(عکس) آمازون برزیل با خشکسالی شدید مواجه است

تنها چند ماه پس از سیل که محصولات کشاورزی را از بین برد و خانه ها را زیر آب گرفت، هزاران خانواده در آمازون برزیل اکنون با خشکسالی که در برخی مناطق بدترین خشکسالی در دهه های اخیر است، کنار آمده اند.

این شهر به دلیل پایین بودن سطح رودخانه آمازون در حالت هشدار قرار گرفته است. به گفته لونا گریپ، زمین شناس که سطح رودخانه های آمازون غربی را برای سازمان زمین شناسی برزیل رصد می کند، کاهش سریع سطح آب به دلیل بارش کمتر از حد انتظار در ماه های آگوست و سپتامبر است.

در جامعه سائو استوا، ماهیگیران صید پیرانا، بزرگترین ماهی در آمازون را به تعویق انداخته اند، زیرا قایق نمی تواند برای انتقال صید خود به شهر برسد.

فصل صید قانونی تا پایان آبان ماه ادامه دارد. ماهیگیر پدرو کانیزیو داسیلوا به آسوشیتدپرس گفت: اگر سطح آب به زودی بالا نرود، ساکنان منطقه درآمد قابل توجهی را از دست خواهند داد.

حدود شش ماه پیش، مردم محلی متحمل خسارات ناشی از سیل فصلی شدند که شدیدتر از حد انتظار بود.

کانیزیو گاویت: محصولاتم، موز و یوکا را گم کردم. علاوه بر این، کایمن ها و آناکونداها به سیل نزدیک شدند و تعدادی از اردک ها و جوجه های من را خوردند.

در جامعه بومی پورتو پرایا، شاخه ای در نزدیکی رودخانه آمازون به یک جنگل بزرگ تبدیل شده است. آنیلتون براز، یکی از رهبران محلی، به آسوشیتدپرس گفت که سفر با قایق موتوری به Tefe، که معمولاً 90 دقیقه طول می‌کشد، اکنون چهار ساعت طول می‌کشد، زیرا آب در برخی نقاط آنقدر کم عمق است که لازم است به جای آن از قایق استفاده شود. دست و پا زدن.

آنیلتون گفت: منبع آب محلی گل آلود است و آب دیگری برای آشامیدن وجود ندارد. می ترسیم فرزندانمان دچار اسهال و بیماری های دیگر شوند.

این وضعیت باعث شده تا شهرستان برای تسریع در امدادرسانی به خانواده ها وضعیت اضطراری اعلام کند اما هنوز کمک چندانی نکرده است.

مقامات محلی دفاع مدنی اعلام کردند که 53 شهر از 62 شهر در ایالت آمازوناس در سال جاری تحت تاثیر سیل و خشکسالی قرار گرفته اند. فصل خشک‌تر که به عنوان تابستان آمازون نیز شناخته می‌شود، معمولاً از ژوئن تا دسامبر در این بخش از جنگل‌های بارانی طول می‌کشد.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما