طراحی بازوی رباتیک برای کنترل بازوی کودکان فلج مغزی

فرارو- محققان دانشگاه ریورساید کالیفرنیا در حال ساخت بازوهای رباتیکی هستند که به کودکان فلج مغزی کمک می کند تا بازوهای خود را کنترل کنند.

बह रोगल फरारो बह निकल अग रहनामातो، این فناوری به جای تقویت بازوی اسکلت بیرونی، از حسگرهای ولتاژ برای تشخیص انقباضات عضلانی و پیش‌بینی آنچه که فرد می‌خواهد انجام دهد، مانند خم کردن آرنج، استفاده می‌کند. سپس بازوی باد را به سمت هدف هدایت می کنند.

دانشمندان در تلاش برای طراحی این آستین ها با استفاده از مواد الاستیک، نایلون و نرم هستند. طراحی این نوع بازوی رباتیک علاوه بر راحتی، هزینه کمی نیز خواهد داشت. سازندگان امیدوارند استفاده از لوازم الکترونیکی را در طراحی به حداقل برسانند. این پروژه هنوز در مراحل اولیه است و به نظر می رسد چهار سال تا اتمام آن فاصله داریم.

در طول توسعه این دستگاه، تیم تحقیقاتی چندین جلسه بازخورد با بیماران، خانواده ها و درمانگران برگزار می کند. اگر همه چیز خوب پیش برود، در آینده کودکان فلج مغزی می توانند کارهای روزمره مانند مسواک زدن دندان های خود را بدون کمک والدین و مراقبت های ویژه انجام دهند.

«جاناتان ریلموتو» مدیر این پروژه می گوید: این فناوری جهانی است و می تواند به هر فردی که در حرکت مشکل دارد از جمله بزرگسالان کمک کند.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما