ردپای دایناسور مربوط به 113 میلیون سال پیش به دلیل شرایط خشکسالی شدید در پارک ایالتی دره دایناسور کشف شد.

“بیشتر ردپایی که اخیراً در بخش‌های مختلف رودخانه در پارک کشف و کشف شده‌اند متعلق به آکروکانتوزاروس هستند. این دایناسور بود که در بزرگسالی حدود 15 فوت قد و (وزن) نزدیک به هفت تن ایستاده بود.” استفانی سالیناس گارسیا، سخنگوی پارک در ایمیلی به CNN گفت.

گارسیا افزود، گونه دیگری که در پارک در گلن رز، تگزاس آثاری از خود به جا گذاشت، Sauroposeidon بود که در بزرگسالی حدود 60 فوت قد و حدود 44 تن وزن داشت.

خشکسالی بیش از حد تابستان امسال باعث شده است که یک رودخانه در پارک در بیشتر نقاط به طور کامل خشک شود و ردپای آن آشکار شود – آخرین راز پنهانی که اخیراً به دلیل خشک شدن بدنه های آبی به دلیل شرایط خشکسالی در سراسر جهان آشکار شده است.
بر اساس گزارش مانیتور خشکسالی ایالات متحده، بیش از 60 درصد از تگزاس در هفته گذشته در دو دسته از شدیدترین دسته ها خشکسالی را تجربه کرده است. این ایالت همچنین اخیراً امواج گرمایی را تجربه کرد که دما را به سه رقمی رساند و میلیون‌ها نفر را در معرض هشدار گرمای بیش از حد قرار داد.
بحران آب و هوایی ناشی از انسان نیز، پتانسیل نوسانات چشمگیر مکرر را در دوره های خشکسالی و بارندگی زیاد، مانند سیل ناگهانی این هفته در منطقه دالاس، افزایش داده است.

گارسیا توضیح داد که در شرایط آب و هوایی معمولی، ردپای دایناسورهایی که در بستر رودخانه یافت می شوند، زیر آب هستند و پر از رسوب هستند که باعث می شود کمتر دیده شوند.

“پیدا کردن این اکتشافات و تجربه مسیرهای دایناسورهای جدید همیشه زمان هیجان انگیزی در پارک است!” گارسیا افزود.

نمای نزدیک از مسیرهای دایناسور

در همین حال، گارسیا گفت که انتظار می‌رود با پیش‌بینی باران، مسیرها دوباره مدفون شوند و افزود که این فرآیند به محافظت از مسیرها در برابر هوای طبیعی و فرسایش کمک می‌کند.

بقایای انسان در ساحل شنای دریاچه مید برای سومین بار در میان افت شدید سطح آب پیدا شد.

گارسیا گفت: “در حالی که این ردپای دایناسورهای جدید برای مدت کوتاهی قابل مشاهده بودند، شگفتی و هیجان را در مورد یافتن ردپای دایناسورهای جدید در پارک به همراه داشت.” پارک ایالتی دره دایناسور به محافظت از این مسیرهای 113 میلیون ساله نه تنها برای نسل های کنونی، بلکه برای نسل های آینده ادامه خواهد داد.

این ردپاها آخرین کشفی است که با کاهش سطح آب به دلیل خشکسالی، چه در ایالات متحده و چه در خارج از کشور کشف شده است: در ماه های اخیر پنج مجموعه بقایای انسان در دریاچه مید در یوتا کشف شده است، زیرا این مخزن به حدود 27 درصد کاهش یافته است. ظرفیت کامل.
در صربستان شرقی، ده‌ها کشتی جنگی آلمانی که هنوز مملو از مواد منفجره بودند در رودخانه دانوب در حال خشک شدن قرار گرفتند. یک دایره سنگی ماقبل تاریخ به نام استون هنج اسپانیایی در مخزن رو به کاهش Valdecanas در روستاهای اسپانیا آشکار شد. و مجسمه های بودایی که گمان می رود 600 سال قدمت دارند در رودخانه فرسوده یانگ تسه پیدا شد.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما