نرخ بهره فدرال رزرو به تقویت مشاغل و اقتصاد بستگی دارد

سیاستگذاران فدرال رزرو در حال بحث هستند که چقدر بیشتر باید نرخ بهره را افزایش دهند تا اطمینان حاصل شود که تورم به سرعت به سرعت عادی باز می گردد و محاسبات احتمالاً به شدت به قدرت بازار کار بستگی دارد.

مقامات گزارش اشتغال روز جمعه را از نزدیک تماشا خواهند کرد، آخرین قرائت رشد شغلی که آنها قبل از نشست 25 تا 26 ژوئیه دریافت خواهند کرد، تا اشاره ای به میزان حرکت در اقتصاد آمریکا داشته باشند.

مقامات فدرال رزرو از قدرت ماندگاری اقتصاد در 16 ماه پس از تلاش آنها برای کاهش سرعت آن با افزایش نرخ بهره شگفت زده شده اند که وام گرفتن پول را گرانتر می کند. در حالی که رشد آهسته‌تر است، بازار مسکن شروع به تثبیت کرده است و بازار کار با فرصت‌های فراوان و رشد مستحکم دستمزد به طور غیرعادی قوی باقی مانده است. مقامات فدرال رزرو نگران هستند که اگر رشد دستمزدها به طور غیرعادی سریع باقی بماند، ممکن است بازگرداندن تورم بالا به طور کامل به هدف 2 درصدی خود دشوار شود.

این انعطاف‌پذیری – و سرسختی تورم سریع، به‌ویژه برای خدمات – به همین دلیل است که سیاست‌گذاران انتظار دارند به افزایش نرخ‌های بهره ادامه دهند، نرخ‌هایی که قبلاً برای اولین بار در حدود 15 سال گذشته به بالای 5 درصد رسیده‌اند. مسئولان امسال نرخ‌ها را با افزایش‌های کوچک‌تری نسبت به سال گذشته افزایش داده‌اند و در نشست ژوئن خود برای اولین بار در 11 گردهمایی از تغییر نرخ خودداری کردند. اما بسیاری از سیاستگذاران به صراحت گفته اند که با وجود تعدیل سرعت، آنها همچنان انتظار دارند که نرخ بهره را بیشتر افزایش دهند.

لوری کی لوگان، رئیس بانک فدرال رزرو دالاس، طی یک سخنرانی این هفته گفت: «می‌تواند منطقی باشد که از یک جلسه صرف نظر کنیم و به تدریج حرکت کنیم.» ادامه افزایش نرخ ها

او اضافه کرد که “تورم و بازار کار که کم و بیش آنطور که انتظار می رفت در حال تحول باشد، واقعاً چشم انداز را تغییر نخواهد داد.”

مقامات فدرال رزرو در ماه ژوئن پیش بینی کردند که در سال جاری دو بار دیگر نرخ بهره را افزایش خواهند داد – با فرض اینکه نرخ بهره در یک چهارم واحد افزایش یابد – و بازار کار نرم شود، اما فقط اندکی. آنها شاهد افزایش نرخ بیکاری از 3.7 درصد در حال حاضر به 4.1 درصد بودند.

سرمایه گذاران به طور گسترده انتظار دارند که مقامات فدرال رزرو در نشست جولای خود نرخ بهره را افزایش دهند و قدرت بازار کار می تواند به شکل گیری چشم انداز پس از آن کمک کند. در حالی که سیاستگذاران پیش‌بینی‌های اقتصادی جدید را تا سپتامبر منتشر نمی‌کنند، وال استریت نحوه واکنش سیاست‌گذاران به تحولات اقتصادی را برای سنجش احتمال حرکت دیگری در سال جاری نظارت خواهد کرد.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما