سنسور دمای بدن اپل واچ 8 احتمالا نمی تواند اطلاعات دقیقی ارائه دهد

مدتی است که شایعات زیادی در مورد اضافه شدن قابلیت نظارت بر دمای بدن به ساعت های هوشمند سری اپل واچ منتشر شده است. اما سال گذشته این گزارش ها حاکی از اضافه شدن قابلیت مذکور به سری هشتم این محصول بود. هفته گذشته، اپل پتنت جدیدی را برای سنسور دما ثبت کرد که به وضوح مربوط به ساعت اپل است. برخلاف انتظار، به نظر می رسد که قابلیت های اندازه گیری دما در این سنسور بسیار محدودتر از حد انتظار است.

گزارش ها و ژورنال خیابانی مارک گورمن به گفته بلومبرگ، سنسور دمای بدن در درجه اول برای کمک به برنامه ریزی بارداری طراحی شده است. این ویژگی بینشی را در مورد چرخه تخمک گذاری زنان فراهم می کند و می تواند برای تشخیص بهتر الگوهای خواب در هنگام استراحت استفاده شود. قابلیت های ردیابی خواب اپل واچ با آپدیت watchOS 9 بهبود یافته است. بنابراین، بهبود بیشتر در این زمینه با کمک سخت افزار مدرن منطقی به نظر می رسد.

مقاله مرتبط:

طبق گزارش MacRumors، اپل قصد دارد از سنسور دمای بدن برای تشخیص تب استفاده کند. اما بعید به نظر می رسد که این ویژگی در دستگاه های اپل واچ سری 8 گنجانده شود. گورمن اعتقاد بر این است که مدل های آینده ساعت های هوشمند اپل می توانند تعیین کنند که آیا دمای بدن کاربر بالاتر از حد استاندارد است یا خیر، اما اکنون شنیده می شود که این قابلیت نمی تواند اندازه گیری دقیقی را ارائه دهد.

به طور کلی، این گزارش ها نشان می دهد که سنسور دمای بدن تعبیه شده در اپل واچ سری 8 احتمالاً با آنچه برخی از کاربران انتظار دارند متفاوت خواهد بود. مینگچی کو اپل در ابتدا قصد داشت قابلیت اندازه گیری دمای بدن را با مدل های اپل واچ سری 7 ارائه دهد. اما توسعه الگوریتم‌های مرتبط با این قابلیت قبل از معرفی دستگاه به مهندسی اعتبارسنجی آزمایشی (EVT) کنار گذاشته شد.

مشکلاتی که اپل با اندازه گیری دمای بدن روی زمین تجربه کرده است به این موضوع مربوط می شود که دمای پوست انسان بر اساس شرایط محیطی به سرعت تغییر می کند و از آنجایی که ساعت هوشمند نمی تواند دمای هسته بدن را با استفاده از سخت افزار خود کنترل کند، این ویژگی به شدت وابسته به الگوریتمی که می تواند نتایج دقیقی ارائه دهد. این احتمالاً توضیح می دهد که چرا توانایی اندازه گیری دمای بدن در اپل واچ محدود خواهد بود.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما