طوفان موکا & ردی از ویرانی& را در میانمار به جای گذاشت

OCHA گفت که جوامع آنجا روز را سپری کرده اند تمیز کردن، و شمارش هزینه طوفان که به عنوان بسیار شدید طبقه بندی شد، زمانی که روز یکشنبه به ایالت ها و مناطق غربی میانمار هجوم آورد، با وزش بادهایی به شدت 250 کیلومتر در ساعت – روز بعد با بارش شدید باران در برخی مناطق ادامه یافت.

مقامات و آژانس های کمک های بشردوستانه قبل از سقوط طوفان در ساحل شمال سیتوه، طرح تخلیه گسترده ای را آغاز کرده بودند.

شش میلیون در حال حاضر نیازمند هستند

نیازهای بشردوستانه در ایالت راخین و شمال غرب میانمار پیش از وقوع توفان بسیار شدید بود و طبق گزارش OCHA، در نتیجه سال‌ها درگیری و آوارگی، تقریباً شش میلیون نفر در حال حاضر به کمک‌های امدادی نیاز داشتند.

امروز، صدها هزار روهینگیا در پناهگاه های موقت زندگی می کنند رژیم نظامی که در پی موکا، کل راخین را به عنوان منطقه فاجعه بار اعلام کرد، تحرکات آنها را محدود کرده است.

گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که بدترین طوفان به مجتمع بزرگ اردوگاه آوارگان روهینگیا در کاکس بازار در بنگلادش، که محل زندگی نزدیک به یک میلیون پناهجوی عمدتا روهینگیا است، که اکثر آنها از تابستان 2017 از آزار و اذیت و خشونت در راخین گریخته‌اند، در امان ماند. .

بخش اعظم سیتو ویران شد

اما گزارش‌های خبری حاکی از آن است که اگرچه آن‌طور که پیش‌بینی می‌شد نه چندان وخیم، اما هنوز چندین نفر در میانمار کشته شدند و صدها هزار روهینگیا بی‌خانمان شدند.

OCHA گفت وجود دارد تخریب گسترده در سراسر سیتو، با چند خانه باقی مانده است. بسیاری از خانه‌های دراز بامبو در اردوگاه‌های آوارگان ویران شدند.

ارتباط با تیم های حاضر در زمین همچنان محدود است اما گزارش های اولیه حاکی از آن است که این خسارت به ویژه در راخین قابل توجه است نیازها در همه جوامع بالا خواهد بودگزارش وضعیت OCHA در روز دوشنبه گفت.

«وزش بادهای بسیار شدید خطوط برق را از بین برد، درختان را ریشه کن کرد و خانه ها را تخریب و ویران کرد. موج طوفان پل ها را خراب کرد و خانه ها را زیر آب گرفت.»

بهداشت، اقلام امدادی، سرپناه، و نیازهای آب، بهداشت و بهداشت در حال حاضر گزارش شده است، با اضافه شدن تهدید مرگبار مین های زمینی در مناطق روستایی متاثر از درگیری، که در طول سیل جابجا شده اند.

طوفان موکا در 14 مه 2023 هنگام عبور از کمپ آوارگان روهینگیا در تکناف، کاکس بازار، بنگلادش، باران و باد شدیدی را به همراه داشت.

طوفان موکا در 14 مه 2023 هنگام عبور از کمپ آوارگان روهینگیا در تکناف، کاکس بازار، بنگلادش، باران و باد شدیدی را به همراه داشت.

دکل های سلولی آسیب دیده است

ارتباطات با شرکای روی زمین تا حدی در طول روز بازسازی شد، اما پس از آن همچنان محدود است خسارات گسترده به دکل های مخابراتی، OCHA ادامه داد.

خدمات آب و برق در تمام طول روز به شدت قطع شده است و ژنراتورها اکنون منبع اصلی برق برای اکثر مردم به دلیل قطع شدن خطوط هستند.

شرکای بشردوستانه برای شروع کار می کنند نیازسنجی سریع در این زمینه در روز سه شنبه، برای تأیید بزرگی ضربه از طوفان و کمک فوری مورد نیاز.

گزارش‌های اولیه همچنین از سیل و نیازهای گسترده در شمال غربی – منطقه‌ای که به شدت تحت تأثیر درگیری‌ها قرار دارد- نیز شروع شده است.

اردوگاه پناهندگان روهینگیا در کاکس بازار خود را برای طوفان موکا آماده می کند.

© یونیسف/سلطان محمود موکوت

اردوگاه پناهندگان روهینگیا در کاکس بازار خود را برای طوفان موکا آماده می کند.

بودجه به شدت مورد نیاز است

OCHA یک فوریت گفت تزریق وجوه برای کمک به بازیابی “به شدت مورد نیاز بود تا یک پاسخ در مقیاس کامل به تاثیر طوفان و سیلاب بعدی تسهیل شود.” تا به امروز، برنامه 764 میلیون دلاری واکنش بشردوستانه (HRP) تنها 10 درصد تأمین مالی شده است.

برخی از آوارگان هنوز در پناهگاه های طوفان در نزدیکی کمپ های آوارگان اقامت دارند برخی گزارش ها از صدمات و نیاز به درمان پزشکی. کسانی که در پناهگاه های موقت مانند مدارس می مانند، به کمک نیاز دارند.

حرکت چالش برانگیز است و پاکسازی آوار ادامه دارد. به دلیل بازگشت تعداد زیادی از مردم از مناطق داخلی به خانه های خود در سیتوه، ترافیک سنگین در طول روز گزارش شده است. زباله در جاده ها.

پناهگاه های روهینگیا آسیب دید

گزارش های خبری حاکی از آن است که در اطراف 3000 پناهگاه روهینگیا آسیب دید در طول گذر موکا، با برخی از آنها به طور کامل تخریب شد. کمیساریای پناهندگان کشور از خسارت به 32 مرکز آموزشی و 29 مسجد خبر داد.

در کمپ‌های پناهندگان که در آن ۱۲۰ رانش زمین گزارش شده، حداقل ۵۳۰۰ پناهجو به مکان‌های امن‌تر منتقل شدند، در حالی که دولت بنگلادش گفت: 250000 نفر به غذا و سرپناه نیاز داشتند در کل منطقه تا یکشنبه شب.

مقامات بنگلادش حدود 750000 نفر را پیش از طوفان تخلیه کردند.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

تماس با ما