نخست وزیر مودی در سخنرانی خود در کنگره ایالات متحده، پاکستان، چین را تند تند می کند اخبار هند

واشنگتن: نارندرا مودی، نخست وزیر، روز پنجشنبه گفت که در برخورد با تروریسم “هیچ اما و اگر” وجود ندارد و در حمله ای پنهان به پاکستان به دنبال اقدام علیه دولت های حامی تروریسم است. نخست وزیر مودی در سخنرانی خود در نشست مشترک کنگره آمریکا گفت که بیش از دو دهه پس از 11 سپتامبر و بیش از یک دهه پس از 26 سپتامبر در بمبئی، رادیکالیسم و ​​تروریسم همچنان یک خطر مبرم برای کل جهان باقی مانده است.

مودی در سخنرانی 60 دقیقه‌ای خود به زبان انگلیسی گفت: “این ایدئولوژی‌ها همچنان هویت‌ها و شکل‌های جدیدی به خود می‌گیرند، اما اهداف آنها یکی است. تروریسم دشمن بشریت است و در برخورد با آن هیچ اما و اگری وجود ندارد. ما باید بر همه نیروهای حامی و صادرکننده ترور غلبه کنیم.” مودی همچنین به چین اشاره کرد و گفت نظم جهانی مبتنی بر احترام به اصول منشور سازمان ملل، حل مسالمت آمیز اختلافات و احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی است.

مودی در اشاره آشکار به رفتار تهاجمی چین در منطقه استراتژیک گفت: “ابرهای تاریک اجبار و رویارویی سایه خود را در اقیانوس هند و اقیانوس آرام می اندازند. ثبات منطقه به یکی از دغدغه های اصلی مشارکت ما تبدیل شده است.” مودی در سخنرانی خود در اجلاس مشترک کنگره آمریکا که با حضور نمایندگان کنگره و سناتورها همراه با صدها بازدیدکننده هندی-آمریکایی که از تمام آن بازدید می کردند، گفت: ما دیدگاهی از یک اقیانوس هند-آرام آزاد، باز و فراگیر، متصل به دریاهای امن، تعریف شده توسط قوانین بین المللی، عاری از سلطه و لنگر انداختن در مرکز ASEAN داریم.

داستان های پرطرفدار cre

نخست وزیر گفت منطقه ای که در آن همه ملت ها، اعم از کوچک و بزرگ، در انتخاب های خود آزاد و بی باک هستند، جایی که پیشرفت با بار غیرممکن بدهی خفه نمی شود، جایی که اتصال برای اهداف استراتژیک مورد استفاده قرار نمی گیرد، جایی که همه ملت ها با موج بلند رفاه مشترک بالا می روند. وی گفت: “چشم انداز ما به دنبال محدود کردن یا حذف نیست، بلکه ایجاد یک منطقه همکاری صلح و رفاه است. ما از طریق نهادهای منطقه ای و با شرکای خود از داخل منطقه و فراتر از آن کار می کنیم. از این پس QUAD به عنوان یک نیروی خیر اصلی برای منطقه ظاهر شده است.”

مودی با اشاره به اینکه درگیری اوکراین درد زیادی را در منطقه ایجاد می کند، گفت که به طور مستقیم و علنی گفته است: “این دوران جنگ نیست، بلکه دوران گفتگو و دیپلماسی است.” مودی به نمایندگی از 1.4 میلیارد هندی گفت که همیشه یک افتخار بزرگ است که در کنگره ایالات متحده سخنرانی کنم و این یک امتیاز استثنایی است که این کار را دو بار انجام دهم. این دومین بار است که نخست وزیر در کنگره آمریکا سخنرانی می کند، اولین بار در سال 2016.
او گفت: «اکنون، زمانی که عصر ما بر سر دوراهی قرار دارد، من اینجا هستم تا در مورد فراخوانی که برای این قرن داریم صحبت کنم.

مودی در سخنرانی خود گفت در چند سال گذشته پیشرفت های زیادی در هوش مصنوعی – هوش مصنوعی صورت گرفته است. او افزود که در عین حال، تحولات مهم تری در هوش مصنوعی دیگر – آمریکا و هند – رخ داده است. مودی که در حال حاضر در اولین سفر دولتی خود به سر می برد، گفت: “ما در همکاری های دفاعی در آغاز قرن بیگانه بودیم. اکنون ایالات متحده به یکی از مهمترین شرکای دفاعی ما تبدیل شده است.” سخنان او با تشویق شدید نمایندگان مواجه شد.

مودی گفت دموکراسی یکی از ارزش های مقدس و مشترک آنهاست. او گفت: “این در طول زمان طولانی تکامل یافته است، و اشکال و نظام های مختلفی به خود گرفته است. اما در طول تاریخ، یک چیز روشن بوده است. دموکراسی روحیه ای است که از برابری و کرامت حمایت می کند. دموکراسی ایده ای است که از بحث و گفتمان استقبال می کند.” وی افزود: “دموکراسی فرهنگی است که به اندیشه و بیان بال می بخشد. هند از زمان های بسیار قدیم دارای چنین ارزش هایی بوده است. در تکامل روحیه دموکراتیک، هند مادر دموکراسی است.”

وی گفت: «ما پس از هزاران سال حکومت خارجی در این یا آن شکل، یک سفر قابل توجه بیش از 75 سال آزادی را جشن گرفتیم. او گفت: “نه فقط از قانون اساسی، بلکه روحیه توانمندسازی اجتماعی آن. نه فقط از فدرالیسم رقابتی و تعاونی ما، بلکه از وحدت و یکپارچگی اساسی ما.”

او گفت: “ما مفتخریم که طی دهه گذشته بیش از صد عضو کنگره ایالات متحده را در هند دریافت کنیم. همه می خواهند توسعه، دموکراسی و تنوع هند را درک کنند. همه می خواهند بدانند هند چه کاری را درست انجام می دهد و چگونه انجام می دهد.” نخست وزیر گفت: زمانی که برای اولین بار به عنوان نخست وزیر از ایالات متحده بازدید کرد، هند دهمین اقتصاد بزرگ جهان بود. امروز هند پنجمین اقتصاد بزرگ است و هند به زودی سومین اقتصاد بزرگ خواهد شد. ما نه تنها بزرگ‌تر می‌شویم، بلکه سریع‌تر نیز رشد می‌کنیم. وقتی هند رشد می‌کند، کل جهان رشد می‌کند. بالاخره ما یک ششم جمعیت جهان هستیم!» او گفت.

مودی گفت هند یک کشور باستانی با جمعیتی جوان است. ?هند به سنت هایش معروف است. اما نسل جوان نیز آن را به قطب فناوری تبدیل می کند. جوانان هندی چه حلقه‌های خلاقانه در اینستاگرام یا پرداخت‌های بلادرنگ، برنامه‌نویسی یا محاسبات کوانتومی، یادگیری ماشین یا برنامه‌های تلفن همراه، فین‌تک یا علم داده، نمونه‌ای عالی از این هستند که چگونه یک جامعه می‌تواند جدیدترین فناوری را بپذیرد. امروزه پلتفرم‌های دیجیتال حقوق و منزلت افراد را تقویت می‌کنند و در عین حال از حریم خصوصی محافظت می‌کنند. ارزش این گونه نقل و انتقالات از مرز سیصد و بیست میلیارد دلار عبور کرده است و در این روند بیش از 25 میلیارد دلار صرفه جویی کرده ایم.

مودی به قانونگذاران گفت که اگر از هند بازدید کنند، می بینند که همه از تلفن برای پرداخت استفاده می کنند، از جمله فروشندگان خیابانی. او گفت: “سال گذشته، از هر 100 پرداخت دیجیتال بلادرنگ در جهان، 46 پرداخت در هند اتفاق افتاد. نزدیک به چهارصد هزار مایل کابل فیبر نوری و داده های ارزان، انقلابی از فرصت ها را به وجود آورده است.”

او گفت: “کشاورزان به روز رسانی آب و هوا را بررسی می کنند، سالمندان پرداخت های تامین اجتماعی دریافت می کنند، دانش آموزان به بورس تحصیلی دسترسی پیدا می کنند، پزشکان داروی از راه دور ارائه می دهند، ماهیگیران مناطق ماهیگیری را بررسی می کنند و مشاغل کوچک تنها با یک ضربه بر روی تلفن خود وام دریافت می کنند.”

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما