سه نکته از یک روز پرآشوب در سیاست

این یک هفته بزرگ – حتی تاریخی – در سیاست آمریکا بوده است. دونالد جی ترامپ متهم شد. جانت پروتاسیویچ، نامزد لیبرال برای دادگاه عالی ویسکانسین، به راحتی بر محافظه‌کار، دنیل کلی، پیروز شد. و براندون جانسون، مترقی، به عنوان شهردار شیکاگو انتخاب شد.

چه چیزی یاد گرفتیم؟ در حالی که در برخی موارد برای گفتن خیلی زود است، در اینجا چند نکته اولیه وجود دارد:

اگر انتخابات میان‌دوره‌ای 2022 درسی بود، این بود که لیبرال‌ها در زمانی که سقط جنین و دموکراسی در رای‌گیری هستند، برتری می‌یابند. رای دهندگان لیبرال به صورت دسته جمعی شرکت کردند. بخش مهمی از رای دهندگان – شاید از هر 30 یا 40 نفر یک نفر – به دموکرات رای دهند در حالی که در غیر این صورت به جمهوری خواه رای می دادند.

این الگو در روز سه‌شنبه در ویسکانسین ادامه یافت، زمانی که نامزد لیبرال با 11 امتیاز برنده شد که یک حاشیه قابل توجه برای ویسکانسین بود. مانند بسیاری از بهترین نمایش‌های دموکرات‌ها در سال ۲۰۲۲، به نظر می‌رسید که نژاد ویسکانسین در مورد سرنوشت ممنوعیت سقط جنین در ایالت و نقشه‌های قانونی آن تصمیم‌گیری کند.

جالب اینجاست که ویسکانسین ایالتی نبود که دموکرات ها در نوامبر گذشته در آن برتری داشتند. آنها عملکرد ضعیفی نداشتند، اما سناتور ران جانسون همچنان در انتخابات مجدد پیروز شد و فرماندار فعلی دموکرات تنها با سه امتیاز برنده شد. نمایش سال 2022 مانند پنسیلوانیا یا میشیگان، جایی که کاندیدای توقف سرقت یا رفراندوم سقط جنین به دموکرات ها کمک کرد، هیاهوی دموکرات نداشت.

این بار، مسائلی که رای دهندگان ویسکانسین با آن مواجه بودند بیشتر شبیه به مسائل میشیگان و پنسیلوانیا بود. در نتیجه، لیبرال‌های ویسکانسین پیروز شدند مانند پنسیلوانیا و میشیگان.

هنوز خیلی زود است که بگوییم کیفرخواست آقای. ترامپ بازی خواهد کرد. اما در حال حاضر نشانه‌های زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد او از پنجشنبه گذشته، زمانی که خبر کیفرخواست منتشر شد، در میان رای‌دهندگان اولیه جمهوری‌خواه به دست آورده است. در واقع، هر چهار نظرسنجی انجام شده در این دوره نشان داد که آقای. ترامپ در مقایسه با نظرسنجی قبلی آنها افزایش یافته است.

احتمالاً هفته آینده به این سؤال عمیق تر باز خواهیم گشت. به هر حال، هیچ یک از این نظرسنجی ها پس از پرواز او به نیویورک یا تسلیم شدن او به مقامات منهتن انجام نشد. و او پیش از انتشار اخبار کیفرخواست خود در حال افزایش بود، بنابراین تشخیص آخرین دستاوردهای او از ادامه روند بلندمدت دشوار است.

با این حال، تعجبی نخواهد داشت اگر آقای. ترامپ از این کیفرخواست سود می برد. برای روزها، اکوسیستم محافظه‌کار رسانه‌ای تحت سلطه گروهی از مدافعان او، از جمله کسی جز رقیب اصلی او، ران دیسانتیس، نبوده است. این تقریباً به همان اندازه که برای یک نامزد اولیه جمهوری خواه مناسب است، فضای رسانه ای مطلوبی دارد.

چگونه این کار در بلندمدت انجام خواهد شد – به خصوص اگر آقای. ترامپ با اتهامات دیگری روبرو است – باید دید.

رقابت شهردار شیکاگو انتخابات مقدماتی دموکرات ها نبود، اما تقریباً به همان اندازه که برای انتخابات عمومی نزدیک بود، نزدیک بود: هر دو نامزد دموکرات بودند و 82 درصد از رای دهندگان شیکاگو از آقای دکتر حمایت کردند. بایدن در سال 2020. مانند بسیاری از انتخابات مقدماتی دموکرات ها در دهه گذشته، یک ترقی خواه مورد حمایت فعالان را در مقابل یک نامزد معتدل تر قرار داد.

اما در حالی که ما به پیروزی های دموکرات های میانه رو در بیشتر این مبارزات درون دوره ای عادت کرده ایم، در شیکاگو این نامزد مترقی براندون جانسون بود که پیروز شد. این به لطف حمایت رای دهندگان سیاهپوست است که اغلب از نامزدهای برجسته ای که مورد حمایت نهادها هستند، از هیلاری کلینتون و جو بایدن گرفته تا اریک آدامز، حمایت قاطعانه ای ارائه کرده اند.

با وجود نمونه‌های زیادی از رای‌دهندگان سیاه‌پوست که از نامزدهای میانه‌رو در طول سال‌ها حمایت می‌کنند، می‌توان تصور کرد که آنها متحدان میانه‌روی قابل اعتماد تشکیلات هستند وسوسه انگیز است. در واقعیت، به این سادگی نیست. به ویژه، رای دهندگان سیاه پوست اغلب از ترقی خواهان سیاه پوست در مقابل میانه روها و لیبرال های سفیدپوست حمایت کرده اند.

در رقابت برای شهرداری نیویورک، رای دهندگان سیاهپوست اکثراً از او حمایت کردند. آدامز به لیبرال کاترین گارسیا، حتی اگر مایا وایلی مترقی سیاه‌پوست را نیز به خانم مایا ترجیح می‌دادند. گارسیا، بر اساس داده‌های رای‌گیری انتخاب‌های رتبه‌بندی شده. وقتی رای‌دهندگان سیاه‌پوست در کنار ترقی‌خواهان قرار می‌گیرند، موقعیت تشکیلات ناگهان بسیار ضعیف‌تر به نظر می‌رسد: رای‌دهندگان سیاه‌پوست حدود 20 درصد از رای‌دهندگان دموکرات را تشکیل می‌دهند.

آقای. جانسون که سیاه‌پوست است، معمولاً 80 درصد آرا را در بخش‌های اکثریت سیاه‌پوست ساوث ساید به دست می‌آورد و به او کمک می‌کند تا از پل والاس میانه‌رو که بسیاری از بقیه شهر را به دست آورد، بگذرد.

آقای. موفقیت جانسون لزوماً به این معنا نیست که دموکرات‌های سیاه‌پوست برن را احساس می‌کنند، یا در غیر این صورت برای حمایت از نامزدهای مترقی احساس خارش می‌کنند. در انتخابات مقدماتی امسال، آقای. جانسون در مناطق نسبتاً جوان و سفیدپوست مترقی در شمال شیکاگو بهترین عملکرد را داشت، در حالی که لوری لایت‌فوت، رئیس فعلی، بخش‌های ساوت ساید را حمل می‌کرد. جانسون تنها یک ماه بعد تسلط یافت.

اما اهمیت رای دهندگان سیاهپوست برای ثروت های مترقی می تواند درسی برای فعالانی باشد که امیدوارند یکی از آنها بتواند در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری دموکرات ها پیروز شود.

به هر حال، آخرین نامزدی که در چنین انتخابات مقدماتی دموکرات ها بر تشکیلات دموکرات پیروز شد، کسی جز باراک اوباما نبود.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما