سنسورهای پوشیدنی جدید که تنفس و ضربان قلب را کنترل می کنند

فرارو- محققان آکادمی ادن (Eden) اخیراً یک حسگر ارزان قیمت جدید برای نظارت بر تنفس، ضربان قلب و آمونیاک در تی‌شرت‌ها و ماسک‌های صورت طراحی کرده‌اند. از کاربردهای این حسگرها می توان به نظارت بر ورزش، خواب و استرس و همچنین تشخیص و پایش بیماری از طریق تنفس و علائم حیاتی اشاره کرد.

बह रोगल फरारो बह निकल अग रहनामातो، این سنسورها از نخ پنبه ای مدرن PECOTEX ساخته شده اند و هزینه تولید آن تنها 0.15 دلار در هر متر است. PECOTEX با دستگاه های استاندارد گلدوزی کامپیوتری صنعتی سازگار است.

فهد الشبونا، نویسنده اولین مطالعه، می گوید: «سنسورهای ما کاربردهای زیادی دارند. تولید آنها نسبتا آسان است و با تولید انبوه آنها می توان نسل جدیدی از پوشیدنی ها را ایجاد کرد. در آینده، این حسگرها حتی می توانند برای تشخیص و درمان بیماری ها، نظارت بر بدن در هنگام ورزش، خواب و استرس استفاده شوند.

محققان این حسگرها را به شکل ماسک برای نظارت بر تنفس، تی شرت برای نظارت بر فعالیت قلب و نظارت بر گازهایی مانند آمونیاک (بخشی از تنفس که می تواند برای تشخیص عملکرد کبد و کلیه استفاده شود) طراحی کردند.

سنسورهای ساخته شده از PECOTEX در ماشین لباسشویی تا دمای 30 درجه قابل شستشو هستند. این همچنین به این معنی است که شما می توانید با افزودن لایه های بیشتر سنسورهای پیچیده تری طراحی کنید.

محققان حسگرهای مدرن و رشته های نقره ای رسانا را در یک آزمایش مقایسه کردند. در حین گلدوزی احتمال شکستن PECOTEX کمتر بود و این ویژگی باعث شد تا لایه های بیشتری با هم گلدوزی شوند. پس از گلدوزی، PECOTEX مقاومت الکتریکی کمتری نسبت به نخ های نقره ای نشان داد، که نشان می دهد PECOTEX رسانایی الکتریکی بهتری را ارائه می دهد.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان