شش رستوران برای نوشیدن شراب در دره ناپا و سونوما

NAPA، کالیفرنیا — دره ناپا و شهرستان سونوما، محبوب ترین مقاصد برای کسانی که به کشور شراب کالیفرنیای شمالی سفر می کنند، مملو از رستوران های جذاب است. اما یافتن فهرست‌های شرابی که هم انتخاب‌های گسترده و هم ارزش‌های خوبی را ارائه می‌دهند، چندان آسان نیست.

برخی از لیست ها به طرز خسته کننده ای قابل پیش بینی هستند. بقیه خیلی گران هستند. این تعجب آور نیست، زیرا دره ناپا و هلدزبورگ، کالیفرنیا، یک شهر سونوما که از نظر لوکس و قیمت به نپا نزدیک می شود، بدون ذخایر عمیق درآمد قابل تصرف دشوار است. شما نمی توانید رستوران ها را سرزنش کنید اگر آنها بر شراب های محلی برتر تأکید دارند. خوب Napa cabernet sauvignon، شراب امضای دره، از حدود 100 دلار در هر بطری خرده فروشی شروع می شود. شما به سادگی نمونه های ارزان قیمت را پیدا نمی کنید.

مطبوعات در St. به عنوان مثال، هلنا، یک استیک‌خانه یک‌بار مصرف با منوی بسیار جالب‌تر امروزه، شاید بزرگترین فهرست شراب‌های ناپا را در جهان دارد، با موارد عجیب و غریب و نمونه‌های قدیمی‌تر که به سادگی در جای دیگری نخواهید یافت. اما مگر اینکه بتوانید چند صد دلار برای یک بطری کم کنید، نکته از دست رفته است.

رستوران های سطح بالا، مانند لباسشویی فرانسوی در یونتویل و سینگل ترد در هلدزبورگ، انتخاب های فوق العاده ای دارند. اما این مکان‌ها مکان‌هایی هستند که از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی می‌کنید، ساعت‌ها صرف یک وعده غذایی می‌کنید و به همین ترتیب انتظار دارید ثروت کمی را خرج کنید.

بیشتر اوقات به عنوان یک مسافر، چیزی بسیار کمتر از اوت می خواهم. من به دنبال یک لیست جذاب با ارزش های خوب، غذاهای فوق العاده و محیطی دلپذیر و آرام هستم. این نوع مکان ها وجود دارد، اما یافتن آن به این راحتی نیست.

من تقریباً 20 سال است که به عنوان منتقد شراب به کالیفرنیای شمالی سفر می کنم و مجموعه ای از رستوران های مورد علاقه را ایجاد کرده ام. اگرچه همه آنها شراب محور نیستند.

در اینجا شش مکان مورد علاقه من برای پیدا کردن یک لیوان عالی در کنار وعده غذایی شما آورده شده است، مکان هایی که چندین بار از آنها بازدید کرده ام و همیشه خوشحال از آن خارج شده ام. سه نفر اول در سونوما و سه نفر باقی مانده در ناپا هستند.

اگر کنجکاو هستید که محلی‌ها کجا غذا می‌خورند، یا به دنبال مکانی می‌گردید که ویژگی‌های ظاهری ثروت کشور شراب را نداشته باشد، گلن الن استار را در دهکده‌ای کوچک در شمال شهر سونوما در نظر بگیرید. این یک نقطه روستایی و دلپذیر، با دکور کمی فراتر از رشته های نورهای کوچک روی سقف است. علاوه بر صندلی‌های دوست‌داشتنی در فضای باز، این رستوران دارای دو بال است – منطقه‌ای را با آشپزخانه اوپن پر جنب و جوش و اجاق چوبی هدف قرار دهید تا بتوانید کار آشپزها را تماشا کنید.

تاکید بر مواد خوب، که به سادگی آماده شده اند، پخت و پز را با گهگاه لمس های خاورمیانه و سبزیجات فراوان، مانند سالاد ترد و طراوت تربچه با قلیه کاسنی، شوید و ماهی قزل آلا خلاصه می کند. من از همه چیزهایی که در فر درست می‌کردم لذت بردم، چه پیتزای مارگریتا، با پوسته‌ی تاول‌زده‌اش، ماهی کامل برشته یا مرغ با پوست برشته شده زیر آجر، سرو شده روی پولنتا با سبزیجات زمستانی برشته و پرتقال کاراملی‌شده برش – یک لمس خوشمزه. حتی مزایای سالاد ماهی قزل آلای دودی خانگی. آن را با نان صاف و ترد مستقیماً از فر بیرون آورده بود که با روغن زیتون و دانه های کنجد برق می زد.

فهرست شراب بر بطری‌های محلی، عمدتاً از تولیدکنندگان کوچک تأکید دارد. انتخاب رنگ‌های قرمز به‌ویژه گسترده است، با گزینه‌های با قیمت‌های معقول در کنار رنگ‌های قدیمی‌تر برای کسانی که می‌خواهند ولخرجی کنند. من یک رویال خیابان 2017 نوشیدم. رابرت از RAEN در ساحل سونوما، یک پینوآر آفتاب‌زده اما به زیبایی مهار شده.

13648 آرنولد درایو، گلن الن، کالیفرنیا، 707-343-1384، glenellenstar.com.

در شهرستان سونوما، هیلدزبورگ تقریباً به ثروت خودنمایی دره ناپا نزدیک است، زیرا به نظر می رسد هر ماه بوتیک هتل های جدید و فروشگاه های لباس گران قیمت باز می شوند. Matheson، با کوکتل‌سالن روی پشت‌بام و رستوران شیک و شیک در سطح خیابان، ممکن است به راحتی در Yountville جا بیفتد.

من نمی توانم مکانی بهتر از Matheson در کشور شراب برای یک مسافر تجاری تنها پیدا کنم. این رستوران همراه با نشستن راحت در یک بار زیبا و با تخته سنگ و غذاهای عالی کالیفرنیایی، دیواری حیرت‌انگیز و آینده‌نگر از شراب، نوعی ماشین شراب خودکار با 88 انتخاب ارائه می‌دهد که می‌توانید آن‌ها را به صورت کامل یا نیم‌میز سفارش دهید. شیشه.

من یک لیوان خشک و متمرکز 2021 Calandrelli Vineyard gewürztraminer از Halleck در دره رودخانه روسیه و یک پیش غذا از سوپ ذرت با طعم عمیق، با پنیر Oaxacan، گشنیز و سرخ کردنی که طعمی شبیه به جوهر تورتیلای ذرت داشت، انتخاب کردم. من یک لیوان چاردونای Les Noisetiers Sonoma 2020 از کیستلر را اضافه کردم که با هالیبوت همراه با لوبیا و ماهی مرکب در یک سس کاری تایلندی ملایم سرو می شود.

منتخب شراب های کالیفرنیا با لیوان شامل تعداد کمی از تولید کننده های کم تحرک است، اما من همیشه چیزهایی را پیدا کرده ام که می خواستم بنوشم، و لیست بطری ها بسیار گسترده تر است. برای دسر، چرا یک لیوان Sauternes نه؟ آخرین باری که از Château Rieussec بازدید کردم، هر لیوان 24 دلار بود.

106 Matheson Street, Healdsburg, Calif., 707-723-1106, thematheson.com.

دره، در Sonoma Plaza، جایی است که من دوست دارم در همسایگی خود داشته باشم. این یک بار شراب با فهرستی شگفت انگیز و متفکرانه است که به سمت طبیعی متمایل است. بطری‌ها را نیز به صورت خرده‌فروشی می‌فروشد، و منوی فصلی و کوچکی از غذاهای ساده را که به زیبایی تهیه شده‌اند، سرو می‌کند.

فضای داخلی فقط چند میز و یک نوار کوچک را در خود جای داده است. من پاسیو پشت چادری را ترجیح می دهم، فضایی دلپذیر در فضای باز که احساس آرامش و خوشامدگویی می کند. Valley یک جوجه نیمه برشته همیشه در حال تغییر و همیشه عالی و ترد ارائه می دهد. من آن را با سبزیجات و روغن چیلی و فلفل جیمی ناردلو و ماست سیر سرو کردم. در ماه مارس، یک پیش غذای فوق‌العاده از کالچوت زغالی، پیاز باریک کاتالونیایی، با سس رومسکوی تند و آجیلی سرو کردم. گوشت خوک پخته شده در زیر درهم تنیده تره فرنگی و سبزی پر از طعم بود.

این فهرست با تأکید بر کشاورزی با وجدان، تقریباً بین تولیدکنندگان کوچکی از اروپا و کالیفرنیا با بطری های زیر 100 دلار تقسیم شده است. 15 یا بیشتر شراب شیشه ای به خوبی انتخاب شده اند. در میان بطری های کالیفرنیا در لیست، من دو شراب ساحلی مرکزی را می خواهم: ترکیبی از ساواگنین و چاردونی از مزارع فیلان در کامبریا، و یک کونویز از Margins در دره سانتا کلارا.

487 First West Street, Sonoma, Calif., 707-934-8403, valleybarandbottle.com.

بلوط منشور در St. هلنا در ناپا یک بار گرم و دلپذیر دیگر با اتاق غذاخوری وسیع است. غذا ساده است، اغلب روی ذغال سنگ در یک اجاق در آشپزخانه اوپن کبابی می شود، با تاکید بر سبزیجاتی که در مزرعه ارگانیک رستوران در چند مایلی آن طرف تر می روید.

با در نظر گرفتن مزرعه، من دوست دارم با یک بشقاب خامه ای شروع کنم که با دیپ تخمیر شده سویا سرو می شود. استیک‌ها و ماهی‌ها فوق‌العاده‌اند، اگرچه اگر من به تنهایی در بار بنشینم، ممکن است یک همبرگر واقعا عالی، دو عدد شیرینی با چدار و پیاز، یا تاکوی فوق‌العاده یقه خوک را انتخاب کنم.

شراب های شیشه ای شامل گزینه های کالیفرنیایی مانند رز درخشان خوب از شرامسبرگ یا Mendocino pinot noir از Lioco، و همچنین شراب های کمیاب تر، مانند Biondi-Santi Brunello di Montalcino 2011 یا مایباخ ناپا دره cabernet sauvignon، هر کدام به قیمت 45 دلار در هر شراب هستند. شیشه.

شما می توانید به راحتی با کمتر از 100 دلار از لیست بطری ها، بخش های مساوی کالیفرنیا و اروپا، بنوشید. اما اگر می‌خواهید در Grand Cru Burgundy، Napa cabernet بگردید یا شاید عمودی از هارلان، یک کابین مذهبی ناپا را کاوش کنید، اینجا مکان خوبی برای انجام این کار است.

خیابان چارتر اوک 1050، خیابان. هلنا، کالیفرنیا، 707-302-6996، thecharteroak.com.

هنگامی که Compline در سال 2017 در شهر ناپا افتتاح شد، بلافاصله به مقصدی برای دوستداران شراب تبدیل شد. این رستوران کوچک، در نوعی مجتمع خرید شهری، لیست کامل و عمیقی از شراب را ارائه می‌دهد که انتظار دارید در هر مرکز جمعیتی با محوریت شراب بیابید، اما آن کشور شراب به شدت فاقد آن بود. بسیاری از رستوران‌ها فهرست‌های غنی از بطری‌های جایزه ارائه می‌کنند. برخی در کالیفرنیا، برخی دیگر در فرانسه یا ایتالیا تخصص داشتند. اما هیچ مکانی مجموعه جامعی را که در لیست Compline یافت می‌شود، شامل بسیاری از ارزش‌های عالی ارائه نمی‌دهد.

یک چاردونای ناپا عالی می خواهید؟ در مورد یک Kongsgaard 2020 با قیمت 185 دلار، پول زیاد اما قیمت عالی برای شرابی که به طور معمول با قیمت حدود 150 دلار به فروش می رسد. آیا نمی خواهید آنقدر هزینه کنید؟ تاکستان ماتیاسون لیندا ویستا 2021 را با 68 دلار امتحان کنید. اگر بدون در نظر گرفتن هزینه، بطری بزرگ‌تری می‌خواهید، یک سووینیون کابرنه کوه فیلیپ توگنی 2008 با قیمت 580 دلار سفارش دهید.

شاید چیزی مبهم تر، مانند یک الیگوته ناپا، یا یک الدورادو آگلیانیکو؟ آنها اینجا هستند. بورگوندی هم همینطور است، چه یک روستای عالی Chablis از Moreau Naudet یا یک crus بزرگ از Raveneau. شما این ایده را دریافت می کنید: نوشیدنی های فراوان از سراسر جهان، هر دو زیر 75 دلار و بیش از 750 دلار.

چیزی که Compline را فوق‌العاده می‌کند این است که بسیار بی‌تکلف و دلپذیر است، و غذا عالی است، چه بخواهید یک همبرگر ظهر یا ساندویچ مرغ سوخاری، یا یک غذای شبانه یا اردک.

Compline همچنین یک حیاط در فضای باز جذاب و در چند درب دورتر، یکی از بهترین مغازه های شراب فروشی در دره ناپا را ارائه می دهد.

1300 اول خ. 312، ناپا، کالیفرنیا، 707-492-8150، complinewine.com.

Torc، یک کلمه سلتی به معنای گراز، یکی دیگر از موارد مورد علاقه در شهر ناپا است. این یک اتاق دلباز و باز با سنگ و چوب فراوان و یک بار زیبا و غذایی است که طبقه بندی را به چالش می کشد.

آیا آمریکایی معاصر است؟ غذاهای کالیفرنیایی؟ مطمئن نیستم، اما بسیار خوب است، با لمس‌های کوچک آسیای جنوبی، مانند ویفر پاپادوم با سالاد چغندر دوست‌داشتنی، یا برنج باسماتی نارگیل با گوش ماهی کبابی. من عاشق یک غذای لوماچ، شیرینی حلزونی شکل، در سس مجلل مورنی با کونته و تکه‌های ژامبون در ترکیبی از ترافل سیاه بودم.

لیست شراب که به خوبی بین انتخاب های آمریکایی و اروپایی تقسیم شده است، ارزش های فوق العاده ای را در هر سطح قیمتی ارائه می دهد. من نمی توانم رستوران دیگری را در کشور شراب، یا هر کجا، واقعاً با چنین مجموعه ای فریبنده از بطری های زیر 60 دلار تصور کنم. Torc همچنین رستوران کمیاب با انتخاب های عالی از نیم بطری است – می توانید یک شام دوست داشتنی برای دو نفر با نصف Puligny-Montrachet از Domaine de Montille و دیگری از Mineral Springs Ranch pinot noir از Soter Vineyards در دره Willamette در اورگان میل کنید. و یک لیست فوق العاده از شراب های شیرین، با نصف بطری یا لیوان. برای من، این یک راه عالی برای پایان دادن به یک وعده غذایی است.

1140 خیابان اصلی، نپا، 707-252-3292، torcnapa.com.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان