جلسه پنجشنبه شما چین محدودیت های کووید را کاهش می دهد

دولت چین از لغو محدودیت های سختگیرانه این کشور برای ویروس کرونا خبر داد، که محور اصلی سیاستی است که رئیس جمهور شی جین پینگ مشروعیت خود را بر اساس آن به خطر انداخته بود.

این اقدام یک امتیاز ضمنی به نارضایتی عمومی پس از اعتراضات خیابانی گسترده علیه محدودیت‌های کووید در چین است. معترضان به خاطر قرنطینه‌هایی که صدها میلیون نفر را برای هفته‌ها در خانه‌هایشان محبوس کرده و اقتصاد را به پایین کشیده بود، عصبانی بودند. آنها همچنین از شیوه ظاهراً خودسرانه اعمال محدودیت ها بیزار بودند.

به نظر می‌رسد که حزب کمونیست چین تلاش می‌کند یک عقب‌نشینی را حفظ کند، بدون اینکه اذعان کند که مخالفان گسترده دست شی را وادار کرده است. عقب‌نشینی می‌تواند معترضان را آرام کند، اما انتظار می‌رود چین با از سرگیری زندگی عادی مردم با افزایش آلودگی‌ها مواجه شود. کارشناسان هشدار داده اند که چین باید سرعت واکسیناسیون خود را به ویژه برای افراد مسن افزایش دهد.

داده ها: فقط دو سوم از افراد 80 ساله و بالاتر واکسینه شده اند، در مقایسه با 90 درصد از کل جمعیت، و تنها 40 درصد دوز تقویت کننده دریافت کرده اند.

تغییرات: تست‌های PCR و کدهای سلامت دیگر برای سفر بین مناطق بررسی نمی‌شوند. افرادی که به کووید خفیف مبتلا هستند اجازه خواهند داشت در خانه ایزوله شوند. دولت همچنان می‌تواند قرنطینه اعمال کند، اما به جای محله‌ها، مناطق یا شهرها، ساختمان‌ها، طبقات یا آپارتمان‌ها را محدود می‌کند. این قرنطینه ها نیز سریعتر برداشته می شوند.

نقل قول: “صدای ما بالاخره شنیده شد. ما کارگران دیگر مجبور نیستیم در قفل، گرسنگی و سرکوب باشیم.”


رهبران سیاسی از سراسر طیف گفتند که اقدام کاستیلو یک کودتا بود و کنگره به سرعت به استیضاح و برکناری او از سمت خود رای داد.

نیروهای مسلح پرو و ​​پلیس با انتشار بیانیه ای مشترک اعلام کردند که از او حمایت نخواهند کرد و بسیاری از اعضای دولت او پس از اعلام این خبر استعفا دادند. اما او هنوز دموکراسی شکننده پرو را در بزرگترین بحران سیاسی خود در سال‌های اخیر فرو برده است.

متن نوشته: دوران تصدی کاستیلو با رسوایی های سطح بالا، تحقیقات جنایی و جابجایی کابینه همراه بوده است. او بیش از 80 وزیر را انتخاب کرده و از دو تلاش قبلی برای استیضاح جان سالم به در برده است.

تاریخ: فساد در سیاست پرو به حدی است که این کشور از سال 2016 تاکنون پنج رئیس جمهور داشته است. کاستیلو – کشاورز سابق، معلم مدرسه و فعال اتحادیه ای بدون تجربه حکومتی – در انتخابات ریاست جمهوری بر کیکو فوجیموری، یک سیاستمدار راستگرا، با تبلیغات برای حمایت پیروز شد. پرویی های بیچاره


در یورش های صبح زود در سراسر آلمان، 3000 نیروی پلیس و نیروی ویژه، 25 مظنون از حامیان یک سازمان تروریستی داخلی را دستگیر کردند که به گفته دادستان ها قصد داشت دولت آلمان را سرنگون کند و یک شاهزاده را به عنوان رئیس دولت جدید منصوب کند.

برنامه های این گروه به شدت مسلح شامل حمله به رایشستاگ، ساختمان پارلمان آلمان بود. به گفته دادستان، اعضای این گروه آموزش های تسلیحاتی را سازماندهی کرده بودند و یک دولت در سایه تشکیل داده بودند تا در صورت موفقیت برنامه هایشان، آن را تشکیل دهند.

دادستان ها گفتند که در حال تحقیق از 52 مظنون هستند و شاهزاده، نماینده سابق پارلمان و سربازان سابق آلمانی را بازداشت کرده اند.

انگیزه: به گفته دادستان، این گروه که سال گذشته تشکیل شد، معتقد بود که اعضای یک “دولت عمیق” آلمان را کنترل می کنند و باید سرنگون شوند.

متن نوشته: سرویس‌های اطلاعاتی آلمان برای سال‌ها گفته‌اند که بزرگ‌ترین تهدید برای این کشور از جانب راست افراطی و گروه‌های افراطی داخلی است. در سال 2020، حامیان راست افراطی، حامیان QAnon و فعالان ضد واکسن سعی کردند به رایشستاگ حمله کنند و پلیس می گوید که چندین توطئه احتمالی کوچکتر علیه رهبران ایالتی را مورد بررسی قرار داده است.

مربوط: پادکست تایمز “Day X” از سال 2021، راست افراطی آلمان را مورد بررسی قرار داد.

گودتاما یک تخم مرغ کارتونی بدون جنسیت با چهره ای غمگین و باسن زرد براق است. یک فرسودگی، یک تنبل، یک بد خوار، که زیر بار مالیخولیا له شده اند.

علیرغم یا به دلیل فقدان ابتکار عمل گودتاما، این شخصیت پس از معرفی سانریو در سال 2013 به شهرت بین‌المللی رسید، نه مدتی پس از آن که هلو کیتی، بزرگترین ستاره شرکت، شروع به عملکرد ضعیف کرد. Sanrio مسابقه‌ای برای توسعه شخصیت‌های غذایی جدید از نظر استراتژیک برگزار کرد، و اگرچه گودتاما برنده نشد، اما آنها به محبوبیت طرفداران تبدیل شدند.

در حالی که حالات ضد بهره وری و ضد سرمایه داری زیبای گودتاما به بازاریابی محصولاتی مانند اسباب بازی های مخمل خواب دار، غذاهای شاد، رامن و ملحفه کمک کرده است، فروش ماجراجویی دشوارتر است. چگونه می توانید به یک ماجراجویی بروید در حالی که هرگز اقدامی نمی کنید؟

نتفلیکس این مشکل را برای یک سریال انیمیشنی و لایو اکشن جدید با جفت کردن تخم مرغ بی حال با جوجه ای بی رحم در سفری برای یافتن مادرش حل کرد. منتقد ما می نویسد: نمایش “لحظه های لذت بخشی را ارائه می دهد، به خصوص در فیلم های تاریک تر و پوچ تر که متمرکز بر گودتاما هستند.”

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما