لین گرانت ستاره نوظهور گلف سوئدی امیدوار است پیروزی تاریخ ساز نقطه عطفی برای بازی زنان باشدCNN

در حالی که لین گرانت دوره را در باشگاه گلف هالمستاد در تیلوساند، سوئد ترک می کرد، خود را در میان گروهی از طرفداران جوان دید.

آنها با فریاد برای هر چیزی و هر چیزی که در کیف گلف سوئدی بود، با هیجان قلم‌ها را تکان می‌دادند به این امید که یک امضا بگیرند. اعطا کنید و همه چیز را از کلاه گرفته تا توپ گلف امضا کنید.

این غوغایی بود که ارزش یک دستاورد برجسته را داشت: گرانت با پیروزی خود در رویداد مختلط اسکاندیناوی در 12 ژوئن به اولین برنده زن در تور جهانی DP تبدیل شد.

و گویی تاریخ سازی کافی نبود، او این کار را به شیوه ای غالب انجام داد و در زمین 156 بازیکنی گشت و گذار کرد. بهترین بازی هشت تیم زیر 64 آخر هفته در روز پایانی، یک پیروزی قاطع را تایید کرد، با امتیاز 24 کمتر گرانت که با 9 شوت بیشتر از مارک وارن و هنریک استنسون دیگر سوئدی، و 14 شوت از بازیکن زن بعدی فاصله داشت. گابریلا کاولی.

این برد با این واقعیت شیرین تر شد که یک پیروزی در خانه بود – به تمام معنا. دوست پسر پونتوس ساموئلسون با دوستان و خانواده در میان جمعیتی سوئدی که به وجد آمده بودند، کادید کرد.

گرانت به سی‌ان‌ان اسپورت گفت: «فضای آنجا، من می‌توانم آن را احساس کنم. “من احساس می کردم که این فقط به این دلیل است که از آنجا آمده ام، اما پس از نشستن در ماشین در راه خانه، تماس های رسانه های اجتماعی را دیدم، روزنامه نگارانی که با آنها تماس گرفتند – همه چیز رشد کرد … کمی دیوانه کننده است.”

گرانت و دوست پسر پونتوس ساموئلسون پیروزی را جشن می گیرند.

برد مینجی لی در مسابقات آزاد زنان ایالات متحده یک هفته پیش از آن، 1.8 میلیون دلار از استرالیا را به همراه داشت که بزرگترین درآمد در تاریخ گلف زنان بود. با این حال، درآمد بی‌سابقه لی با رکورد اصلی 3.15 میلیون دلاری که مت فیتزپاتریک از انگلیس به خاطر برنده شدن در مسابقات مردان تنها یک هفته بعد به خانه برد، کمتر شد.

گرانت با پیروزی تاریخی خود که در سرتاسر جهان خبرساز شد، خوشبین است که موفقیت او به بازی زنان کمک خواهد کرد تا گام دیگری به جلو بردارد.

او گفت: «فکر می‌کنم بسیاری از مردم می‌توانند با گلف زنان ارتباط برقرار کنند»، شاید حتی بیشتر از بازی مردان، زیرا «آنها [men] تا اینجای کار و دوره ها به اندازه کافی طولانی نیستند.»

“امیدوارم این یک نوع تاثیر داشته باشد که مردم به آن نگاه کنند و ببینند ما یکسری بازیکنان هستیم که اینقدر خوب هستیم، توپ را به اندازه کافی دور می زنیم، به اندازه کافی نزدیک می زنیم، توپ را نگه می داریم و خوب گل می زنیم.

“فقط امیدوارم افراد بیشتری متوجه این موضوع شوند. و سپس ما بهتر به نظر می رسیم و همچنین خوبتر هستیم!» گرانت با خنده اضافه کرد.

تنها یک هفته پس از پیروزی 23 ساله شد، پیروزی در هالمستاد آخرین اوج را در آنچه گرانت از زمانی که در سال 2021 حرفه ای شد، صعودی بود، رقم زد.

سه برد در چهار ماه در تور اروپای بانوان (LET) به راکت گرنت کمک کرد تا در رتبه‌بندی The Race to Costa del Sol، یک فصل 28 تورنمنت LET که برای برنده شدن در مسابقات Open de Spaña Costa del Sol Andalucía Costa del Sol به مقام دوم برسد. در ماه نوامبر. به‌طور باورنکردنی، او علی‌رغم انجام کمترین رویداد در بین 9 بازیکن برتر تور، گروه تعقیب را رهبری می‌کند.

در حالی که برخی از بازیکنان با جهش از آماتور به حرفه ای مبارزه می کنند، گرانت پیشرفت کرده است.

گرانت پس از یک رشته برد در جستجوی مسابقه The Race to Costa del Sol است.

گرانت گفت: “سال آخر من به عنوان یک آماتور، هر زمان که از منطقه ای که می توانستم برنده شوم کنار رفتم، تقریباً انگار دیگر انگیزه ای نداشتم.”

“احساس این که الان دارم برای پول بازی می کنم – که این زندگی من است – ناگهان، احساس می کنم مهم نیست [dropping out of the zone]. اگر بتوانم آخرین بار آن را پرنده کنم، باز هم می توانم بیشتر از زمانی که این کار را نمی کردم، درآمد کسب کنم.”

تنها بازیکنی که در مسابقه برای کوستا دل سول بهترین جایزه را به گرنت داده است، دوست دوران کودکی ماجا استارک است. این دو با هم تیمی های تیم ملی سوئد از سنین جوانی و دانش آموزان یک دبیرستان پیوند نزدیکی دارند.

گرانت گفت: “من همیشه او را تشویق می کنم و امیدوارم او همین کار را برای من انجام دهد، که می دانم او انجام می دهد.”

“خوب است که کسی را در آنجا داشته باشی که بداند شما در چه موقعیتی هستید و بتوانید در مورد چیزهایی صحبت کنید که دیگران یا نمی توانند سرشان را حل کنند یا به سادگی نمی فهمند.”

استارک در میکسد اسکاندیناوی.

نه اینکه دوستی آنها گرانت را از اعلام تمایل به تعقیب و شکست استارک به اسپانیا به عنوان یکی از اهداف اصلی فصل خود باز داشته باشد.

با پشت سر گذاشتن یوهانا گوستاوسون گرنت، یک سه گانه کاملاً سوئدی در اجلاس The Race to Costa del Sol نشان دهنده تسلط این کشور نوردیک بر LET و افزایش موجودی گلف در سوئد است که قبلاً یک افسانه در این ورزش ایجاد کرده است.

در Annika Sorenstam، گرانت یک الگوی برجسته دارد. سورنستام، یکی از بنیانگذاران رویداد مختلط اسکاندیناوی، قبل از بازنشستگی حرفه ای خود در سال 2008، یکی از بهترین حرفه ها را در تاریخ گلف زنان با 10 پیروزی بزرگ و 72 قهرمانی در مسابقات LPGA رقم زد.

جایزه میکس اسکانداناوی توسط آننیکا سورنستام و هنریک استنسون میزبان مسابقات به گرنت اهدا شد.

گرانت دو دلیل را برای افزایش اخیر بازیکنان برتر زن در کشور ذکر می کند: سرمایه گذاری و تلاش فدراسیون گلف سوئد برای رشد بازی و، به طور متناقض، آب و هوای خشن شمال اروپا.

از آنجایی که شرایط برفی فصل گلف را در این کشور کوتاه می کند، بازیکنان سوئدی باید برای به حداکثر رساندن تمرینات سخت کار کنند و گرانت زمان تمرین “از دست رفته” را در فعالیت های دیگری که بر هر بازی تأثیر می گذارد، مانند سالن بدنسازی، اختصاص دهد.

او توضیح داد: “ما نمی توانیم 12 ماه در سال بازی کنیم، که پوست شما کمی ضخیم است.” دمای صفر درجه است، شما فقط باید بیرون بروید و با قاچ یا هر چیزی که برای تمرین نیاز دارید ضربه بزنید.

با پیروزی تاریخی او در رویداد مختلط اسکاندیناوی، به نظر می رسد که این نگرش نتیجه داده است – و به گرانت در ماموریت خود برای رشد ورزش و عمل به عنوان یک الگو، نه فقط برای زنان، بلکه برای همه کسانی که این بازی را انجام می دهند، کمک می کند.

او گفت: “اگر این برد بتواند به کسی کمک کند یا فقط به کسی انگیزه بیشتری بدهد، خوشحالم.”

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما