سپرده های چارلز شواب کاهش می یابد، اما سودها سریعتر از حد انتظار رشد می کنند

چارلز شواب روز دوشنبه اعلام کرد در سه ماهه اول سال 1.6 میلیارد دلار سود به دست آورده است که بهتر از انتظار وال استریت بوده و به نظر می رسد نگرانی های اخیر در مورد سلامت مالی آن را کاهش دهد. سهام شواب که پس از فروپاشی شرکت در آشفتگی بانکی پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی در ماه گذشته، سقوط کرد، پس از این گزارش افزایش یافت.

با این حال، چشم‌انداز متفاوت بود: بخش قابل‌توجهی از مشتریان شواب سپرده‌های خود را به حساب‌هایی منتقل کردند که سود بیشتری پرداخت می‌کردند، که می‌تواند بر درآمد شرکت در آینده قابل پیش‌بینی فشار وارد کند.

اگرچه شواب بیشتر به خاطر تجارت غول‌پیکر کارگزاری‌اش شناخته می‌شود، اما بازوی بانکی بزرگی نیز دارد. ترازنامه بانک حاوی میلیاردها دلار اوراق قرضه بود که با افزایش سریع نرخ بهره توسط فدرال رزرو، ارزش آنها کاهش یافت. بانک سیلیکون ولی اوراق قرضه مشابهی داشت و زمانی که مجبور شد برخی از آنها را با ضرر بفروشد، سپرده گذاران عصبی پول خود را در یک دوره کلاسیک در بانک مطالبه کردند.

این امر باعث وحشت سرمایه گذاران در شواب شد که نگران این بودند که شرکت با فشارهای مشابهی روبرو شود. سهام آن سقوط کرد و مدیران ارشد آن را برانگیخت تا برای دفاع از موقعیت مالی خود عجله کنند. سهام شواب در روز دوشنبه نزدیک به 4 درصد افزایش یافت، اما از ابتدای سال همچنان بیش از 35 درصد کاهش داشت.

والت بتینگر، مدیر اجرایی شواب در یک کنفرانس تلفنی گفت: “من مطمئناً امیدوار هستم که تا این لحظه، گمانه زنی ها مبنی بر اینکه در موقعیتی قرار خواهیم گرفت که مجبور به فروش اوراق بهاداری باشیم که دارای ضرر موقتی هستند. به رختخواب گذاشته شده است.»

سود شواب در سه ماه اول سال 14 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت، در حالی که درآمد 10 درصد افزایش یافت. اگرچه درآمد این شرکت فراتر از انتظارات بود، اما تحلیلگران از ژانویه پیش بینی های خود را به طور پیوسته کاهش داده بودند.

مایکل وانگ، مدیر تحقیقات سهام، خدمات مالی در مورنینگ استار، گفت: «درآمدهای سه ماهه اول شواب باید بسیاری از نگرانی‌های مربوط به شرکت را برطرف کند.

سپرده های مشتریان در سه ماهه اول به میزان قابل توجهی کاهش یافت و 41 میلیارد دلار یا 11 درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش یافت. اما دارایی های مشتریان در صندوق های بازار پول شواب نزدیک به 80 میلیارد دلار یا 28 درصد افزایش یافت. این شرکت در سه ماهه اول یک میلیون حساب کارگزاری جدید افتتاح کرد که 132 میلیارد دلار دارایی خالص جدید به ارمغان آورد.

“بنابراین به نظر می رسید مشتریانی که سپرده ها را خارج می کردند در اکوسیستم شواب باقی می ماندند.” وونگ گفت.

جی پی مورگان چیس، بزرگترین بانک کشور، هفته گذشته افزایش اندکی در سپرده ها در سه ماهه اول گزارش کرد، در حالی که سیتی گروپ و ولز فارگو خروجی اندکی را نشان دادند. بانک‌ها، مانند شواب، سودهای بیشتر از حد انتظار را نیز اعلام کردند، زیرا با افزایش نرخ‌های بهره توسط فدرال رزرو، می‌توانستند بیشتر از مبلغی که در سپرده‌ها پرداخت می‌کردند، برای وام‌ها هزینه کنند.

حدود نیمی از درآمد شواب در سال گذشته از درآمد خالص سود حاصل شد که در سه ماهه اول 2.7 میلیارد دلار بود که 9 درصد نسبت به سه ماهه چهارم کاهش داشت اما 27 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 2022 افزایش داشت.

بیشتر آن از پول نقد سرمایه گذاری نشده مشتریانش به دست می آید. شواب مثلاً نیم درصد از دارایی هایشان را به مشتریان می پردازد و سپس پول را با نرخ های بالاتر سرمایه گذاری می کند و مابه التفاوت را به جیب می زند. اما از آنجایی که مشتریان سپرده‌ها را به حساب‌های با بازده بالاتر در شواب یا جاهای دیگر منتقل می‌کنند، هزینه‌های مالی شرکت را افزایش می‌دهد و سود را کاهش می‌دهد.

مدیران شواب اذعان داشتند که این هزینه‌های بالاتر در آینده نزدیک به سود خود ادامه می‌دهد، اما این یک چالش قابل مدیریت است – و انتظار می‌رود در چند فصل آینده کاهش یابد.

پیتر کرافورد، مدیر ارشد مالی شواب گفت: در حال حاضر، این شرکت خرید سهام را “با توجه به رویدادهای اخیر در بخش بانکی ایالات متحده و عدم اطمینان قانونی ناشی از آن” متوقف خواهد کرد.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان