خاورمیانه و شمال آفریقا پرداختن به بالاترین نرخ بیکاری جوانان در جهان

انتشار مشترک آژانس کار سازمان ملل، ILO، برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP)، ​​صندوق جمعیت سازمان ملل متحد (UNFPA) و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) قبل از نشست دو روزه در امان، اردن، صادر شد. به انتقال جوانان از یادگیری به کار، که یک اولویت کلیدی برای نوجوانان و جوانان در سراسر منطقه وسیع عمدتاً عرب زبان است، رسیدگی کنید.

تبادل شیوه های خوب

نشست منطقه ای سطح بالا در یادگیری، مهارت، شمول و کار جوانان، به مدت دو روز اجرا می شود و مقامات دولتی از بخش های کلیدی، بخش خصوصی و سازمان ملل متحد را در گفتگو با خود جوانان گرد هم می آورد تا امکان تبادل شیوه های خوب فراهم شود.

«سیستم ها و برنامه های آموزشی فعلی با بازار کار در حال توسعه مطابقت ندارد و تغییر ماهیت کار آنها مهارت های کافی را برای جوانان فراهم نمی کنند که برای موفقیت در اقتصاد امروز ضروری است.»

مهارت هایی مانند ارتباط، خلاقیت، تفکر انتقادی، حل مسئله و همکاری در مهارت های بسیاری از جوانان وجود ندارد.

به گفته آژانس ها، “نوجوانان و جوانان تحصیل کرده سالم و ماهر می توانند تغییرات مثبت را ایجاد کنند به سوی جهانی مناسب برای آنها که حقوق آنها را ترویج و حمایت کند.»

نابرابری ها و زمینه های آسیب پذیر

جوانان همچنان با انبوهی از چالش ها در منطقه روبرو هستند – به ویژه جوانانی که در فقر یا در مناطق روستایی زندگی می کنند. پناهندگان، آوارگان، مهاجران، دختران و زنان جوان؛ و افراد دارای معلولیت؛ کسانی که بیشتر از مدرسه خارج می شوند و پشت سر می گذارند.

طبق داده‌های سازمان ملل، قبل از همه‌گیری کووید-19، این منطقه بیش از 14 میلیون کودک از مدرسه بازمانده بود و یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بازگشت به تحصیل در جهان بود. علاوه بر این، بیماری همه گیر بحران آموزش را عمیق تر کرده و نابرابری های موجود را گسترش داده است.

بیکاری بالقوه را از بین می برد

بیکاری جوانان در این کشورها تقریباً دو برابر میانگین جهانی است و بین سال‌های 2010 تا 2021، 2.5 برابر سریع‌تر از میانگین جهانی رشد کرده است.

این اعداد نشان دهنده تخلیه قابل توجهی از پتانسیل اقتصادی منطقه است. کاهش نرخ بیکاری به 5 درصد و بتواند تعداد زیادی از جوانانی را که وارد نیروی کار می شوند جذب کند و بیکاری جوانان را تثبیت کند. این منطقه باید تا سال 2030 بیش از 33.3 میلیون شغل جدید ایجاد کند.

سازمان بین‌المللی کار روز دوشنبه اعلام کرد در سراسر جهان، بهبود بازار کار جهانی نیز معکوس می‌شود و کووید و «بحران‌های متعدد دیگر» را که نابرابری‌ها را در داخل و بین کشورها افزایش داده‌اند، مقصر دانست.

طبق آخرین به روز رسانی آن در مورد دنیای کار، امروز 112 میلیون شغل تمام وقت کمتر از قبل از همه گیری وجود دارد.

نتایج مورد انتظار

هدف این نشست منطقه ای بررسی ابزارهای تقویت پیوند بین آموزش و بازار کار است.

اینها شامل تقویت سیستم های آموزشی – از جمله آموزش و آموزش مهارتی و فنی و حرفه ای – تقویت پیوند بین یادگیری و بازار کار است. تقویت سیاست ها و بررسی فرصت ها با بخش خصوصی برای ایجاد شغل و حمایت از کارآفرینی جوانان.

“جوانان به آموزش مهارت های زندگی نیاز دارند تا به آنها کمک کند تا ارزش های مثبت در مورد سلامتی، حقوق، خانواده، روابط، نقش های جنسیتی و برابری خود را کشف و پرورش دهند و آنها را برای شکل دادن به زندگی خود و تصمیم گیری آگاهانه در مورد زندگی باروری خود توانمند سازد.” آژانس های برجسته .

این رویداد توصیه هایی را از کشورهای عربی / منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به نشست جهانی دبیرکل سازمان ملل متحد در مورد تحول آموزش در سپتامبر 2022 ارائه می کند.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما