درباره ویژگی جدید مفسر کد ChatGPT چه باید بدانید

ChatGPT، چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی که توسط OpenAI ساخته شده است، در ماه های اخیر با متنی که می تواند تولید کند، جهان را شگفت زده کرده است. اکنون چت بات با ایجاد نمودارها و نقشه ها و تبدیل تصاویر به ویدیو، دوباره کاربران را خوشحال می کند.

این به دلیل ویژگی جدیدی است که OpenAI هفته گذشته برای مشترکان ChatGPT Plus به نام مفسر کد ارائه کرد. در اینجا آنچه باید در مورد آن بدانید.

مفسر کد به ChatGPT امکان تجزیه و تحلیل داده ها، ایجاد نمودارها، حل مسائل ریاضی و ویرایش فایل ها را می دهد. همچنین از آپلود و دانلود فایل ها پشتیبانی می کند که قبلا در ChatGPT امکان پذیر نبود.

مفسر کد روز پنجشنبه برای مشترکین ChatGPT Plus در دسترس قرار گرفت، سرویسی که 20 دلار در ماه هزینه دارد. ویژگی های افزودنی مشابهی که به کاربران ChatGPT امکان دسترسی به خدمات شخص ثالث مانند Expedia و OpenTable را می دهد، فقط برای مشترکین در دسترس است.

هنگامی که افراد از ChatGPT سوالی می پرسند، ربات چت بر اساس فناوری به نام مدل زبان بزرگ یا LLM، پاسخی را حدس می زند که کلمه بعدی را در یک دنباله پیش بینی می کند.

اما زمانی که مفسر کد فعال است، ChatGPT یک کد کامپیوتری را می نویسد و اجرا می کند تا پاسخ را بیابد. این به ربات چت اجازه می‌دهد کارهای جدیدی را انجام دهد که قبلاً انجام نمی‌داد، مانند انجام محاسبات پیچیده و ایجاد نمودارها بر اساس داده‌هایی که کاربر آپلود می‌کند، که همگی با کد تکمیل می‌شوند.

برخی استدلال می کنند که مفسر کد احتمال عدم دقت را کاهش می دهد، یک شکایت رایج در مورد LLM ها

Ethan Mollick، دانشیار دانشگاه پنسیلوانیا، که مفسر کد را به مدت دو ماه قبل از انتشار آزمایش کرد، گفت: “کد به طور عینی کار درستی انجام می دهد.”

رایج ترین استفاده از مفسر کد، تجزیه و تحلیل داده ها است.

با درخواستی مانند “به من بگویید چه چیز در مورد داده ها جالب است”، ChatGPT می تواند داده های کاربر، مانند اطلاعات مالی، سلامتی یا موقعیت مکانی را بررسی کند و بینش هایی در مورد آنها ایجاد کند. تحلیلگران مالی راه هایی برای استفاده از این ابزار در کار خود پیدا کرده اند، مانند تجزیه و تحلیل قیمت سهام و تهیه بودجه

محققان همچنین استفاده از این ابزار را برای تجسم داده های خلاقانه آغاز کرده اند. دکتر. مولیک گفت که اخیراً از یک مفسر کد برای ایجاد نمودار سه بعدی از لیست 100 بیلبورد و ساخت یک مفسر کد استفاده کرده است. نقشه متحرک از هر فانوس دریایی در ایالات متحده برخی از افراد همچنین از مفسر کد برای تبدیل فرمت فایل ها مانند تبدیل تصاویر به فیلم یا اسناد PDF به عکس استفاده می کنند.

آرویند نارایانان، استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه پرینستون، هشدار داد که مردم نباید بیش از حد به مفسران کد برای تجزیه و تحلیل داده ها وابسته شوند، زیرا هوش مصنوعی همچنان نتایج نادرست و اطلاعات نادرست تولید می کند.

او گفت: «تحلیل مناسب داده‌ها نیاز به تفکر انتقادی زیادی در مورد داده‌ها دارد.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما