دامار هملین فقط چند هفته پس از سقوط در سوپر بول حاضر می شود

همین ماه گذشته بود که دامار هملین، نگهبان بوفالو بیلز، در نزدیکی خط 50 یاردی یک استادیوم NFL بی حرکت دراز کشید – قلبش بی حرکت بود، هم تیمی هایش اشک می ریخت و یک تیم پزشکی ناامیدانه در تلاش برای نجات جان او بود.

اکنون هاملین در میان کسانی است که در اوج فصل فوتبال در آریزونا حضور دارند، تجسمی از پشتکار و احتمال آسیب فاجعه باری که در هر بازی فوتبال ظاهر می شود.

هاملین، 24 ساله، چندین حضور عمومی در مسابقات سوپر باول داشته است، جایزه ای از اتحادیه بازیکنان برای خدمات اجتماعی دریافت کرده، در نمایشگاه جوایز افتخارات NFL شرکت کرده و در مصاحبه ای با مایکل استراهان برای “صبح بخیر آمریکا” صحبت کرده است.

هاملین در مراسم افتخارات NFL گفت: “ایست قلبی ناگهانی چیزی نبود که من هرگز آن را به عنوان بخشی از داستان خود انتخاب می کردم.” اما این به این دلیل است که گاهی اوقات دید ما بسیار کوچک است، حتی زمانی که فکر می کنیم تصویر بزرگتر را می بینیم.

در مصاحبه “صبح بخیر آمریکا”، هاملین از قدردانی خود از دنی کلینگتون، مربی ورزشی بیلز که با انجام CPR نجات دهنده در هاملین در سینسیناتی، پس از اینکه به دنبال یک تکل معمولی به نظر می رسید از بین رفت، صحبت کرد.

هاملین گفت: «آن شب او به معنای واقعی کلمه ناجی زندگی من بود.

هاملین که در خارج از پیتسبورگ بزرگ شد و در سال 2021 از دانشگاه پیتسبورگ خارج شد، بیش از یک هفته در بیمارستان بستری بود تا اینکه در بوفالو مرخص شد. هفته گذشته، مدیر پزشکی انجمن بازیکنان در یک برنامه رادیویی – در پاسخ به سوال تماس گیرنده ای به نام ورونیکا – گفت که هملین به فوتبال حرفه ای بازخواهد گشت.

دکتر گفت: “من به شما تضمین می کنم، ورونیکا، دامار هملین دوباره فوتبال حرفه ای بازی خواهد کرد.” تام مایر، مدیر پزشکی

در حالی که بهبودی هاملین تا حد زیادی تبدیل به یک داستان پیروزی شده است، اما یادآوری جدی از خطرات فوتبال نیز بوده است، به ویژه در فصلی که ضربه مغزی 18 درصد افزایش یافت.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

تماس با ما