 درصدی نسبت به سال گذشته است.

شاخص CPI جشن، که میانگین تغییر قیمت 12 هدیه در سرود کلاسیک کریسمس را اندازه می‌گیرد، حتی از شاخص سنتی‌تر قیمت مصرف‌کننده که در اکتبر 7.7 درصد بود، داغ‌تر است. با این حال، هر دو شاخص دارای موضوعات مشابهی هستند: اثرات افزایش قیمت انرژی و کالاها، چالش های زنجیره تامین، و بازار کار فشرده که تورم خدمات را افزایش می دهد.

به عنوان مثال، هزینه یک کبک در درخت گلابی تقریباً 26٪ افزایش یافته است، که به طور کامل به دلیل افزایش هزینه های کود است. مرغ‌ها و لاک‌پشت‌های فرانسوی گران‌تر هستند، زیرا غذای آنها – بسیار شبیه ما – گران‌تر شده است. هجوم سرمایه‌گذاران به دارایی‌های «ذخیره‌ای با ارزش» از جمله فلزات گرانبها باعث شد که قیمت حلقه طلا 39 درصد افزایش یابد. و کمبود نیروی کار و افزایش دستمزدها به این معنی است که لردهای رقصنده و خانم هایی که می رقصند به ترتیب 24 و 10 درصد بیشتر درآمد دارند.

در حالی که اکثر محصولات این سبد کالاهای جشن با افزایش قیمت مواجه شدند، هزینه یک کبک و چهار پرنده صدادار ثابت ماند. همچنین، یک بار دیگر، برچسب قیمت هشت خدمتکار که حداقل دستمزد گاوهای شیرده را دریافت می کنند، بدون تغییر است. خدمات این اکتت در مجموع 58 دلار است یک ساعت – نرخی که از زمان افزایش حداقل دستمزد فدرال به 7.25 دلار در ساعت در سال 2009 تغییر نکرده است.

CPI تعطیلات “هسته”، که نوسانات در هزینه های آسمانی بالای داشتن هفت قو شنا را که قیمت ها و در دسترس بودن آنها در گذشته متفاوت بوده است را حذف می کند، 15.4 درصد افزایش یافت.

آماندا آگاتی، مدیر سرمایه‌گذاری گروه مدیریت دارایی PNC، در بیانیه‌ای گفت: «علی‌رغم نیت‌های سخاوتمندانه True Loves، هدایایی که PNC CPI را تشکیل می‌دهند، به خوبی از آنچه در سراسر اقتصاد تجربه می‌شود، محافظت نمی‌شوند.

“هزینه واقعی کریسمس” برای کل آیتم های تکرار شده در تمام بیت های آهنگ – در کل 364 – 197,071.09 دلار خواهد بود. به گفته PNC، این افزایش 9.8 درصدی نسبت به سال 2021 است.

PNC می‌گوید که برداشت ساده‌ای از CPI دفتر آمار کار به منظور برجسته کردن تغییرات بازار در طول زمان است و در عین حال هم به مصرف‌کنندگان در مورد اقتصاد آموزش می‌دهد – و هم باعث ایجاد شادی در تعطیلات می‌شود.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان