فارس «سیتی اسکن» مربوط به مهسا امینی است

خبرگزاری فارس نوشت: صبح امروز شبکه بین المللی وابسته به عربستان با انتشار عکسی از سی تی اسکن مرحوم مهسا آمنی مدعی شد که «سی تی اسکن مهسا شکستگی جمجمه، خونریزی و آسیب مغزی را نشان می دهد».

اگرچه در ابتدا تصور می شد این عکس ها مانند بسیاری از روزنامه های این رسانه سعودی جعلی است، اما پیگیری خبرنگار فارس از منابع مربوطه نشان داد عکس هایی که در اینترنت پخش شده مربوط به مرحومه مهسا امین است.

برای بررسی علمی این موضوع با تعدادی از متخصصین مغز و اعصاب و رادیولوژیست به گفت وگو نشستیم تا به صورت علمی این موضوع را بررسی کنیم. این متخصصان معتقدند سی تی اسکن بیمارستان هیچ شواهدی از ضربه به سر یا خونریزی در این تصاویر نشان نمی دهد.

یک فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب به خبرنگار گفت: بررسی ها نشان می دهد که بیمار در گذشته در ناحیه سر عمل جراحی انجام داده است اما با توجه به شواهد موجود از سی تی اسکن نمی توان فهمید که جراحی دقیقاً چند مورد بوده است. سال‌ها پیش همچنین شواهد کرانیوتومی فرونتوتمپورال قبلی بیمار با آتروفی عضلانی کوتاه و تغییرات بافت نرم در محل جراحی مشهود است.

یک جراح مغز و اعصاب دیگر نیز تومور بیمار را تایید می کند. به گفته این متخصص مغز و اعصاب، متأسفانه عده ای پس از مشاهده تصاویر سی تی اسکن ناقص، اقدام مجازی اعلام کرده اند، اما واقعیت این است که در تصاویر اثر کامل شکستگی وجود ندارد و این رسانه سعودی اعلام کرده است. تصاویر را از زاویه ای که شکستگی را نشان می دهد منتشر کرد تا دیده شود.

بروز دیابت دور از انتظار نیست

برای بررسی دقیق تر موضوع با یکی دیگر از پزشکان نیز گفت و گو کردیم که این متخصص مغز و اعصاب به فارس گفت: بیمار در گذشته جراحی سر انجام داده و بخشی از تومور در ناحیه فوق کتف باقی مانده است. . بررسی بیشتر سی تی اسکن نشان می دهد که با توجه به نوع جراحی انجام شده، بروز دیابت در این ناحیه در بیمار دور از دسترس نیست و با توجه به آتروفی لوب فرونتال، امکان واقعی صرع وجود ندارد. برای بیمار رد می شود، اگرچه تشخیص صرع یا دیابت اساساً یکسان است.

برای بررسی وضعیت ریه بیمار نیز با متخصص رادیولوژی گفت و گو کردیم که وی توضیح داد: در سی تی اسکن ریه شواهد کوفتگی یا از بین رفتن بافت ریه مشاهده می شود که بعد از “CPR” رخ می دهد و ممکن است در هر بیماری رخ می دهد، و این موضوع غیر طبیعی است.

علاوه بر سی تی اسکن فوق که در شامگاه 3 شهریور انجام شد، تعدادی گرافیک قابل حمل مربوط به روزهای 24 و 25 شهریور نیز از وی گرفته شد که بر خلاف ادعای برخی رسانه ها حاکی از زنده بودن وی در این مدت است. عادت زنانه.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما