مکرون با بازگشت جنگ به اروپا از تغییر موضع نظامی خود رونمایی کرد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه روز چهارشنبه گفت که استراتژی نظامی فرانسه باید این کشور را به عنوان یک قدرت مستقل و معتبر مجهز به سلاح هسته ای تا پایان دهه تقویت کند و نسبت به خطر تشدید تنش و سایر اثرات جهانی جنگ روسیه در اوکراین هشدار داد.

«اروپا دیگر از حملات موشکی و پهپادی در امان نیست. و ما باید این واقعیت را ادغام کنیم.

مکرون هنگام رونمایی از «بررسی استراتژیک ملی فرانسه» که هدف آن تعریف نحوه نگاه دفاعی این کشور در سال 2030 است، گفت: تجاوز روسیه به اوکراین «ممکن است مقدم بر رقابت‌های ژئوپلیتیکی گسترده‌تر و آینده‌ای باشد که ما دلیلی برای پذیرش آن با جبرگرایی نداریم».

مکرون گفت که فرانسه می‌خواهد یک «قدرت مستقل، قابل احترام و چابک در قلب استقلال استراتژیک اروپا» با پیوندهای قوی با اتحاد آتلانتیک باشد.

با بازگشت جنگ در قاره اروپا، فرانسه می خواهد بر تقویت ظرفیت دفاعی اتحادیه اروپا تمرکز کند – امنیت بلوک 27 کشور هنوز تا حد زیادی به ایالات متحده و ناتو وابسته است.

مکرون گفت: زمانی که صلح در اوکراین بازگردد، ما باید تمام عواقب آن را از طریق «معماری امنیتی جدید» در این قاره ارزیابی کنیم.

او اصرار داشت که بازدارندگی هسته ای “معتبر و مدرن” کلیدی است. فرانسه تنها کشور اتحادیه اروپا است که دارای سلاح هسته ای است.

مکرون قرار بود بعدازظهر چهارشنبه به جدیدترین زیردریایی حمله اتمی فرانسه، سوفرن، قبل از ملاقات با اعضای زبده کماندوی نیروی دریایی، منتقل شود.

وی گفت: «نیروهای هسته‌ای ما از طریق وجود خود به امنیت فرانسه و اروپا کمک می‌کنند.

مکرون اخیراً در اظهارنظرهای عمومی نادری در مورد این موضوع، پیشنهاد کرد که حمله بالستیک هسته‌ای احتمالی روسیه در منطقه هیچ واکنش هسته‌ای از سوی پاریس به همراه نخواهد داشت. دکترین فرانسه بر اساس چیزی است که ما آن را منافع اساسی ملت می نامیم. او ماه گذشته در تلویزیون فرانسه گفت که در چنین شرایطی اصلاً در خطر نیستند.

مکرون همچنین روز چهارشنبه تاکید کرد که تلاش‌های امنیتی اروپا، اتحاد آتلانتیک را قوی‌تر خواهد کرد. پس از تهاجم روسیه به اوکراین در فوریه، فرانسه بیش از 1000 سرباز را عمدتاً در رومانی و استونی به عنوان بخشی از نیروهای واکنش سریع ناتو مستقر کرد. 24.

در سند راهبردی جدید فرانسه آمده است که این کشور «ظرفیت رهبری عملیات نظامی، از جمله عملیات‌های با شدت بالا، به تنهایی یا در داخل یک ائتلاف» را حفظ خواهد کرد.

مکرون گفت که نیروهای فرانسوی حضور گسترده خود را در خارج از کشور در منطقه ای از جنوب صحرای آفریقا تا خاورمیانه از طریق شاخ آفریقا حفظ خواهند کرد.

او گفت که فرانسه در روزهای آینده مذاکراتی را با شرکای آفریقایی و سازمان های منطقه ای خود برای ایجاد تغییراتی در “وضعیت، قالب و ماموریت های پایگاه های نظامی فعلی فرانسه در ساحل و غرب آفریقا” آغاز خواهد کرد. او گفت که یک سازمان جدید بر اساس همکاری بین نیروهای مسلح فرانسه و محلی، ظرف شش ماه پس از گفتگو نهایی خواهد شد.

سخنرانی مکرون نشان دهنده پایان رسمی نیروهای موسوم به برخانه پس از خروج فرانسه از مالی در اوایل سال جاری در پی تنش با رژیم نظامی حاکم است.

عملیات فرانسه برای کمک به مبارزه با افراط گرایان اسلامی در منطقه ساحل بر نیجر، چاد و بورکینافاسو متمرکز است، جایی که این کشور حدود 3000 سرباز دارد.

علاوه بر این، مکرون گفت که استراتژی نظامی فرانسه شامل یک ماموریت جدید و خاص برای مبارزه با اخبار جعلی و اطلاعات نادرست منتشر شده توسط “رقبا” به ویژه برای “دستکاری غیرنظامیان” خواهد بود. مکرون به طور ضمنی به نفوذ فزاینده روسیه در غرب آفریقا از جمله از طریق کمپین های رسانه های اجتماعی ضد فرانسوی اشاره کرد.

او گفت که فرانسه باید بتواند فعالانه اقدامات خود را ترویج کند و به همین دلیل است که بودجه قابل توجهی به آنچه که او “نفوذ” نامید اختصاص داده خواهد شد که توسط دولت هماهنگ خواهد شد.

از جمله اهداف راهبردی دیگر، فرانسه به منظور کمک به ثبات منطقه هند و اقیانوس آرام و تضمین آزادی عمل در “فضاهای مشترک جهانی” از جمله بستر اعماق دریا، دریاهای آزاد، فضای بیرونی و فضای سایبری است.

لایحه ای که قرار است در ابتدای سال آینده در مجلس بررسی شود جزئیات بودجه را ارائه خواهد کرد.

(AP)

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما