نظر هشدارهای شوم پس از تفتیش خانه ترامپ بی معنی است

ترامپ آن را نامید با این استدلال که یک پرونده جنایی علیه او تهدیدی برای افشای دموکراسی آمریکایی است. این یک ادعای عجیب برای مردی بود که مبارزات انتخاباتی خود را در سال 2016 با شعار «قفلش کن!» آغاز کرد – و خواستار زندانی شدن رقیب سیاسی آن زمان هیلاری کلینتون شد.

این ادعا که اجرای قوانین علیه رئیس جمهور سابق، عبور مدرن از روبیکون است، نقطه عطفی در تاریخ که زخمی بی درمان بر دموکراسی ایالات متحده وارد می کند، یکی از دو هشداری بود که از روز دوشنبه این کشور را ناآرام کرد.

مورد دوم بیشتر یک تهدید است: ستیزه جوترین پیروان ترامپ آشکارا خواستار انتقام، حتی خشونت هستند، در حالی که حامیان کت و شلوار او خشم آنها را برانگیختند – درست مانند قبل از 6 ژانویه – با این ادعا که جمهوری تحت کنترل است. بزرگترین تهدیدات استبدادی آنها در برنامه خود هشدار می دهند که جمهوری خواهان در صورت و/یا زمانی که جمهوری خواهان دوباره قدرت را در دست گیرند، علیه دموکرات ها تلافی خواهند کرد.

آیا آمریکایی ها باید نگران باشند؟ بله و خیر.

در حالی که نباید ادعاهای نادرست ترامپ مبنی بر تسلیح سازی مجریان قانون را بازی کنیم، باید از واکنش حامیان او به جستجوی FBI هراس داشته باشیم. در واقع، تهدیدهای خشونت آمیز در پاسخ به تحقیقات FBI به عنوان مدرکی عمل می کند – گویی به موارد بیشتری نیاز است – که اکوسیستم اطراف ترامپ برای ملت یک خطر است.

ترامپ تا حدودی به این دلیل است که سابقه تثبیت شده ای در پیشبرد مرزهای قانون دارد. اندرو مک کیب، معاون سابق FBI در CNN گفت“اولین چیزی که وقتی در مورد حکم بازرسی شنیدم به آن فکر کردم این بود که این تحقیقات ممکن است بخشی از کدام تحقیق باشد؟ گزینه های زیادی در اینجا وجود دارد که به معنای واقعی کلمه سرگردان است.”
نظر: تغییر لرزه ای در مشکلات حقوقی ترامپنظر: تغییر لرزه ای در مشکلات حقوقی ترامپ
و صادقانه بگویم، این یک هفته وحشتناک برای رئیس جمهور سابق بود. ابتدا، او مجبور شد با تفتیش اف‌بی‌آی از خانه‌اش در فلوریدا، در ارتباط با اسناد دولتی، از جمله برخی اسناد طبقه‌بندی‌شده که از کاخ سفید گرفته بود، مقابله کند. سپس دادگاه تجدیدنظر علیه او حکم داد و گفت اظهارنامه مالیاتی او باید به کنگره تسلیم شود. و روز چهارشنبه، به عنوان بخشی از تحقیقات مدنی به رهبری دادستان کل نیویورک، او از حق متمم پنجم خود علیه خود جنایت‌آمیز بودن استناد کرد و از شهادت در یک رساله امتناع کرد. یادآوری دوستانه: ترامپ یک بار گفت: “اگر شما بی گناه هستید، چرا متمم پنجم را قبول می کنید؟”
کاخ سفید می‌گوید بایدن هیچ ایده‌ای درباره جستجوی اعلام‌نشده FBI نداشت، چیزی که باید باشد. وزارت دادگستری قرار است مستقل از سیاست باشد. آخرین اریک ترامپ گفت می داند کاخ سفید، و او آن را نمی خرد. در کاخ سفیدی که او می شناسد (ترامپ)، رئیس جمهور در چنین تصمیمی مشارکت خواهد داشت.
این ادعا که اجرای قانون علیه ترامپ، ایالات متحده را به یک کشور “جهان سومی” تبدیل می کند، همانطور که ترامپ معتقد بود، برخلاف حقیقت است. در دموکراسی های قوی، هیچ کس بالاتر از قانون نیست. به همین دلیل است که کشورهای دیگر – از فرانسه گرفته تا اسرائیل تا کره جنوبی – روسای جمهور و نخست وزیران سابق را متهم، مجرم و در برخی موارد حتی زندانی کرده اند. دموکراسی‌های آن‌ها برای آن قوی‌تر بودند و این پیام را به کسانی که قدرت عظیمی به دست می‌آورند می‌فرستادند که فراتر از دسترس قانون نیستند.
سوء استفاده از مواد دولتی جرم است. یک مقام ارشد سابق در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون در سال 2005 به دلیل از بین بردن سه نسخه از یک سند تحت پیگرد قانونی قرار گرفت. در آن زمان، این یک جنایت بود. اما، در سال 2018، ترامپ قانونی را امضا کرد که آن را جرم دانست. او این کار را به ویژه در پی حملات خود به هیلاری کلینتون و مدیریت “بی دقت” او با ایمیل های دولتی انجام داد.
نظر: تندروهای جمهوری خواه که از ترامپ دفاع می کنند می تواند شانس حزب آنها را پیچیده کندنظر: تندروهای جمهوری خواه که از ترامپ دفاع می کنند می تواند شانس حزب آنها را پیچیده کند
ترامپ 15 جعبه مواد را با خود به مارآ لاگو برد که در اوایل امسال جمع آوری شد. روز دوشنبه، ماموران فدرال 12 جعبه اضافی را از مار-آ-لاگو بردند.
این استدلال که همه اینها بخشی از یک توطئه شوم برای دنبال کردن ترامپ است، پوچ است. گرفتن حکم بازرسی کار آسانی نیست. دادستان ها باید قاضی را متقاعد کنند که علت احتمالی ارتکاب جرم را دارند و شواهد آن جرم در محل است.
این واقعیت که ترامپ به این موضوع اشاره می‌کند که FBI ممکن است شواهدی را در مار-آ-لاگو جاسازی کرده باشد، نشان می‌دهد که او ممکن است نگران یافتن مطالب اهانت آمیز باشد.

علیرغم وجود هیچ مدرکی مبنی بر اینکه اف بی آی کاری خارج از محدوده های دقیق قانون انجام داده است، رسانه های دست راستی و ترامپ گرایان جمهوری خواه عجله کرده اند تا طوفانی از تئوری های توطئه و اتهامات هذل آمیز را درباره کشوری که ظاهراً در حال استبداد است به راه بیاندازند.

تشبیه های مضحک و غیر وجدان به آلمان نازی به دستور روز تبدیل شد. سن ریک اسکات از فلوریدا، در میان دیگران، دولت فدرال را با گشتاپوی هیتلر مقایسه کرد. سن تد کروز از تگزاس هشدار داد، “آنها برای شما می آیند.”
رهبر اقلیت مجلس نمایندگان، کوین مک کارتی، که می‌توانست پس از انتخابات نوامبر، رئیس مجلس شود، به نظر می‌رسید که تهدید به انتقام می‌کند و به مریک گارلند، دادستان کل آمریکا گفته است که “اسناد خود را حفظ کنید و تقویم خود را پاک کنید”، قبل از تحقیقات احتمالی. و سن. جاش هاولی از میسوری از گارلند خواست استعفا دهد یا استیضاح شود.
جرقه‌ها در رسانه‌های اجتماعی راست افراطی، جایی که صحبت‌های آشکاری از جنگ داخلی وجود داشت، خطر آتش گرفتن را تهدید کرد. یک پادکست راستگرا با تقریبا 2 میلیون دنبال کننده در توییتر ارسال شده“امروز جنگ است.” دیگران نوشتند: «تابستان ساخته شده برای کشتن مزارع، وقفل و بار
جستجوی آنلاین برای “جنگ داخلی” به نظر می رسید کاهش یافته است به سرعت پس از اوج روز سه شنبه، اما خطرات را نمی توان کاهش داد. یک نظرسنجی در ژانویه نشان داد که 40 درصد از جمهوری خواهان معتقدند خشونت علیه دولت گاهی موجه است. (حدود 23 درصد از دموکرات ها موافقند.) بسیاری از این افراد همان افرادی هستند که به سلاح گرم خود علاقه دارند.

مشکلات حقوقی ترامپ در حال بدتر شدن است. او قبلاً توانایی خود را در بسیج خطرناک ترین حامیان خود نشان داده است، اما هیچ کشوری نباید اجازه دهد که چنین تهدیدی اجرای قوانین خود را محدود کند. به بیان ساده، آن سطح از ارعاب در یک دموکراسی تعلق ندارد.

محاکمه ترامپ خطرناک است، اما انجام ندادن آن – اگر شواهد ثابت کند که او مرتکب جرمی شده است – خطری حتی بزرگتر برای ایالات متحده است.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما