عکس برنده مسابقه عکاس سال زندگی و جانور است

برندگان مسابقه عکاس سال در موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش در سال 2022 معرفی شدند و یک عکاس آمریکایی به نام کارین اگنر برای عکس توپی از زنبورهای کاکتوس برنده جایزه بزرگ شد.

بر اساس این گزارش، مسابقه عکاس سال حیات وحش توسط موزه تاریخ طبیعی لندن راه اندازی شد و در سال 1965 توسط مجله حیات وحش بی بی سی که در آن زمان Animals نام داشت، تأسیس شد. این مسابقه اکنون تحت مدیریت و مالکیت موزه تاریخ طبیعی لندن است.

این مسابقه دو جایزه برای بزرگسالان اعطا می کند: عکاس حیات و سال وحشی و عکاس جوآن حیات و سال وحشی. دو عکس برتر از بین ۱۹ رشته برتر انتخاب شدند که امسال شامل ۳۸۵۷۵ اثر از ۹۳ نوجوان بود. این عکس‌ها به‌طور ناشناس توسط هیئتی از کارشناسان موزه تاریخ طبیعی بر اساس اصالت، سنت، برتری فنی و عملکرد اخلاقی یک عکس داوری شدند.

در ماه آگوست، این سازمان تحسین برانگیزترین عکس های سال را به اشتراک گذاشت، اما اکنون برندگان نهایی و عکاسانی که آنها را ارسال کرده اند، معرفی شده اند.

کارین ایگنر، عکاس اهل سال حیات وحش، پنجمین زن برنده جایزه بزرگ در تاریخ 58 ساله این مسابقه است. عکس بالا با عنوان «عزز بزور» که در بخش «واکنش: به مهرگان» نیز برنده شد، نمای نزدیک از یک توپ زنبور عسل روی کاکتوس را نشان می دهد. همه به جز یکی نر هستند و قصد جفت گیری با یک ماده مجرد در مرکز را دارند. مانند بسیاری از زنبورها، زنبورهای کاکتوس توسط از دست دادن زیستگاه، آفت‌کش‌ها و تغییرات آب و هوایی و همچنین فعالیت‌های کشاورزی که مکان‌های لانه‌سازی آنها را مختل می‌کند، تهدید می‌شوند.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما