درباره پمپ آب خانگی و نحوه انتخاب آن تکنوتاو

فروشگاه توان موتور واقع در خیابان سعدی جنوبی واردات مستقیم و عرضه الکتروموتور های SIMENS,ABB,AEG,VEM و سایر برندهای معتبر اروپایی و همچنین الکتروموتور‌های با کیفیت چینی را بر عهده دارد. پمپ باید به برق وصل باشد و دکمه روشن/خاموش آن ، در صورت وجود، روشن باشد. برای کسب اطمینان کامل از عدم وجود مشکل در روند برق رسانی به پمپ، می توانید پریز متصل به پمپ را را نیز با استفاده از یک فازمتر و یا دیگر روش ها بررسی کنید. د‌ر مجتمع های مسکونی بزرگ عموما از بوسترپمپ ها که شامل بیش از یک عدد پمپ طبقاتی هست بصورت موازی در کنار یکدیگر استفاده می شود.

پمپ آب
پمپ آب

در ادامه لیستی از مشکلات مکانیکی که باعث داغ کردن پمپ می شوند و همچنین راهکار های رفع آن را مشاهده کنید.

پمپ آب 1 اسب بشقابی کالمو مدل DB-402

پمپ آب خانگی بشقابی خود با انواع سانتریفیوژ و جابجایی مثبت عرضه می‌شود. از پمپ‌های بشقابی سانتریفیوژ برای سیالات روان با ویسکوزیته پایین استفاده می‌شود. پمپ بشقابی جابجایی مثبت اما در موارد خاصی نظیر کاهش پمپاژ آب با افزایش عمق و افزایش فشار آب استفاده می‌شود. در پمپ آب خانگی بشقابی، آب وارد پروانه شده و با ایجاد نیروی گریز از مرکز از آن خارج می‌شود.

هر چه حجم این مخزن بیشتر باشد تعداد دفعات روشن و خاموش پمپ کاهش بیشتری خواهد داشت. همانطور که می دانید پمپ آن تنها پس از رسیدن فشار آب به عدد خاصی شروع به کار می کند. اگر فشار آب ورودی به سیستم آبرسانی خانگی خیلی کم باشد، پمپ اصلا روشن نمی شود به همین دلیل نیاز دارید مخزن ذخیره آب داشته باشید.

پمپ‌های صنعتی انواع مختلفی دارند که باید با توجه به نیاز صنعت مورد نظر شما انتخاب شوند. این پمپ‌ها لزوماً برای آب مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و می‌توانند انواع مختلف مایعات را انتقال دهند. البته اگر قصد دارید مایعاتی به جز آب را با استفاده از پمپ‌های صنعتی انتقال دهید، لازم است درباره این موضوع مشورت بگیرید.

پمپ آب

شافت آن از نوع استیل و جنس مکانیکال سیل آن از گرافیت سرامیکی است.

پمپ آب یک اسب

هنگامی که هوا به مقدار کافی از سیستم خارج شود و جریان آب به طور مساوی برقرار شود، ورودی هواگیری را ببندید. حتما اطمینان حاصل کنید که فشار آب در سیستم به حد مطلوب رسیده باشد و هوا به طور کامل از سیستم خارج شده‌باشد. در نهایت، پمپ را به حالت عادی بازگردانید و از کارایی آن اطمینان حاصل نمایید. توجه داشته باشید که هواگیری یک فرآیند، ممکن است چندین بار تکرار شود تا هوای موجود در سیستم به طور کامل از بین برود و عملکرد پمپ بهینه شود.

قیمت پمپ آب خانگی برای دو طبقه از تعدادی عوامل تاثیرگذار تشکیل می‌شود. پمپ‌های سطحی، شناور، زهکشی و… هر کدام ویژگی‌ها و کاربردهای مختلفی دارند و قیمت آن‌ها بسته به نوع و کارایی متفاوت است. برندهای معروف و با سابقه ممکن است قیمت‌های بالاتری داشته باشند، اما اغلب کیفیت ساخت بالاتری نیز دارند. ظرفیت یا حداکثر دبی پمپ به میزان آبی که می‌تواند در واحد زمان پمپ کند، مرتبط است.

برای کسب اطلاع از چگونگی رفع مشکل روشن و خاموش شدن پمپ، اینجا کلیک کنید، و مقاله کامل ما برای رفع این مشکل را بخوانید. به عنوان مثال پمپ آب خانگی نیم اسب را می توان برای یک طبقه ساختمان و حداکثر با متراژ متر مورد استفاده قرار داد و این درحالی است که مفهوم پمپ آب بی صدا و یا کم صدا عموما به پمپ های نیم اسب اطلاق می شود.

جهت مصرف در ساختمان های پنج طبقه 14 واحد با حداکثر متراژ 100 متر نصب می گردد و برای 20 واحد با میانگین 100متر متراژ از پمپ های 4 اسب دو پروانه سه فاز استفاده می گردد. جهت خرید پمپ آب با واحد پمپ شرکت پایا صنعت تجارت رادوین(رادوکو) تماس بگیرید. پمپ آب پنتاکس سری PM نیز یکی دیگراز پرفروش ترین پمپ های آب می باشد به دلیل کوچک بودن سایز این پمپ در جاهایی که فضای کمی برای نصب پمپ وجود بیشتر از این پمپ استفاده می شود. لذا اکثر تولید کنندگان در تولید محصولات صنعتی بخصوص پمپ با تولید محصول با کیفیت و خدمات پس از فروش سعی در جلب رضایت مشتریان خود را دارند در ادامه چند مورد از پرفروش ترین پمپ آب برای اطلاع شما نامبرده میشود.

اهمیت انتخاب پمپ آب مناسب برای ساختمان بر هیچ کس پوشیده نیست ، از این رو توجه به طبقات میزان فشار آب ، میزان جمعیت و حتی جایگاه نصب و نگه داری پمپ از پر اهمیت ترین موضاعات در خرید پمپ آب ساختمان است . درصورتی‌که قصد دارید از این دو پمپ در ساختمان‌های مسکونی و تجاری استفاده کنید، لازم است بدانید که تفاوت پمپ آب یک اسب و نیم اسب در نوع کاربری است.

پمپ های آب از چند قطعه تشکیل شده اند و این قطعات در کنار هم قرار گرفته و توسط محفظه ای پوشانده می شوند. در آیتم بعدی، عبارت Continuous Duty دیده می شود، یعنی این پمپ برای کارکردهای طولانی مناسب بوده و می تواند ساعتها و بی وقفه کار کند.

در رابطه با پمپ‌های گریز از مرکز، سطل و سرپوش آن متناظر با قاب پمپ، سوراخ و لوله ورودی متناظر با ورودی و خروجی پمپ هستند و طناب و بازو متناظر کار پروانه را انجام می‌دهد. بوستر پمپ خانگی نسبت به دو مدل دیگر که در بالا ذکر شد قیمت بالاتری داشته اما هزینه نگهداری آن کم، صدای کمتر و همچنین طول بیشتری را خواهد داشت. نشتی لوله های آب یکی از رایج ترین مشکلاتی است که ممکن است هنگام استفاده از پمپ ها رخ دهد. علائمی که نشان می دهند این لوله ها دچار نشتی شده اند شامل روشن و خاموش شدن مکرر پمپ، و کار کردن لحظه ای آن در زمانی است که هیچکدام از شیرهای آب باز نمی باشند.

نوع دوم این دستگاه‌ها برای سیالات خورنده کاربرد دارد و از جنس استیل ساخته می‌شود. اما در مصارف ساختمانی و برج های مسکونی پمپ آب با الکتروموتور سه فاز نیز عرضه شده که اصطحلاکی پایین تر و مصرف کمتری نیز دارند .

زمانی که در مصارف خانگی به دنبال نوعی پمپ آب با ویژگی های مابین پمپ جتی و پمپ بشقابی هستید، پمپ محیطی پاسخگوی نیاز شما برای تامین آب با هد و دبی مناسب است. پمپ لجن کش برای خارج کردن لجن از چاه به سمت بیرون استفاده می شود. پمپ کف کش نیز تقریبا عملکردی مشابه پمپ لجن کش دارد با این تفاوت که برای منتقل کردن آب استخرها، مخزن ها و حوضچه ها به کار برده می شود.

سلام وقتتون بخیر، پمپ آب ها امروزه در بسیاری از ساختمان های چندطبقه کاربرد داشته است. V پک‌ها و U پک‌ها از سیل‌های متحرکی هستند که برای آب‌بندی پیستون و شافت پمپ‌ها استفاده می‌شوند. جنس آن‌ها معمولاً از چرم یا لاستیک طبیعی و مصنوعی یا پلاستیک می‌باشد. طرز نصبشان طوری است که فشار سیال لبه آب‌بند را به دیواره بچسباند و آب‌بندی را بهتر و کامل تر کند.

به طور معمول یک پمپ آب خانگی تا فشار ۳۰۰ کیلوپاسکال برای اکثر ساختمان‌های یک طبقه کافی است. با این حال برای ساختمان‌های چند طبقه و لوله‌های بلندتر فشار مورد نیاز ممکن است تا ۵۰۰ کیلو پاسکال افزایش پیدا کند. پمپ‌های بشقابی را می‌توان به عنوان زیرمجموعه‌ای از پمپ‌های خودمکش یا جتی به شمار آورد.

از نکات مهم در پمپ‌های زمینی و خطی می‌توان به این مورد اشاره کرد که پمپ‌های خطی معمولا تنها قادر به ایجاد دبی هستند.

پمپ‌های جابجایی مثبت دبی زیادی ایجاد نمی‌کنند اما قادرند آب را در مسافت‌های طولانی جابجا کنند. همچنین در مناطقی، با نور فراوان خورشید می‌توان از پنل‌های خورشیدی برای تامین انرژی و برق پمپ‌های آب استفاده کرد. پمپ‌های آب خورشیدی از سلول‌های فتوولتائیک برای تبدیل نور خورشید به الکتریسیته و سپس راه‌اندازی پمپ استفاده می‌کنند. شبکه برق، برق را از نیروگاه‌ها دریافت و از طریق خطوط برق در مناطق مسکونی، تجاری و صنعتی توزیع می‌کند.

همچنین توزیع و فروش پمپ تولید شده توسط برندهای داخلی نیز بصورت مستقیم و بدون واسطه در این سایت صورت میپذیرد. و همواره پمپ های خود را با قیمت مناسب تر نسبت به سایر توزیع کنندگان و وارد کنندگان پمپ در کشور ارائه میدهد. همین امر باعث شده تا تمامی فروشندگان، شرکتها و مصرف کنندگان پمپ در کشور مشتریان مستقیم پمپ از گروه آی ناین باشند. مجموعه «آبیاران پویان آذر» یکی از بزرگترین تامین کنندگان عمده تجهیزات صنعتی در داخل کشور است که عرضه با کیفیت‌ترین محصولات از معتبرترین برندهای شناخته شده بین‌المللی را در طول 50 سال فعالیت تجاری خود برعهده داشته است.

میزان سفت کردن پیچ‌های آن به‌طور تجربی به اندازه‌ای است، که مابین اصطکاک، آب‌بندی، روغن کاری و خنک کاری تعادل حفظ شود. در این لینک میتوانید به لیست قیمت روز محصولات گروه بازرگانی آی ناین دسترسی داشته باشید.

قیمت پمپ آب خانگی برای یک ساختمان 4 طبقه ممکن است بسیار متفاوت باشد و از عوامل مختلفی تأثیر بگیرد. به عنوان مثال، نوع پمپ، برند، ظرفیت، عمق چاه یا منبع آب، نوع ورودی و خروجی پمپ، نوع مصرف آب و محل جغرافیایی می‌توانند در تعیین قیمت تأثیرگذار باشند.

دبی نمایش دهنده میزان عبور سیال از یک مقطع در واحد زمان است و با Q نمایش داده می‌شود. این نوع پمپ‌ها در صنعت سیستم پنوماتیکی آن به خاطر عدم نیاز به جریان الکتریسیته استفاده بیشتری دارد. اگر صدا بیشتر از لوله ها می آید، احتمال بالا بودن فشار، وجود پیچ زیاد در مسیر لوله ها و یا وجود هوا در سیالات وجود دارد. جریان تولیدی در فرایند پمپاژ در پمپ سانتریفیوژ دائمی، اما در پمپ جابجایی مثبت به صورت دوره ای می باشد.

به منظور انتخاب دقیق‌تر پمپ خانگی با کارشناسان دپارتمان پمپ کالا صنعتی در ارتباط باشید.

در راه اندازی این سایز از پمپ ها برای سه واحد از منبع تحت فشار 24 یا 50 لیتری استفاده می شود. برای ساختمان سه طبقه در صورتی که در هر طبقه دو واحد باشد از 1.5 اسب تک پروانه یا دو پروانه با منبع تحت فشار 50 یا 60 لیتری استفاده می شود. رفتن به اینجا خانگی یک اسب جتی در مقایسه با نوع یک اسب بشقابی دارای فشار بیشتر و دبی کمتر بوده و پمپ آب 1 اسب بشقابی در مقایسه با 1 اسب جتی دارای فشار کمتر ولی دبی بیشتر می باشد همچنین در نوع بشقابی صدای پمپ به نسبت کمتر می باشد. به طور معمول جنس پروانه یک اسب جتی باکالیت و برای یک اسب بشقابی باکالیت و یا برنجی می باشد.

عرضه پمپ خانگی، بشقابی، جتی، حلزونی، کف کش، لجن کش، شناور، طبقاتی، بوستر پمپ و …

این نوع مخزن با کنترل کردن فشار در سیستم آبرسانی برای پمپ آب خانگی و …، باعث کاهش یافتن استهلاک پمپ شده و مصرف برق را نیز کم می کند. به این نوع مخازن سرج تانک (Surge Tank)، منابع دیافراگمی، مخازن ضربه گیر، مخازن پمپ آب و یا مخزن های تحت فشار پمپ آب و منبع انبساط نیز می گویند.

کلید اتوماتیک یک دستگاه بسیار پر کاربرد می‌باشد که وظیفه آن کنترل استاپ و استارت پمپ است. در واقع هنگامی که افراد پمپ را نصب می‌کنند، میزان فشار مورد نیاز برای خاموش و روشن شدن پمپ را بر روی کلید اتوماتیک تنظیم می کنند.

زیرا آب تحت فشار ذخیره گردیده در منبع نام برده شده منجر به ایجاد یک فشار ثابت در پشت لوله شده و نهایتاً کاهش چشمگیر دفعات روشن و خاموش گردیدن پمپ و نیز ایجاد فرآیند متناوب و یکدست آب در لوله ها را به دنبال خود دارد. پمپ آب در راستای تقویت فشار آب و یا به منظور بالا بردن فشار آب از دستگاهی با اسم پمپ آب و یا همان موتور پمپ آب خانگی بهره می‌ گیرد. پمپ آپارتمانی و یا بهتر بگوییم پمپ آب منازل با نیاز مشتریان در اقسام گوناگون و کاربری های متنوع به مشتریان عرضه می شود، انواع گوناگون این محصول ها عبارت می باشد از؛
• پمپ های آب جتی. راهنمای جامع انتخاب پمپ خانگی
همیشه برای مشتریان و خریداران در اتخاذ پمپ دو گزینه پیش پای آن ها وجود دارد؛ ارزان قیمت ترین پمپ آب خانگی و بهترین برند پمپ!

فشار پمپ در واقع به میزان مقاومت پمپ گفته میشود که نشان دهنده میزان مقاومت و توان پمپ است. پمپ آب های خانگی متنوعی در بازار ایران وجود دارد و هر کدام مزیت های خاص برای خرید را دارا می باشند. برای انتخاب جهت خرید پمپ آب خانگی بایستی بعضی از اطلاعات اولیه را بدانید تا در هنگام خرید دچار سردرگمی برای خرید پمپ آب خانگی نشوید. امروزه توسعه کمی و کیفی اینترنت سبب تغییرات گسترده و اساسی در سبک زندگی و توجه روز افزون به استفاده از زمان شده است .

برای آن که پمپ آبرسانی و پمپ آب خانگی به موقع روشن شده و در زمان مناسب هم خاموش گردد. علاوه بر آن استفاده از یک منبع دیافراگمی در خروجی پمپ و در کنار سوئیچ فشار، تعداد دفعات خاموش و روشن شدن پمپ را کاهش داده و عملا باعث افزایش طول عمر آن خواهند شد. در کنار انتخاب پمپ مناسب، کیفیت تجهیزات جانبی و تنظیم درست آن ها برای عملکرد مطمئن مجموعه لازم خواهد بود.

اگر پمپ اب در خانه دارید و قصد هواگیری پمپ آب را دارید می توانید با باز کردن یکی از دو پیچ جلویی پمپ آب اقدام به هواگیری کنید تا از خرابی زودرس پمپ آب جلوگیری نمایید.

در این حالت با چرخاندن پیچ در خلاف جهت عقربه های ساعت فشار مورد نیاز برای خاموش شدن پمپ کمتر می شود. همچنین در صورتی که پیچ را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید، فشار مورد نیاز برای خاموش شدن پمپ بیشتر می شود. برای نصب الکترو پمپ آب به موارد زیر حتما دقت و توجه داشته باشید.

همچنین، این موتور قدرتمند معادل با استفاده در تأمین آب تا ارتفاع‌های بالا نیز می ‌باشد.

انتخاب پمپ آب مناسب نیازمند توجه به نیازها، شرایط کاری و محیط اطراف آن است. با مشورت با متخصصان و مطالعه دقیق، می‌توانید پمپی را که بهترین عملکرد را با کمترین هزینه ارائه می‌دهد را انتخاب کنید.

این پمپ ایتالیایی پاسخگوی نیاز منزل شما تا سالیان متوالی می باشد. دقت کنید که اگر ساختمان چند طبقه دارید و یا محل مسکونی شما دارای نوسانات شدید آب می باشد. پیشنهاد ما استفاده از پمپ آب با مخزن تحت فشار می باشد که با جلوگیری از روند و تاثیر فشار آب احتمالا و صدمه های وارد به پمپ آب را کاهش دهد. خود فشار آب پروانه های پمپ را به گردش در می آورد و زمانی که پمپ در حال کار کردن است برای ساختمان های چند طبقه ممکن است فشار آب بر دور موتور تاثیر گذار باشد و عمالا همین موضوع باعث سوختن پمپ آب شود.

نصب بدون مخزن همچنین به دلیل افزایش فشار آب و حجم آبی که از لوله شهری وارد لوله های ساختمان شما می شود، هزینه آب بهای شما را افزایش می دهد.

  • برای انتخاب یک پمپ مناسب باید به متراژ ساختمان، تعداد طبقات، میزان مصرف آب و تعداد شیرهای آب موجود توجه داشت.
  • یکی از متداول ترین پیشنهادها برای انتخاب پمپ آب خانگی مناسب ساختمان شما برحسب طبقه و تعداد واحد، پمپ آب برند پنتاکس است.
  • به طبع وقتی در مورد بیشتر شدن توان صحبت می‌کنیم، یکی از مهم‌ترین موضوعات، فرق میان انتقال و نرخ دبی است.
  • احتمالاً صنعتگران یک بار در هر چند سال (شاید بیش از ده سال) برای خرید پمپ آب اقدام می‌کنند؛ بنابراین تجربه زیادی در خرید این محصول ندارند و شاید حتی برای کاربردهای مختلف به پمپ نیاز داشته باشند.

این کمپانی فعالیت خود را در کشور ایتالیا و در سال ۱۹۹۰ آغاز کرده است. محصولات تولید شده توسط برند پنتاکس تنوع بسیار زیادی دارد و همین موضوع باعث شده است تا هر شخص یا گروهی با توجه به نیازهای خود بتوانند از محصولات این شرکت خرید کند.

فضای نصب باید به گونه ای باشد که از پمپ در مقابل یخ زدگی ، تابش مستقیم نور خورشید و یا باد و باران محافظت شود. همچنین به جهت جلوگیری از کارکرد خشک پمپ (عملکرد بدون آب) توصیه می شود حتما قبل از پمپ از یک مخزن ذخیره آب استفاده شود.

درصورتی‌که به این طریق نتوانستید فشار آب ساختمان خود را افزایش دهید باید به فکر خرید پمپ‌هایی باشید که متناسب با نیاز مصرفی شما هستند.

بنابراین پیشنهاد می شود که برای نصب و راه اندازی پمپ حتماً از یک کارشناس یا یک فرد فنی و بادانش کافی کمک گرفته شود تا آن را به صورت صحیح نصب و راه اندازی کند. به طور کلی می‌توان گفت سامانه‌های جدیدی که در آبیاری محصولات کشاورزی در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند آبیاری تحت فشار هستند. برای اجرا کردن این نوع از آبیاری لازم است تا حتما فشار آب لازم، افزایش پیدا کند.

می‌توان گفت که این شرکت‌ با ارائه این محصول توانسته است نیازهای طیف بزرگی از مشتریان را که به انتقال حجم زیادی از دبی در لحظه نیاز دارند، برآورده کند. هر چند قیمت این پمپ‌ها معمولا بالا است اما در مقایسه با سری‌های مشابه و مدل‌های خارجی و اروپایی، قیمت مناسبی دارند.

استراتژی اصلی ما ارائه خدمات برپایه مشتری مداری بالاتر از آنیست که توسط رقیبان ارائه می شود.

پمپ وسیله‌ای مکانیکی و کاربردی است که به منظور انتقال و جا‌به‌جایی مایعات گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم پمپاژ آب، فشار مایعات را تا حد قابل توجهی افزایش داده و بدین ترتیب موجب هدایت آن‌ به ارتفاعات بالاتر می‌شود.. شما باید ابتدا با انواع پمپ به طور کامل اشنا شده و سپس به خرید بهترین نوع آن بپردازید.

آب به طور مداوم پمپ می شود در حالی که فشار به آرامی کاهش می یابد تا زمانی که به مقدار تنظیم شده برسد.

در نوع خانگی این اتومات چنانچه آب موجود در مخزن به میزان کمتر از حد مجاز رسیده باشد، پمپ را بکار انداخته و روشن می نماید، و در زمانی که مخزن به طور کامل پر شود آن را خاموش می نماید.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما