نظر مخالفت با ممنوعیت سقط جنین در حال شروع به وحشت جمهوری خواهان است

پس از عملکرد ناامید کننده حزب جمهوری خواه در انتخابات میان دوره ای 2022، که تا حد زیادی با واکنش شدید به ابطال Roe v. وید، کمیته ملی جمهوری خواه دوباره خود را به حداکثر گرایی ضد سقط جنین متعهد کرد.

قطعنامه ای که در نشست زمستانی RNC در ژانویه به تصویب رسید، از قانونگذاران جمهوری خواه می خواهد “قوی ترین قانون ممکن را برای حمایت از زندگی تصویب کنند.” در خطاب به نمایش ضعیف حزب خود در ماه نوامبر، این حزب گفت که جمهوری خواهان در دفاع از ارزش های ضد سقط جنین به اندازه کافی تهاجمی عمل نکرده اند و از آنها خواسته است که “در چرخه انتخابات 2024 به تهاجم ادامه دهند.”

از دست دادن 11 امتیازی نامزد همسو با جمهوری خواهان در انتخابات دادگاه عالی ویسکانسین در روز سه شنبه، محافظه کاران تأثیرگذار را در بازنگری در این استراتژی واداشت. یکی از سرمقاله های وال استریت ژورنال می گوید: «جمهوری خواهان بهتر است موضع سقط جنین خود را مشخص کنند و بیشتر با جایی که رأی دهندگان هستند مطابقت داشته باشند، در غیر این صورت در سال 2024 با ناامیدی دیگری مواجه خواهند شد».

آن کولتر توییت کرد“تقاضا برای قانون ضد سقط جنین فقط برای جمهوری خواهان یک مسابقه حیاتی دیگر به همراه داشت” و افزود: “لطفا از اعمال محدودیت های سختگیرانه برای سقط جنین دست بردارید، وگرنه جمهوری خواهان باقی نمی مانند.” جان شوپ، مدیر سیاست‌گذاری پروژه اصول محافظه‌کار آمریکایی، ناله کرد، “ما توسط رای دهندگان مستقل کشته می شویم که فکر می کنند ما از ممنوعیت های کامل بدون استثنا حمایت می کنیم.”

اما جمهوری خواهان با تبدیل جرم انگاری سقط جنین به محور اصلی پروژه سیاسی خود برای دهه ها، هیچ راه آشکاری برای خروج از مخمصه انتخاباتی خود ندارند. اکثریت قاطع آمریکایی ها – بر اساس نظرسنجی اخیر موسسه تحقیقات دین عمومی – 64 درصد معتقدند که سقط جنین باید در بیشتر موارد قانونی باشد. اکثریت قاطع جمهوری خواهان – 63 درصد، بر اساس همین نظرسنجی – معتقدند که نباید. زمانی که ممنوعیت سقط جنین صرفاً نظری بود، شور ضد سقط جنین اغلب برای جمهوری خواهان موهبت بود و به سازماندهی مردمی راست مذهبی قدرت می داد. اکنون که پایان Roe اکثریت طرفدار انتخاب را که قبلا از خود راضی بود بیدار کرده است، اشتیاق ضد سقط جنین به یک مسئولیت تبدیل شده است، اما حزب جمهوری خواه نمی تواند آن را بدون پاره کردن خود کنار بگذارد.

دلیل اینکه رای دهندگان فکر می کنند که جمهوری خواهان از ممنوعیت کامل سقط جنین حمایت می کنند، همانطور که شوپه نوشت، این است که بسیاری از آنها این کار را می کنند.

در کنگره گذشته، 167 جمهوری خواه مجلس از قانون زندگی در زمان لقاح حمایت کردند و حقوق کامل شخصیتی را برای تخمک های بارور شده اعطا کردند. در ایالت به ایالت، قانونگذاران دقیقاً همان کاری را انجام می دهند که RNC پیشنهاد کرده است و از هر ابزاری که در اختیار دارند برای وادار کردن مردم به ادامه بارداری ناخواسته یا غیرقابل استفاده استفاده می کنند. آیداهو، جایی که تقریباً تمام سقط جنین غیرقانونی است، به تازگی قانون «قاچاق سقط جنین» را تصویب کرده است که بر اساس آن کمک به یک خردسال برای ترک این ایالت برای انجام سقط جنین بدون رضایت والدین با پنج سال زندان محکوم می شود. سنای تگزاس به تازگی لایحه ای را تصویب کرده است که در میان چیزهای دیگر، قصد دارد دادستان های شهرهای چپ گرا را مجبور به پیگیری نقض قانون سقط جنین کند. جمهوری خواهان کارولینای جنوبی قانونی را پیشنهاد کرده اند که سقط جنین را به عنوان قتل تعریف می کند و مجازات آن را اعدام می کند.

در فلوریدا، که در حال حاضر 15 هفته ممنوعیت سقط جنین وجود دارد، فرماندار. انتظار می رود ران دیسانتیس به زودی قانونی را امضا کند که تقریباً تمام سقط جنین ها را در شش هفته ممنوع می کند. این چیزی نیست که رای دهندگان فلوریدا می خواهند – نظرسنجی ها نشان می دهد که اکثریت آنها از حقوق سقط جنین حمایت می کنند – اما این یک پیش نیاز مجازی برای مبارزات انتخاباتی احتمالی او برای ریاست جمهوری است.

تلاش های جمهوری خواهان برای تعدیل ممنوعیت های سقط جنین، حتی اندکی، در بیشتر موارد به جایی نرسیده است. سال گذشته، حزب جمهوری‌خواه آیداهو اصلاحیه‌ای را در پلتفرم این حزب که اجازه می‌داد برای نجات جان یک زن استثنایی از ممنوعیت سقط جنین در ایالت ایجاد کند، شکست داد. در هفته‌های قبل از انتخابات ویسکانسین در روز سه‌شنبه، قانون‌گذاران جمهوری‌خواه لایحه‌ای را ارائه کردند که استثناهای محدودی را در مورد ممنوعیت سقط جنین در ایالت برای موارد تجاوز جنسی، زنای با محارم و تهدید جدی برای سلامتی یک فرد باردار ارائه می‌کرد، اما آنها در حزب خود رای لازم برای تصویب را نداشتند. سگ

درست است که این هفته مجلس قانونگذاری تنسی لایحه ای را تصویب کرد که اجازه سقط جنین را می دهد تا جان یک بیمار را نجات دهد یا از “خطر جدی آسیب قابل توجه و غیرقابل برگشت یک عملکرد اصلی بدن جلوگیری کند.” اما این قانون تا حد انحراف بی‌معنی است، زیرا بار اثبات را بر دوش پزشکان می‌گذارد تا بر دوش دولت، به طوری که آنها همچنان باید از پیگرد قانونی برای معالجه افراد باردار در شرایط سخت پزشکی بترسند. زبانی که به زنان اجازه می داد به «بارداری های بیهوده پزشکی» پایان دهند، حذف شد.

تعجب آور نیست که رای دهندگان نسبت به محروم شدن از حقوقی که برای مدت طولانی بدیهی انگاشته شده بودند، و مشاهده این که با سلامتی زنان باردار چنین رفتار بی‌رحمانه‌ای می‌شود، با تنفر واکنش نشان دادند. اما به نظر می رسد که واکنش های منفی جمهوری خواهان را غافلگیر کرده است. در ماه مه گذشته، زمانی که پیش نویس تصمیم دیوان عالی در پرونده Dobbs v. سازمان بهداشت زنان جکسون فاش شد، کولتر به خوانندگانش اطمینان داد که پایان رو به دموکرات ها کمکی نخواهد کرد. او نوشت: «خارج از رسانه‌ها، به نظر می‌رسد هیچ کس به‌ویژه از این تصمیم ناراحت نشده است.

بخشی از اتفاقی که در اینجا افتاد این است که محافظه‌کاران به تبلیغات خودشان در مورد نمایندگی آمریکایی‌های «عادی» دچار شدند. (اتفاقاً، این همان دلیلی است که بسیاری از جناح راست نمی توانند به خودشان اعتراف کنند که دونالد ترامپ در سال 2020 شکست خورد.) کولتر مطمئن بود که آمریکایی ها توسط کسانی که در پایان رو به خشم آمده بودند، خشمگین خواهند شد و نوشت: «همه از آن متنفرند. فمینیست ها.» زمانی که یک نظرسنجی در سال گذشته نشان داد که 55 درصد از آمریکایی‌ها طرفدار انتخاب هستند، مقاله‌ای در National Review به خوانندگان می‌گوید نگران نباشند: «بسیاری از اهداف سیاست‌گذاری ما از حمایت عمومی قوی برخوردار هستند».

کولتر که به رای دهندگان واقعی جمهوری خواه متصل نشده بود، می توانست چرخش کند، اما حزب جمهوری خواه نتوانست. در عوض، رهبران آن یک تاکتیک خودآرامش‌دهنده را اتخاذ می‌کنند که گاهی در سمت چپ دیده می‌شود، و اصرار دارند که شکست می‌خورند زیرا نتوانسته‌اند ارزش‌های خود را روشن کنند، نه به این دلیل که ارزش‌هایشان محبوبیتی ندارد. رونا مک دانیل، رئیس حزب جمهوری خواه، در فاکس نیوز، در توضیح باخت در ویسکانسین گفت: «وقتی با 10 امتیاز شکست می‌خورید، یک مشکل پیام رسانی وجود دارد.

اما شما نمی توانید پیامی برای زایمان اجباری ارسال کنید. مشکل سیاسی جمهوری خواهان دو جنبه دارد. حامیان آنها موضع حزب در مورد سقط جنین را جدی می گیرند، و اکنون، پس از رو، بقیه هم همینطور.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما