سرنا ویلیامز در دور دوم مسابقات اوپن آمریکا با شکست دادن شماره جهانی جهان پیروز شد. 2

ویلیامز که در آخرین روزهای زندگی حرفه‌ای خود، ضعیف‌تر 40 ساله بود، به تازگی بازیکن رتبه دوم جهان را ناراحت کرده بود، نتیجه اوپن آمریکا که تا زمانی که اجتناب‌ناپذیر شد مشکوک به نظر می‌رسید.

پس… سرنا، تعجب کردی؟

ویلیامز قهقهه ای زد در حالی که صداهای تشویقی در دادگاه پخش شد.

او گفت: “یعنی من فقط سرنا هستم.”

ویلیامز که آخرین تورنمنت دوران حرفه‌ای خود را بازی می‌کرد، عصر چهارشنبه پیروز شد و آنت کونتاویت را 7-6 (4) 2-6 6-2 در نیویورک شکست داد.

ویلیامز امسال نسبت به مسابقات قبلی بهتر به نظر می رسید، جایی که او همچنان در تلاش بود تا زنگ یک اخراج طولانی مدت را از بین ببرد.

با این حال، در Kontaveit، ویلیامز با آزمون بسیار سخت تری روبرو شد و بدون شک بر روی کاغذ ضعیف بود.

ویلیامز در مصاحبه ای پس از بازی در زمین مسابقه به ESPN گفت: «بعد از اینکه ست دوم را از دست دادم، فکر کردم، خدای من، باید بهترین تلاشم را انجام دهم زیرا ممکن است این باشد.»

جمعیتی پرهیاهو اما خوش رفتار هر نقطه را تشویق می کردند.

او در مصاحبه چهارشنبه خود به اخراج طولانی مدت اشاره کرد اما گفت: “من عاشق یک چالش هستم.”

او گفت: “من چیزی برای اثبات ندارم. چیزی برای بردن ندارم. و مطلقاً چیزی برای از دست دادن ندارم.”

ویلیامز در مرحله بعد در دور سوم به مصاف آژلا تاملیانوویچ استرالیایی می رود. تاملیانوویچ که روز چهارشنبه همزمان با ویلیامز بازی می کرد، اوگنیا رودینا روسی را با نتایج 1-6، 6-2، 7-5 شکست داد.

و ویلیامز فقط تک بازی نمی کند. او پنجشنبه شب بازی دوبل را با خواهرش ونوس ویلیامز آغاز خواهد کرد.

او به ESPN گفت: “من به مسابقات بیشتری نیاز دارم.” “من عاشق این هستم که به چالش برسم. آره، من بازی های زیادی انجام نداده ام، اما واقعا خوب تمرین کرده ام. در چند مسابقه اخیرم، این اتفاق نمی افتد. من می گویم “این نیست” من.”

او گفت از زمانی که او بازی در اوپن را آغاز کرد، اوضاع تغییر کرده است.

او بازی انفرادی را دوشنبه با پیروزی 6-3 6-3 مقابل دانکا کووینیچ از مونته نگرو آغاز کرد. این سومین مسابقه ویلیامز از زمانی بود که در مجله Vogue اعلام کرد که بعد از US Open “به دور از تنیس تکامل خواهد یافت”.

“من هرگز کلمه بازنشستگی را دوست نداشتم. برای من یک کلمه مدرن به نظر نمی رسد. من به این به عنوان یک انتقال فکر می کردم، اما می خواهم در مورد نحوه استفاده از این کلمه حساس باشم، که به معنای چیزی بسیار خاص است. ویلیامز در مقاله ووگ که اوایل این ماه منتشر شد، گفت: و برای جامعه‌ای از مردم مهم است.

او گفت: “شاید بهترین کلمه برای توصیف آنچه من در حال انجام آن هستم، تکامل باشد. من اینجا هستم تا به شما بگویم که دارم از تنیس دور می شوم، به سمت چیزهایی که برای من مهم هستند.”

در کنفرانس خبری پس از بازی خود در روز دوشنبه، از ویلیامز پرسیده شد که آیا این قطعا آخرین تورنمنت او است یا خیر.

“آره، من در مورد آن بسیار مبهم بوده ام، درست است؟” او با یک لبخند گفت. “من مبهم می مانم زیرا شما هرگز نمی دانید.”

برد ابتدایی مقابل کووینیچ بهترین پیروزی ویلیامز از زمان بازگشتش از مصدومیت بود. او از زمان بازگشت به پیست در ماه ژوئن تنها یک مسابقه را برنده شده است و نتوانست به فرمی که به او کمک کرد آخرین عنوان گرند اسلم خود را در سال 2017 کسب کند، نزدیک شود.

اما کونتاویت که گفته بود برای بازی مقابل ویلیامز هیجان‌زده است، با بازیکنی روبرو شد که هیچ نشانه‌ای از تمایل به تسریع بازنشستگی خود را نشان نداد.

بازیکن استونیایی در کنفرانس خبری پس از بازی گفت: فکر می کنم او واقعاً خوب بازی کرد. یعنی فکر می‌کردم اصلاً بازی بدی انجام ندادم.»

Kontaveit گفت: پس از اینکه بازیکنان دو ست اول را تقسیم کردند، ویلیامز بازی خود را برای تصمیم گیری افزایش داد.

او گفت: “او واقعاً آن را از آنجا روشن کرد.” “چند نکته اینجا و آنجا وجود دارد که احساس می کنم شاید می توانستم در سرویسم بهتر عمل کنم. منظورم این است که او بهتر برمی گشت. او رالی ها را بهتر بازی می کرد. من احساس می کردم که او همه چیز را در بازی سوم کمی بهتر انجام داد. تنظیم.”

Kontveit افزود، جمعیت پرشور طرفدار ویلیامز نیز یک چالش بود.

او گفت: “منظورم این است که فکر می‌کنم آنها مثل من مخالفت نمی‌کردند. آنها فقط می‌خواستند سرنا خیلی بد برنده شود.” “بنابراین، منظورم این است که فکر نمی‌کنم این یک حمله شخصی علیه من یا چیزی باشد. منظورم این است که منصفانه است. منظورم این است که او سزاوار این است، بله.”

ویلیامز با قهرمانی در اولین بار در US Open در سال 1999 وارد صحنه شد

ویلیامز که یکی از بهترین تنیسورهای تاریخ است، 23 عنوان گرند اسلم انفرادی را به دست آورده است و 6 بار اوپن ایالات متحده را برده است، آخرین بار در سال 2014. اکنون 40 سال سن، دوران حرفه ای ویلیامز به عنوان آخرین مسابقه او به دور کامل خواهد رسید – در هر کدام که باشد. راندی که معلوم می شود — قرار است در محل اولین برد او در گرند اسلم تک نفره، مسابقات آزاد آمریکا در سال 1999، بازی شود.

سپس ویلیامز که نوجوانی بود، وارد صحنه شد تا جهان شماره 1 را مبهوت کند. 1 مارتینا هینگیس در فینال و اولین پله را در مسیر دو دهه تسلط خود گذاشت.

پس از اینکه Kontaveit اولین عنوان خود را در سطح تور در سال 2017 به دست آورد، سال شکست واقعی او در سال 2021 بود زیرا او چهار تورنمنت WTA را به دست آورد تا از طریق رتبه بندی صعود کند.

یک بازیکن تهاجمی با بازی متنوع و فورهند قدرتمند، Kontaveit برای اولین بار در نوامبر 2021 به 10 بازیکن برتر جهان راه یافت و از آن زمان به عنوان یکی از بازیکنان اصلی شناخته می شود.

او در رتبه‌بندی حرفه‌ای رتبه اول قرار دارد. 2 – بالاترین رنکینگ تاریخ برای یک استونیایی – و در سن 26 سالگی به دنبال بهبود بهترین نمایش خود در یک گرند اسلم، حضور در مرحله یک چهارم نهایی در اوپن استرالیا 2020 بود.

کونتاویت در پیروزی دور اول اوپن آمریکا مقابل ژاکلین کریستیان از رومانی، چشمگیر به نظر می‌رسید، و تنها سه بازی را از دست داد، و پس از بردش گفت که برای ویلیامز در مسابقه دور اول خود “ریشه می‌کند”.

استیو آلماسی از CNN در این گزارش مشارکت داشت.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما