سرهنگ لنی آکوستا، قاضی گوانتانامو، با چالش اخلاقی روبرو می شود

یک هیئت تجدید نظر روز جمعه اختیارات قاضی را که ریاست جلسات رسیدگی به پرونده بمب گذاری یو اس اس کول را بر عهده داشت، محدود کرد، در حالی که آن را یک چالش اخلاقی، آخرین مانع در مسیر کند محاکمه در طولانی‌ترین محاکمه جنایات جنگی در گوانتانامو می‌دانست.

موضوع این است که آیا سرهنگ لنی جی. آکوستا جونیور، قاضی، در اوایل سال جاری، زمانی که برای بازنشستگی از ارتش در سپتامبر، یک شغل غیرنظامی در وزارت دفاع انتخاب کرد، وظیفه داشت از سمت خود کناره گیری کند. 30.

وکلای عبدالرحیم النشیری، پیگیری شغل بعدی سرهنگ آکوستا – به عنوان کارمند در قوه قضائیه نیروی هوایی – را به عنوان یک تضاد منافع توصیف می کنند، زیرا او همزمان به دنبال شغلی از پنتاگون بود در حالی که ریاست پرونده ای را برعهده داشت. پنتاگون

آقای. نشیری، یک زندانی سعودی، متهم به سازماندهی ماه اکتبر است. 12، 2000، بمباران ناوشکن کول در یمن که منجر به کشته شدن 17 ملوان آمریکایی شد. او از سال 2002 در پرونده ای که با چالش هایی از جمله تصمیم قاضی در سال 2021، مبنی بر پذیرش مدارک ناشی از شکنجه در شرایط خاص، با مشکل مواجه شده است، در بازداشت به سر می برد. هیچ تاریخ محاکمه ای تعیین نشده است.

در سال 2019، یک دادگاه فدرال پس از اینکه وکلای مدافع پرونده کول در یک چالش مشابه پیروز شدند، دو سال احکام را رد کرد. در آن نمونه، قاضی ونس اچ اسپات فاش نکرد که به دنبال استخدام در وزارت دادگستری است، که نقش کلیدی در تعقیب پرونده کول دارد. او در نهایت شغلی به عنوان قاضی مهاجرت به دست آورد.

سرهنگ اسپات متعاقباً دادگاه مهاجرت را ترک کرد و به عنوان مشاور ویژه دو وکیل ارشد در نیروی هوایی، یک شغل حقوقی غیرنظامی در پنتاگون گرفت.

سرهنگ لنی جی. آکوستا جونیور ارتش قبل از قاضی شدن در جولای 2015 به عنوان دادستان، وکیل کمک حقوقی و وکیل کارکنان خدمت می کرد.اعتبار…دفتر کمیسیون های نظامی

وکلای آقای نشیری پس از آن که سرهنگ آکوستا در دادگاه در 19 آوریل اعلام کرد که یک روز پیش از آن برای شغل غیرنظامی در نیروی هوایی درخواست داده است، آخرین چالش اخلاقی را مطرح کرد. قاضی گفت که او این احتمال را در نظر گرفته و به این نتیجه رسیده است که “هیچ تعارضی احتمالی بین نقش من به عنوان قاضی نظامی در این پرونده و درخواست من وجود ندارد.” سپس در 26 می، او فاش کرد که به طور آزمایشی این کار به او پیشنهاد شده و آن را پذیرفته است.

وکلای مدافع از دادگاه بررسی کمیسیون های نظامی ایالات متحده خواستند که سرهنگ آکوستا را از ریاست این ماه منع کند. آنها همچنین می خواهند که احکام او از تاریخ 18 آوریل حذف شود.

قضات و وکلای نیروی هوایی به طور موقت در دادگاه گوانتانامو مشغول به کار هستند.

سرهنگ آکوستا و دادستان پرونده کول ایده درگیری را رد کردند و سه هفته جلسات پیش از محاکمه را از روز دوشنبه برنامه ریزی کردند.

روز جمعه، هیئتی متشکل از سه قاضی از دادگاه بررسی کمیسیون‌های نظامی دستوری صادر کرد که بر اساس آن اقدامات قاضی می‌تواند در هفته آینده انجام دهد، در حالی که بررسی می‌کند که آیا رسیدگی را متوقف کند یا خیر. او می تواند شهادت ها را بشنود و شواهدی را در مورد درخواست های معلق دریافت کند، اما نمی تواند در مورد هیچ یک از آنها حکم کند، با یک استثنا: او می تواند تصمیم بگیرد که آیا خود را رد صلاحیت کند یا خیر.

این هیئت همچنین به او اجازه داد تا اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی به دست آوردن شغل جدید ارائه دهد. آقای. وکلای نشیری گفته اند که می خواهند از او در دادگاه علنی بازجویی کنند.

سرهنگ آکوستا از سال 2019 به این پرونده رسیدگی کرده است. او هنوز برخی از احکام کلیدی پیش از محاکمه را صادر نکرده است، از جمله درخواستی برای رد این پرونده یا حذف احتمال مجازات اعدام به دلیل سوء رفتار ظالمانه دولت در رابطه با آقای. شکنجه نشیری توسط سیا

مشکل بازنشستگی یا خروج قضات برای انجام وظایف دیگر در دادگاه جنایات جنگی در خلیج گوانتانامو رایج است. بر خلاف دادگاه فدرال، بسیاری از وکلای نظامی به نوبت به عنوان قاضی در بین نقش های دفاع، تعقیب و وکیل کارکنان، باعث ایجاد یک در گردان در شعبه قضایی دادگاه جنگ می شوند.

از چهار پرونده فعال در گوانتانامو، سرهنگ آکوستا و یک قاضی نیروی دریایی در پرونده بمب گذاری بالی در حال ترک هستند و یک سرهنگ ارتش مستقر در آلمان این هفته وارد شد تا رسیدگی به پرونده دیگری را به عهده بگیرد.

سرهنگ آکوستا همچنین قاضی ارشد گوانتانامو است، یک سمت اداری که باید پس از ترک دادگاه پر شود.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبرGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel
تماس با ما