نظر | سقط جنین و دادگاه عالی: کلیسای بیش از حد در ایالت

این افتضاح است که پنج یا شش نفر در مشاغل غیرپاسخگوی مادام العمر می خواهند نظرات شخصی خود را به بقیه کشور تحمیل کنند. در حالی که آنها مطمئناً برای نظر خود دلیل قانونی را فراهم می کنند، بیایید با احمق ها بازی نگیریم: لغو قریب الوقوع Roe توسط دیوان عالی بیشتر از استدلال قضایی مدیون است. جهان بینی های قبلی در این تحول وجود دارد.

به عنوان یک کاتولیک که پدرش در دوران «نیازی به درخواست» کاتولیک های ایرلندی زندگی می کرد، خوشحالم که می بینم کاتولیک ها در جهان عملکرد خوبی دارند. غالب کاتولیک‌ها در دادگاه عالی – شش قاضی از نه قاضی، و نفر هفتم، نیل گورسوش، به عنوان یک کاتولیک بزرگ شد و به همان دبیرستان پسرانه یسوعی در حومه مریلند رفت که برت کاوانا و من. برادرزاده ها، آمادگی جورج تاون.

پدرم از اینکه نامزدهای کاتولیک ریاست جمهوری آل اسمیت و جی اف کی مجبور بودند از خود در برابر اتهامات سخیف دفاع کنند که اگر به کاخ سفید برسند، دستورات خود را از پاپ خواهند گرفت، عصبانی بود.

اینجا باید با دقت قدم برداشت. یک کاتولیک به Roe v. تصمیم وید و تصمیم دیگری در اکثریت دادگاه بود که آن را در Planned Parenthood v. کیسی قاضی سونیا سوتومایور، یک کاتولیک، حمایت خود را از رو ابراز کرده است و جان رابرتز، رئیس قاضی کاتولیک محافظه کار، ممکن است برای یک تصمیم سازش کار کند که بتواند از رو حمایت کند.

با این حال، این کاتولیک از اینکه دکترین کاتولیک ممکن است آزادی و آینده میلیون‌ها زن و مرد را شکل دهد (یا تغییر شکل دهد) احساس نگرانی می‌کند. یک تاج از شور مذهبی در اطراف دادگاه وجود دارد، یک اخلاق کلیسا که تهدید می کند کل کشور ما را زیر و رو می کند.

من از خانواده‌ای هستم که از دستورات کاتولیک در مورد سقط جنین پیروی می‌کنند و به نظرات بستگانم احترام می‌گذارم. اما برای من سخت است که کلیسا را ​​ببینم که سعی می‌کند جنسیت زنان را کنترل کند، پس از آن که تعدادی از کشیش‌های خود برای چندین دهه به کودکان و نوجوانان تجاوز کردند و به کلیساهای دیگر بازیافت شدند، زیرا کلیسا تمام رسوایی را پوشانده بود. همچنین دیدن این که کلیسا موضع ضد سقط جنین خود را در زمینه مراقبت از زنان نشان می دهد، زمانی که همچنان زنان را در نقش های تابع کلیسا نگه می دارد، دشوار است.

دین‌داری موضوعی است که برخی از کاتولیک‌های دربار در سال‌های اخیر بیشتر درباره آن صحبت کرده‌اند.

سال گذشته، در کالج توماس آکویناس در کالیفرنیا، قاضی ساموئل آلیتو از افزایش خصومت فرهنگی نسبت به مسیحیت و کاتولیک ابراز نگرانی کرد. او گفت: «یک جنبش واقعی برای سرکوب بیان هر چیزی که مخالف ارتدکس سکولار است وجود دارد. به نظر او دقیقا کدام عقیده یا عمل از دین خود را انکار کرده است؟

پرزیدنت بایدن یک کاتولیک است که با وجود حمایتش از رو، از موضوع سقط جنین ناراحت است. با این حال، زمانی که بارت استاد حقوق در نوتردام بود، گروهی که او به آن تعلق داشت، به اتفاق آرا تصمیم دانشگاه برای تکریم بایدن را محکوم کردند، حتی اگر او از موضع کلیسا در مورد سقط جنین حمایت نکرد.

ما هیچ کس در عرصه عمومی مانند ماریو کومو نداریم که به تعدد ارزش ها در یک جامعه باز احترام بگذارد و جرات ورود به لانه شیر در نوتردام در سال 1984 را داشته باشد.

کومو گفت: «کاتولیک‌هایی که در یک دموکراسی کثرت‌گرا دارای پست سیاسی هستند – که برای خدمت به یهودیان و مسلمانان، ملحدان و پروتستان‌ها و همچنین کاتولیک‌ها انتخاب می‌شوند – مسئولیت ویژه‌ای دارند.» “او متعهد می شود که به ایجاد شرایطی کمک کند که تحت آن همه بتوانند با حداکثر کرامت و با درجه آزادی معقول زندگی کنند. جایی که هرکسی که انتخاب می‌کند ممکن است عقایدی متفاوت از عقاید کاتولیک داشته باشد – گاهی اوقات با آنها متناقض است. جایی که قوانین از حق مردم برای طلاق، استفاده از روش های پیشگیری از بارداری و حتی انتخاب سقط جنین حمایت می کند.

ماهیت انفجاری پیش نویس نظر آلیتو در مورد رو به منصه ظهور رسیده است که اکثریت دربار چقدر رادیکال هستند و مایلند زنان را با جهان بینی غیرتمندانه خود مطابقت دهند – دیدگاهی که اکثر آمریکایی ها آن را رد می کنند. همچنین نشان داده است که جمهوری خواهان چقدر رادیکال هستند. اگرچه پس از چندین دهه تلاش برای رسیدن به این نتیجه، به دلیل اینکه این یک سلاح سیاسی خوب بود، اکنون وانمود می‌کنند که این مسئله مهمی نیست. همه ما باید با نتایج فاجعه بار غیرت آنها زندگی کنیم.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

پاربرگ سایت

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان