مشتاقان خروشان دهه بیست در نیویورک گرد هم می آیند

صدها مسافر زمان با لباس‌های مربوط به دوران دهه 1920 اوایل این ماه با قایق‌ها به جزیره گاورنرز رفتند تا در پارتی چمنی دو روزه عصر جاز، یکی از کنجکاوترین سنت‌های تابستانی شهر نیویورک شرکت کنند.

آن‌ها لباس‌های بالدار با بوآهای پر، کت و شلوارهای راه راه با نوک بال‌های سیاه و سفید و تعداد زیادی کلاه قایق‌ران، کلاه‌های کلوش و پاپیون می‌پوشیدند. آنها که روی پتوهای پیک نیک در یک زمین چمن جمع شده بودند، روز را با نوشیدن جین و تونیک قبل از رقصیدن با موسیقی جاز داغ که توسط ارکستر Dreamland اجرا می شد، سپری کردند.

مردی که شلوار و بند صورتی پوشیده بود از یک کوزه میسون آبجو نوشید در حالی که پسر خردسالش که او نیز آویز به تن داشت، روی شانه های او نشسته بود. صف‌ها بیرون غرفه‌ای که کلاه‌های روزنامه‌فروشی می‌فروخت و غرفه‌ای که پرتره‌های رنگی را در محل ارائه می‌داد، جمع شدند. یک مسابقه پای شامل دسته بندی «انتخاب دوره گرد» بود که به شیرینی به احتمال زیاد «دزدیده شدن از ایوان پشتی» جایزه داد.

رهبری ارکستر را مایکل آرنلا، رهبر گروه سبیل مدادی، که این رویداد را در سال 2005 آغاز کرد، برعهده داشت. او گفت: “ما تقریباً اولین رویداد در اینجا بودیم.” «آن موقع شاید 50 نفر بودند. مردم به دهه 20 خروشان کشیده می شوند زیرا جوانی در این دوران وجود دارد. بعد از جنگ، مردم به دنبال خوشگذرانی بودند، بعد از مرگ و میرشان.»

در مصاحبه‌های ویرایش‌شده زیر، بازگردان‌ها در روز دوم، قهرمانان مد عصر جاز خود را نام‌گذاری کردند و به این فکر کردند که آیا واقعاً به زمان سفر خواهند کرد یا خیر.


مدل و نمایشنامه نویس

اگر می توانستید در زمان به عقب سفر کنید، آیا می خواهید؟ من برمیگشتم من یک دختر نمایشی در کلاب کاتن می‌شوم و بهترین رقصنده آنجا بودم. هر چند که من آن دوران را دوست دارم، فکر نمی کنم زندگی بهتر از این باشد. تفکیک وجود داشت. با این حال، علیرغم آنچه که ما به عنوان رنگین پوستان از آن عبور می کردیم، رقص، موسیقی و هنر زیبایی خلق کردیم.

آیا قهرمان مد عصر جاز دارید؟ جوزفین بیکر، تمام روز، هر روز. او در زیبایی خود عادل و آزاد بود.


مربی

برمیگردی؟ من نمی توانم آن دوره را به عنوان یک فرد رنگین پوست رمانتیک کنم، اما من بسیار به مد آن دوران کشیده شده ام. من به عنوان یک بومی هارلم، علاقه زیادی به رنسانس هارلم دارم. آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار از مد استفاده می‌کردند تا هر روز خود را با افتخار نشان دهند.

قهرمان مد عصر جاز؟ کانال کوکو. طرح های او سیالیت جنسیتی را معرفی کرد. او پیشگام این ایده بود که شما می توانید هر دو راه را طی کنید.

آیا در زمان به عقب سفر می کنید؟ مردم دهه 1920 را به عنوان یک حزب بزرگ تصور می کنند، اما این فقط برای چند نفر با گرایش های خاص خوب بود. همچنین زمان عدم تحمل و تعصب بود. من احتمالا فقط برای یک آخر هفته بر می گردم. با این حال، این تنها یک دوره زمانی است که من به عنوان یک بازیگر دوباره با آن درگیر هستم. من یک رویداد جنگ جهانی دوم را آخر هفته دیگر انجام دادم و اخیراً در یک رویداد جنگ انقلابی در ماونت ورنون بودم.

قهرمان مد قدیمی شما؟ داگلاس فیربنکس جونیور او با جوآن کرافورد ازدواج کرده بود و بهترین لباس پوشیده هالیوود بود.


برمیگردی؟ من می خواهم به عقب برگردم، زیرا به سادگی آن زمان مربوط می شوم. اشتباه نکنید، زندگی سخت تری بود، و معلوم است که خیلی چیزها خوب نبودند، اما در آن زمان همه چیز ساده تر بود، و من احساس می کنم که از آن دورتر شده ایم.

قهرمان مد عصر جاز؟ گری کوپر. او به تازگی شروع به کار کرده بود، و آن تسلیم زیبایی را داشت. این روزها تظاهرهای ظریف را در مردان نمی بینید.


آیا در زمان به عقب سفر می کنید؟ بله، چون فکر می‌کنم در آن زمان مردم خوشحال‌تر بودند من می خواهم قبل از رکود بزرگ برسم. آزادی زنان در حال شروع بود و بسیاری از این مد امروز شیک باقی مانده است، از پولک های پولک گرفته تا هدبند.

قهرمان مد قدیمی؟ کارول لومبارد او با کلارک گیبل ازدواج کرد و در یک سانحه هوایی جان باخت. او روند موهای بلوند را شروع کرد.


دانشمند و مدیر فروش زیبایی

برمیگردی؟

JR: فکر می‌کنم جنبه‌هایی از من وجود دارد که در آن زمان چندان خوب عمل نمی‌کنند، اما برای تجربه آن بخش‌ها، نمی‌دانم…. اگر می توانستم برگردم، مطمئناً، اما اگر بلیط یک طرفه بود، اینجا می ماندم.

قهرمان مد عصر جاز؟

TD: من نمی توانم فوراً به یکی از آنها فکر کنم، اما احساس می کنم تام فورد به شدت از این دوران خارج شده است. کت و شلوارهای او مردانه هستند اما از پالت های رنگی زنانه استفاده می کنند. او عاشق یقه‌ای مجلل با شانه‌های قوی است، مانند گانگسترها. می توانید استدلال کنید که لباس برقی در دهه 1920 متولد شد و فورد از آن قرض گرفت.


مهماندار هواپیما

برمیگردی؟ من ساده لوح خواهم بود اگر بگویم هر دوره ای بهتر بود، اما از نظر مد، اگر همه هنوز اینطور لباس بپوشند، دوست دارم. به خصوص اوباش ها با کراوات قرمز و سیگار برگشان واقعاً آن را می آوردند.

قهرمان مد عصر جاز؟ من احساس می کنم کارل لاگرفلد در حال هدایت عصر جاز بود. دستکش ها. یقه سفید. گربه سفید او، شوپت، در یک سبد حامل.


هماهنگ کننده رویدادها

برمیگردی؟ احتمالا نه. دوران نهی، دوران سختی بود. حالا هر وقت بخواهیم می توانیم مشروب بگیریم.

قهرمان مد عصر جاز؟ بانی و کلاید. چون هر کاری می خواستند انجام می دادند.


طراح گرافیک و ویراستار کتاب

برمیگردی؟

CS: مطلقاً نه. من به عنوان یک زن دوست دارم اینترنت و حقوق داشته باشم.

MK: فقط با رفت و برگشت. من در این دوران حقوق دارم و دوستان و متحدانم هم همینطور. دارو هم داریم. من می توانستم آنفولانزای اسپانیایی بگیرم.

قهرمان مد عصر جاز؟

سی اس: جین هارلو. او نقش شخصیت‌های پشیمان‌کننده را بازی می‌کرد، مانند زنانی که با مردان متاهل درگیر می‌شدند، اما آنها را به طرز شگفت‌آوری دوست‌داشتنی بازی می‌کرد.

MK: السا شیاپارلی. او از سوررئالیسم گرفت و گفت: “اگر خرچنگ را روی لباس هایمان بگذاریم چه؟” پوشیدن شیاپارلی برای پوشیدن هنر بود.


مهندس برق بازنشسته و مشاور بازنشسته تصویر مد

برمیگردی؟

MN: فکر می‌کنم من کاملاً جا می‌شدم. روزگاری خانمانه بود. دوران جنتلمن دخترها دختر بودند مردها مرد بودند. صبر کنید، آیا می توانم برای گفتن آن به مشکل برسم؟ منظورم این است که دوران شیک زنانه بود که من آن را دوست دارم.

قهرمان مد عصر جاز؟

ن: عمه ی پر زرق و برق من. او در آن زمان خریدار مد برای فروشگاه های بزرگ نیویورک بود. او به پاریس می رفت تا جدیدترین مدها را برای نیویورکی ها بازگرداند. من عکس هایی از او دیده ام او زانوهای زنبور بود.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما