نیویورک تایمز اسرائیل اطلاعات مربوط به سرنگونی پهپادها را در اختیار اوکراین قرار می دهد

یک نشریه آمریکایی مدعی شد: اسرائیل به دنبال اطلاعاتی درباره سرنگونی پهپادها در اوکراین است. ایران این پهپادها را به روسیه داده است.

به روگل شفقنا; نیویورک تایمز نوشت: اسرائیل اطلاعاتی در مورد پهپادهایی که ایران ادعا می کرد به روسیه داده بود، داد و آنها را در اختیار اوکراین قرار داد تا برخورد با آنها راحت تر شود.

در حالی که اوکراین رسماً از اسرائیل درخواست تسلیحات کرده بود، وزیر جنگ این رژیم به خاطر همکاری با روسیه در سوریه این درخواست را رد کرد اما گفت که اسرائیل سامانه‌های هشدار زودهنگام را در اختیار اوکراین قرار می‌دهد، اما تسلیحات دفاع هوایی در اختیار این کشور قرار نمی‌دهد. انجام داد

در عین حال یکی از مستشاران وزارت دفاع اوکراین به عقیده خود اعلام کرد: این پهپادهای ایرانی که به شهرهای اوکراین حمله می کنند ساخته نشده اند و برای اوکراین ساخته نشده اند. آنها به عنوان یک قابلیت جمعی برای حمله به اسرائیل توسعه داده شدند. آنها از اوکراین به عنوان یک میدان آزمایش برای مشاهده نقاط ضعف خود استفاده می کنند تا آنها را تکمیل کنند و دیر یا زود از آنها علیه اسرائیل استفاده خواهند کرد.

در همان زمان، یک مقام اوکراینی که نخواست نامش فاش شود، گفت که اسرائیل اطلاعات مفیدی برای هدف قرار دادن پهپادهای ایرانی ارائه کرده است.

ایران هرگونه کمک به طرف های درگیر در اوکراین را رد کرده است.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما