جامعه بومی پس از حملات چاقو در کانادا می چرخد

جیمز اسمیت کری، ساسکاچوان- در یک روز اخیر در این اجتماع کوچک در دشت‌های کانادا، مردم در سالن بدنسازی مدرسه جمع شدند و در مراسم تدفین پشت سر هم به طبل‌های سنتی بومی و موسیقی سوگوار گوش دادند. بیرون مردم دسته دسته جمع شده بودند و گریه می کردند و سیگار می کشیدند.

دو هفته است که این سرزمین 2000 نفری صحنه یکی از بدترین کشتارهای دسته جمعی در تاریخ کانادا شده است. دو برادر ظاهراً درگیری کردند که 10 کشته و 18 زخمی بر جای گذاشت. مردم محلی می‌گویند هنوز سؤالات بی‌پاسخ زیادی در مورد اینکه چه عاملی باعث این حملات شد، چگونه رخ داد و چرا مجریان قانون نتوانستند یکی از برادران متخلف را پس از ناپدید شدن او در ماه مه ردیابی کنند، وجود دارد.

برادران، مایلز و دیمین ساندرسون، صبح روز سپتامبر، حمله با چاقو را آغاز کردند. 4، پلیس گفت. جسد دیمین ساندرسون 31 ساله در سپتامبر پیدا شد. 5 مورد از جراحاتی که پلیس گفته بود خودساخته نبوده و برادرش مایلز ساندرسون 32 ساله دو روز بعد توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد. به گفته پلیس، وی پس از تحمل “پریشانی پزشکی” در بیمارستانی در ساسکاچوان درگذشت.

خارج از شهر ولدون، ساسکاچوان، جایی که وسلی پترسون در اوایل این ماه کشته شد.

رئیس والی برنز، یکی از رهبران ذخیره، گفت: «این خیلی وحشتناک بود، من مدام از بزرگانم می‌پرسیدم: «من باید چه کار کنم؟» “چرا این اتفاق افتاد؟ معنی چیست؟

رؤسا و رهبران جامعه گفتند که مشخص نیست چه چیزی باعث این انفجار خشونت آمیز شده است و پلیس تاکنون انگیزه ای ارائه نکرده است. آنها گفتند مایلز ساندرسون، که از نیروهای ذخیره بود، برخی از قربانیان خود را می‌شناخت – ارل برنز پدر همسر معمولی مایلز، ونسا برنز بود – اما گفت که برخی از حملات دیگر تصادفی بودند. پلیس گفت وسلی پترسون، مردی در شهر ولدون که هیچ ارتباطی با ذخیره‌گاه نداشت، نیز کشته شد.

رئیس کالوین ساندرسون، رهبر سازمان، گفت که مقامات جیمز اسمیت کری همچنین می‌خواهند بدانند چرا افسران آزادی مشروط هرگز به آنها اطلاع نداده‌اند که مایلز ساندرسون، که سابقه رفتارهای خشونت‌آمیز و جنایتکارانه داشته است، طبق اسناد آزادی مشروط و افرادی که او را می‌شناسند، آزاد است. گروه Chakastaypasin در رزرو. او با مایلز و دیمین ساندرسون نسبتی ندارد.

جیمز اسمیت، رئیس ملت کری، والی برنز، می‌گوید که او در حال تلاش برای درک خشونتی است که 10 کشته و 18 زخمی برجای گذاشت.

تابلوی ممنوعیت تجاوز در خارج از خانه وسلی پترسون، که در حمله چاقو کشته شد.

مقامات جیمز اسمیت کری نیشن همچنین گفتند که هیچ پلیسی در ذخیره‌گاه مستقر نیست و پس از اولین تماس با 911، 40 دقیقه طول کشید تا دو افسر از شهر ملفورت، تقریبا 30 مایلی دورتر، رسیدند.

رئیس ساندرسون و دیگر رهبران خواستار یک نیروی پلیس قبیله ای هستند که می تواند شکاف را در زمانی که پلیس سواره سلطنتی کانادا، نیروی پلیس فدرال کانادا در دسترس نیست، پر کند. آنها همچنین خواهان تامین بودجه برای ایجاد مراکز درمان اعتیاد به مواد مخدر در ذخیره‌گاه و برنامه‌های فرهنگی برای پیوند مجدد جوانان با سنت‌هایشان هستند.

در یک سند هیئت آزادی مشروط کانادا آمده است که مایلز ساندرسون “در محیطی با آزار فیزیکی، خشونت خانگی و بی ثباتی بزرگ شده است.” مایلز جوان شاهد ضرب و شتم پدرش دوست دخترش بود. او برای مدتی با پدربزرگ و مادربزرگ زندگی کرد که در گزارش آزادی مشروط به عنوان “محیط توهین آمیز” توصیف شد. در این گزارش آمده است که او از ۱۲ سالگی شروع به مصرف مشروبات الکلی و در ۱۴ سالگی مصرف کوکائین کرد.

پدر برادران، مانی ساندرسون، از طریق اعضای خانواده به او مراجعه کرد و از ارائه نظر درباره پسرانش یا قتل‌ها خودداری کرد.

جیمز اسمیت، رئیس ملت کری، والی برنز، به روز رسانی در مورد تحقیقات را از مقامات محلی دریافت می کند.

در گزارش هیئت آزادی مشروط آمده است که مایلز ساندرسون 59 بار محکوم شده است. بر اساس این سند، او یک بار با چنگال به دو نفر حمله کرد و مردی را تا جایی کتک زد که بیهوش در یک گودال دراز کشیده بود. در این گزارش آمده است که او آجرهای بتنی را از شیشه جلوی اتومبیل شریک عادی خود پرتاب کرد و در حالی که دستبند به وی بسته بود، مکرراً به صورت و سر یک افسر پلیس لگد زد.

او در ماه فوریه از زندان آزاد شد، علی‌رغم گزارش هیئت آزادی مشروط که نشان می‌داد احتمال زیادی وجود دارد که او دوباره مرتکب جرم شود. در ماه مه، او گزارش خود را به افسر آزادی مشروط خود متوقف کرد و ناپدید شد. سخنگوی RCMP ساسکاچوان گفت که نیروی پلیس فعالانه به دنبال مایلز ساندرسون پس از ناپدید شدن او نبود.

سخنگوی هیئت آزادی مشروط از اظهار نظر در مورد جزئیات آزادی مایلز ساندرسون خودداری کرد اما گفت که شرایط را بررسی خواهد کرد.

کارت تشییع جنازه دیمین ساندرسون، در یک مرکز اجتماعی در پرنس آلبرت، ساسکاچوان.

سوالات دیگری پیرامون برادر مایلز، دیمین، وجود دارد. جسد او در چمن های بلند در چند متری خانه ذخیره رئیس کالوین ساندرسون بود.

RCMP جزئیات خاصی از این پرونده را مورد بحث قرار نمی دهد. افرادی که با برخی از مجروحان صحبت کردند گفتند که دیمین سعی کرد جلوی برادرش را بگیرد و ممکن است قبل از کشته شدن او نیز جان چند نفر را نجات دهد.

این قتل ها موجی از حمایت جهانی را برانگیخت. ملکه الیزابت دوم به قربانیان تسلیت گفت، یکی از آخرین اقدامات رسمی او قبل از مرگش. او در یادداشتی که در حساب های رسانه های اجتماعی خانواده سلطنتی منتشر شد، نوشت: «در این زمان غم انگیز با همه کانادایی ها عزادار هستم.

پلیس گفت که مظنون در حملات با چاقو که 10 کشته و 18 زخمی برجای گذاشت، پس از دستگیری ماموران جان باخت. عکس: Heywood Yu/Canadian Press/AP

این قتل ها کشوری را شوکه کرد که در سال های اخیر برای جبران رفتار تاریخی خود با مردم بومی تلاش کرده است. در ماه ژوئیه، پاپ به کانادا آمد و به خاطر نقش کلیسای کاتولیک در تلاش برای جذب بومیان به فرهنگ سفیدپوستان از طریق وادار کردن آنها به مدارس به اصطلاح مسکونی، عذرخواهی کرد، اقدامی که به گفته او نسل کشی است. این بازدید با کشف بیش از 200 گور بی نشان از افراد بومی در یک مدرسه مسکونی در استان بریتیش کلمبیا در سال گذشته انجام شد.

سول ساندرسون که با برادران خویشاوندی ندارد اما رئیس سابق یکی از سه گروه قبیله ای کری است که ملت جیمز اسمیت کری را تشکیل می دهند، گفت که گروه های بومی دهه ها از مشکلات اجتماعی ریشه دار و سوء مصرف مواد مخدر رنج برده اند. او گفت که این بیماری ها نتیجه تاریخ کانادا در ریشه کن کردن و تلاش برای جذب مردم بومی است.

اعضای جامعه اهدایی گوزن را دریافت می کنند.

از زمان قتل‌ها در اینجا، خیرخواهان، داوطلبان و روزنامه‌نگاران به جیمز اسمیت کری نیشن، قلمرویی تقریباً به اندازه ناحیه شهر نیویورک در استاتن آیلند و در 300 مایلی شمال مونتانا، آمده‌اند. هوا غلیظ است از گرد و غباری که خودروها، خودروهای شاسی بلند و کامیون ها هنگام رانندگی بر روی جاده های آسفالت نشده ای که به ذخیره گاه منتهی می شوند، از خود بلند می کنند. مدرسه اجتماعی برنارد کانستانت قرمز و آبی به محل انصراف کمک‌های غذایی و تدارکاتی تبدیل شده است.

در آشپزخانه مدرسه، فرن برنز، ساکن محلی، که گفت سه پسر عموی خود را در این حملات از دست داده است، تیمی از داوطلبان را برای بریدن گوشت گوزن و گوزن که توسط شکارچیان از مراتع مجاور آورده شده بود، تشکیل داد. آشپزها خورش گوزن درست کردند، استیک گوزن سرخ کرده و ساندویچ های بولونیا و پنیر را کنار هم گذاشتند.

او گفت که از زمان قتل‌ها تا حد خستگی کار کرده است تا اطمینان حاصل شود که مردم در مراسم تشییع و تدفین سیر می‌شوند.

او گفت: «این درمان ما است. هرکدام از ما لحظاتی را برای خود می‌گذرانیم که می‌توانیم بیرون برویم و کمی گریه کنیم، اما این واقعاً چگونه به خودمان کمک می‌کنیم.»

فران برنز در حال برپایی یک یادبود در مدرسه اجتماعی برنارد کنستانت در کشور جیمز اسمیت کری در ساسکاچوان.

میشل برنز و دیگران در حال آماده کردن غذا در مدرسه، که به محلی برای ترک کمک‌های مالی تبدیل شده است.

یکی از دستیاران آشپزخانه و خواهرزاده فرن برنز، میشل برنز، گفت که عمویش، ارل برنز، در این حملات کشته شد. او می‌دانست که برادران ساندرسون در انبار بزرگ می‌شوند. او گفت مایلز جوکری بود که با بزرگتر شدن جدی تر و عصبانی تر شد.

با توجه به جدول زمانی رسمی RCMP در مورد جنایات، اولین تماس با 911 در ساعت 5:40 صبح به وقت محلی در 9 سپتامبر دریافت شد. 4. شخصی گزارش داد که یک چاقو در ذخیره رخ داده است. 90 دقیقه پس از اولین تماس اضطراری، RCMP یک هشدار برای افراد خطرناک ارسال کرد و در مورد دو مظنون که با یک SUV سیاه فرار کرده بودند هشدار داد.

به گفته افرادی که با خانواده او صحبت کردند، ارل برنز، پدر همسر معمولی مایلز ساندرسون و یک سرباز کهنه سرباز، برای محافظت از خانواده خود با این حملات مبارزه کرد. بزرگ دیوید گمبل، دوست خانوادگی و رئیس سازمان، گفت، ارل برنز به جای اینکه در خانه بماند، وقتی برادران رفتند، به اتوبوس مدرسه ای که برای جامعه جیمز اسمیت سوار شده بود پرید و سعی کرد برادران را تعقیب کند تا اینکه تسلیم جراحاتش شد. انجمن کهنه سربازان ملل اول ساسکاچوان.

بایرون دنیلز گفت که آن روز صبح در خانه اش بود که صدای کوبیدن در را شنید. او به همسرش گفت که این موضوع را نادیده بگیرد و از پاسخ دادن خودداری کرد. بعداً آقای دنیلز یک اثر خونی روی در صفحه نمایشش پیدا کرد. آقای. دنیلز گفت که او از این حملات چنان متزلزل است که حتی اکنون به جای استفاده از در از پنجره خانه اش بیرون می خزد.

مراسم شمع‌افروزی در پرنس آلبرت، ساسکاچوان، برای گرامیداشت قربانیان حمله با چاقو.

تقریباً چهار روز پس از حمله طول کشید تا پلیس مایلز ساندرسون را پیدا کند. پلیس او را در حالی که در حال رانندگی یک شورلت آوالانچ سفید سرقتی بود، از جاده خارج کرد.

اگرچه او زنده گرفته شد، آقای. روندا بلکمور، فرمانده RCMP ساسکاچوان گفت که ساندرسون بلافاصله پس از آن دچار “مشکلات پزشکی” شد. مرگ او در بیمارستانی در شهر ساسکاتون اعلام شد.

در این ذخیره‌گاه، راهنمایی‌هایی برای فراهم کردن فضایی برای خانواده‌ها برای کنار هم قرار گرفتن ایجاد شده بود، و درمانگران از چادرها برای مشاوره خانواده‌های داغدار استفاده می‌کردند. منطقه ای در لبه مزرعه برای اقامتگاه های عرق، محل برگزاری مراسم شفا مسدود شده بود.

ران پل، یکی از بزرگان جامعه، گفت که جامعه پاکسازی مکان های کشتار را به صورت آیینی آغاز کرده است. او گفت که مردم در سال های آینده هزینه های عاطفی خواهند پرداخت.

او گفت: «زخم‌های جسمی خوب می‌شوند، اما زخم‌های دیگر برای مدت طولانی باقی خواهند ماند. “بعضی از مردم قبل از اینکه شفا پیدا کنند به قبر خود می روند.”

انتظار می‌رود که این مرگ‌های خشونت‌آمیز برای سال‌های آینده تلفات عاطفی را بر ملت جیمز اسمیت کری وارد کند.

بنویسید Vipal Monga در vipal.monga@wsj.com

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان