دیزل ژنراتور چیست؟ به همراه نحوه کار، کاربرد، اجزا و معرفی بهترین برندها خبرآنلاین

در حالت اتوماتیک، سوئیچ انتقال به‌محض اینکه منبع اصلی قطع شود، ژنراتور را جایگزین آن می‌کند و پس از وصل شدن برق اصلی، ژنراتور را خاموش و بار را به شبکه اصلی وصل می‌کند.

دیزل ژنراتور
دیزل ژنراتور

اگر در اطراف پایانه ها خوردگی وجود دارد، کابل های باتری را بردارید و پایانه ها را با محلولی از جوش شیرین و آب بشویید و از ورود محلول به سلول های باتری جلوگیری کنید. برند ژنراتور استمفرد، مکالته، لئوری سامر و سایر برندها معمولا کپی این برند ها می‌باشد. تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه صنعتی کاشانی می باشد.

معایب دیزل ژنراتور ها

اما برای بارگیری منظم بخشی، حتی در این سطح قدرت، آرایه های دیزل به دلیل بازده برتر، بعضی اوقات به توربین های گازی با چرخه باز ترجیح داده می شوند. برخی سازندگانِ بزرگِ دیزل ژنراتور، نرم‌افزاری ارائه می‌دهند که محاسبات مربوط به تعیین اندازه (توان) ژنراتور را با وارد کردن شرایط محیط و مشخصه‌های بار الکتریکی انجام می‌دهد.

هر لیتر سوخت 0.73 کیلوگرم کربن خالص ، 2.6 کیلوگرم دی اکسید کربن آزاد شده در هر لیتر سوخت دیزل دارد. بارهای الکتریکی با حرکت سیم در یک میدان مغناطیسی در سیم القا می شوند. در یک کاربرد ژنراتور الکتریکی ، دو آهنربای قطبی معمولاً میدان مغناطیسی را تولید می کنند. سپس یک سیم به دور میل لنگ دیزل ژنراتور بارها پیچیده می شود که بین مغناطیسی ها و در میدان مغناطیسی قرار می گیرد.

مزایای استفاده از دیزل ژنراتورها

باید موقعیت و مکان استفاده از دیزل ژنراتور را بسنجیم و در صورت نیاز از دیزل ژنراتور های کانوپی دار استفاده کنیم. بهتر است بدانیم که دیزل ژنراتور ولوو پنتا ، دیزل ژنراتور کامینز ، پرکینز، دویتس، لوول و دیزل ژنراتور بادوین ، جز بهترین برندهای مصرفی در ایران می باشد.

دیزل ژنراتور

همچنین یک اتصال سرریز وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که در صورت پر شدن مخزن، سوخت روی سطح موتور یا آلترناتور پاشیده نمی‌شود. این نیرو به عنوان انرژی مکانیکی شناخته شده و آلترناتور را می‌چرخاند. احتراق، فرایند آتش گرفتن سوخت در هوای بسیار متراکم است و دمای آن به ۷۵۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. دستگاه هایی که دارای قسمت های هیدرولیکی هستند نیاز به چکاپ مستمر داشته و بایستی در صورت عدم داشتن کارایی مناسب و فرسودگی تعویض گردند.

دلیل اصلی این آلودگی صوتی کم، راندمان بالایی است که در دیزل ژنراتور مشاهده می شود. همین راندمان کاری بالا باعث می شود تا دستگاه نیاز به قدرت و انرژی کمتری برای کار داشته باشد. مولد دائم الکار به برخی از موتور‌ها گفته می‌شود که با توجه به نحوه ساختش به‌ندرت پیش می‌آید که در حالت خاموشی قرار بگیرند.

همچنین عوامل مختلفی را که روی طول عمر آن تأثیر می گذارد توضیح داده می شود. خرید دیزل استندبای (Standby Diesel Generator) هنگام قطع شدن برق شهری به صورت خودکار اقدام به تامین برق می کند. این مدل از دستگاه امکان دارد فقط تعداد دفعات محدودی در ماه استفاده شود. برق پشتیبان معمولاً در شرایط اضطراری مانند هنگام قطع برق استفاده می شود.

  • اما باید گفت به طور کلی رایج ترین نوع  سوخت مورد استفاده در موتورها گازوئیل است زیرا این ماده دارای قیمت پایین بوده و باعث می شود دستگاه بتوانند به راحتی کار کند.
  • یک یا چند دیزل ژنراتوری که بدون اتصال به شبکه برق عمل می‌کند در اصطلاح در وضعیت جزیره عمل می‌کنند که ویژگی‌های چند ژنراتور موازی که مزایای استفاده از افزونگی و بهره‌وری بهتر در بارهای جزئی را دارند، فراهم می‌کند.
  • بنابراین در صورت خرابی هیتر، دیزل ژنراتور نیز با مشکل مواجه خواهد شد.

این گونه مسایل به خصوص در درخواست های کارفرمایان در ساخت تابلو کنترل جهت مدیریت بار مصرفی بسیار مشهود است. در موارد متعدد تعبیه سنسور و یا آلارم ها و ماژول های کنترلی خاص (سیستم های مانیتورینگ) بر روی دیزل ژنراتور خود باعث هزینه های چند باره به مجموعه میگردد . با این حال موتورهای دیزل آن، در دیزل ژنراتورها هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیزل ژنراتور‌های خارجی با برند‌های معتبر و جهانی و با کارکرد فوق‌العاده به بازار جهانی ارائه شده‌اند.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

پاربرگ سایت

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان