سود سه ماهه فورد نسبت به یک سال قبل نزدیک به 20 درصد افزایش یافته است

خودروسازان شاهد بهبود در عرضه تراشه های کامپیوتری هستند، اما کمبود همچنان تولید را مختل می کند.

آخرین گزارش از وضعیت فورد موتور منتشر شده است، که روز چهارشنبه گفت سود سه ماهه دوم آن نسبت به سال قبل، زمانی که کمبود تراشه در سطح جهان لطمه شدیدی به عملیات آن وارد کرد، تقریباً 20 درصد افزایش یافته است.

این خودروساز سود ۶۶۷ میلیون دلاری را به ثبت رساند که نسبت به سال قبل ۵۶۱ میلیون دلار افزایش داشت. درآمد آن به دلیل افزایش فروش خودرو و قیمت‌های بالاتر، از 26.8 میلیارد دلار به 40.2 میلیارد دلار افزایش یافت.

در سطح جهانی، فورد در سه ماهه اخیر بیش از یک میلیون دستگاه خودرو فروخت که نسبت به 764000 دستگاه در دوره 2021 افزایش چشمگیری داشته است.

جان لاولر، مدیر ارشد مالی فورد، در یک کنفرانس تلفنی گفت: «ما شاهد کاهش تقاضا هستیم و فروشندگان ما خودروها را با سرعتی که می‌توانیم تولید کنیم، می‌فروشند.

اما بسیاری از این اعداد هنوز کمتر از آنچه می‌توان عادی در نظر گرفت. قبل از همه‌گیری، در سال‌های 2018 و 2019، فروش فورد در سه ماهه دوم به بیش از 1.4 میلیون دستگاه رسید – حتی با مدل ضعیف‌تر از مدل فعلی.

در دو سال گذشته، فورد پیکاپ F-150 خود را بازطراحی کرد و چندین وسیله نقلیه ایجاد کرد، از جمله خودروی کاربردی اسپرت جدید برونکو، موستانگ ماخ ای الکتریکی و F-150 لایتنینگ الکتریکی. همچنین تولید خودرو برای بازار آمریکا به جز موستانگ کوپه را متوقف کرده است.

در روز سه‌شنبه، جنرال موتورز نیز درآمد بالاتری را گزارش کرد و با افزایش عرضه تراشه‌هایش کمک کرد. اما این نیز، تراشه‌های زیادی را که می‌خواهد دریافت نمی‌کند، که باعث می‌شود شرکت نتواند به تعداد خودروهایی که مشتریان می‌خواهند بخرند، بفروشد.

جنرال موتورز در این ماه اعلام کرد که 95000 وسیله نقلیه را در اختیار دارد که بدون قطعات الکترونیکی خاصی که تحت تأثیر کمبود تراشه قرار گرفته اند، تولید شده اند. این شرکت انتظار دارد تا پایان سال آنها را تکمیل و به نمایندگی ها ارسال کند.

روز چهارشنبه، فورد اعلام کرد که 53000 وسیله نقلیه دارد که در انتظار قطعات الکترونیکی نهایی قبل از ارسال هستند.

فورد، جنرال موتورز و دیگر خودروسازان از قیمت بالای خودروهای جدید سود می برند. این یکی از دلایل جهش نزدیک به 50 درصدی درآمد فورد در سه ماهه دوم بود. با این حال، در عین حال، تورم قیمت مواد اولیه و قطعات را نیز افزایش می دهد. فورد گفت که انتظار دارد در سال جاری 4 میلیارد دلار افزایش قیمت مواد داشته باشد.

جنرال موتورز گفته است که هزینه های آن حدود 5 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. سود سه ماهه دوم این شرکت 40 درصد کاهش یافت و به 1.7 میلیارد دلار رسید که عمدتاً به دلیل هزینه های بالاتر بود.

آقای. لاولر، مدیر ارشد مالی فورد، گفت که اگر اقتصاد وارد رکود شود، شرکت او به خوبی آماده خواهد شد. او گفت که این شرکت پول نقد فراوانی دارد، موجودی فروشنده آن کم است، و بانک سفارش قابل توجهی برای Broncos و سایر وسایل نقلیه دارد.

او می‌گوید: «ما نسبت به هر زمان دیگری که فکرش را می‌کنم در وضعیت بهتری قرار داریم که وارد یک رکود بالقوه می‌شویم. لالر افزود.

او همچنین گفت که فورد تقریباً تمام جنبه های شرکت را تغییر می دهد. وی با بیان اینکه امکان کاهش مشاغل وجود دارد، گفت: ما امروز از نظر هزینه رقابت پذیر نیستیم.

او گفت: «از آنجایی که مهارت‌های جدید مورد نیاز است، مهارت‌های قدیمی دیگر مورد نیاز نیست و ممکن است تغییراتی در انواع مهارت‌های ما در شرکت ایجاد شود».

امسال، فورد عملیات خود را به دو بخش تقسیم کرد. یکی روی وسایل نقلیه الکتریکی تمرکز می کند و انتظار می رود به سرعت رشد کند و نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی در فناوری ها و کارخانه های جدید داشته باشد. دیگری بر ساخت مدل های بنزینی تمرکز دارد و بر کنترل هزینه ها و ایجاد سود تأکید دارد.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبرGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel
تماس با ما