نوجوان هولگر رون اولین عنوان قهرمانی مسترز تنیس را در برابر جوکوویچ در پاریس به دست آورد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

هولگر رون، نوجوان دانمارکی، قهرمان شش دوره قهرمانی نواک جوکوویچ را شوکه کرد تا اولین عنوان مسترز خود را در روز یکشنبه در پاریس کسب کند، پس از اینکه از یک ست شکست خورد و با نتایج 3-6، 6-3، 7-5 پیروز شد.

رون، 19 ساله، پس از غلبه بر 10 بازیکن برتر در همان چند روز، جوانترین برنده مسابقات پاریس از زمان بوریس بکر 18 ساله در سال 1986 شد – اولین نفری که این کار را در همان تورنمنت انجام داد.

او پنجمین برنده مسابقات مسترز در این فصل است و اولین مرد دانمارکی خواهد بود که روز دوشنبه به جمع 10 تیم برتر راه پیدا می کند.

رون گفت: “این برای من همه چیز است، راهی عالی برای به پایان رساندن هفته.” این یک تورنمنت باورنکردنی بود.

پس از کسب عنوان قهرمانی در استکهلم در هر دو سمت نایب قهرمانی در صوفیه و بازل، رونه با حفظ سه امتیاز مسابقه در دور اول، برای شکست دادن استن واورینکا، به چهارمین فینال متوالی رسید.

او سپس هوبرت هورکاچ و سپس آندری روبلف را شکست داد و سپس کارلوس آلکاراز را به عنوان مرد شماره یک جهان شکست داد و در حالی که با یک ست در مرحله یک چهارم نهایی عقب بود، با مصدومیت بازنشسته شد.

رون، برد 16 بازی فلیکس اوگر-آلیاسیم را شکست تا درگیری را با جوکوویچ، که از زمان شکست مقابل کارن خاچانوف در فینال 2018 در برسی شکست نخورده بود، تنظیم کند.

جوکوویچ گفت: “برای کسی که خیلی جوان است نشان دادن این خونسردی و پختگی در این مسابقه بزرگ بسیار تأثیرگذار است. او یک هفته از زندگی خود را سپری کرده است.”

این صرب در فینال روز یکشنبه با پیروزی در 21 بازی از 22 بازی از زمان شروع ویمبلدون که برای هفتمین بار در ماه ژوئیه برای بازی با پیت سامپراس پیروز شد، وارد فینال شد. او برای برتری 3-1 شکست خورد زیرا رون در بزرگترین فینال دوران حرفه ای خود تا به امروز دو بار خطاهای متوالی انجام داد.

جوکوویچ به راحتی ست ابتدایی را در جیب خود نگه داشت و به نظر می رسید که رون را روی طناب قرار دهد وقتی که در گیم اول ست دوم 40-0 روی سرویس حریف پیش افتاد.

نقطه عطف

اما رون به طرز فوق‌العاده‌ای برای خنثی کردن جوکوویچ مبارزه کرد و سپس با شکستن فوراً حرکت را به نفع او تغییر داد و در بازی بعدی 2-0 پیش رفت، که برای مجبور کردن تصمیم‌گیرنده کافی بود.

اختلاف سنی 16 ساله بین این دو، از زمانی که رافائل نادال، 19 ساله، آندره آغاسی 35 ساله را در مونترال در سال 2005 شکست داد، بزرگترین اختلاف سنی در فینال مسترز بود.

بی تجربگی رون دوباره ظاهر شد زمانی که او با انجام یک سرویس دوم بزرگ، دو خطا را انجام داد تا جوکوویچ را 3-1 کند، اما دانمارکی شخصیت فوق‌العاده‌اش را نشان داد تا فوراً شکست بخورد.

در عوض، این جوکوویچ بود که وقتی فشار به بالاترین حد خود رسید، کرک کرد، و با نیزه‌ای فورهند به بیرون زد تا به رون فرصت خدمت برای جام را بدهد.

Rune در یک بازی فینال ماراتن قبل از کسب عنوان قهرمانی پس از دو ساعت و 34 دقیقه، شش پوینت شکست را تحمل کرد تا یک هفته باورنکردنی را در پایتخت فرانسه به پایان برساند.

Rune از فینال جذاب گفت: “این پر استرس ترین بازی زندگی من بود.” “قلب من تقریباً در مغزم بود. از قبل داشتم به تای بریک فکر می کردم. بسیار مفتخرم که توانستم آن را تمام کنم.”

Rune برای فینال های بعدی جنرال هفته آینده در میلان واجد شرایط است، اما با پیروزی خود بر جوکوویچ او همچنین اولین جایگزین برای فینال ATP در تورین از 13 تا 20 نوامبر می شود.

جوکوویچ تمرکز خود را معطوف به پیروزی در فینال های پایان فصل برای ششمین بار بی سابقه خواهد کرد تا با راجر فدرر مساوی شود.

جوکوویچ گفت: “البته که از باخت امروز ناامید هستم، اما خیلی نزدیک بودم.”

فقط چند امتیاز بود که یک برنده را تعیین کرد. اما سطح تنیس که من بازی می کنم بالا است و من شانس هایم را (در تورین) دوست دارم.

در آنجا هر مسابقه مانند یک فینال است. هیچ مسابقه آسانی وجود ندارد.

(AFP)

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما