تویوتا 2.5 میلیارد دلار به سرمایه گذاری خود در کارخانه باتری کارولینای شمالی اضافه کرد

تویوتا موتور روز چهارشنبه اعلام کرد که سرمایه گذاری خود را در یک کارخانه باتری در کارولینای شمالی به عنوان بخشی از تلاش گسترده تر برای رسیدن به رقبا در تولید خودروهای برقی، بیش از دو برابر کرده است.

این خودروساز گفت که 2.5 میلیارد دلار اضافی در این کارخانه سرمایه گذاری خواهد کرد که قرار است در نزدیکی گرینزبورو ساخته شود، توسعه ای که 350 شغل اضافی ایجاد می کند. اکنون انتظار می رود که در مجموع 3.8 میلیارد دلار برای این کارخانه هزینه کند و 2100 نفر را به کار گیرد.

نورم بافونو، معاون ارشد تویوتا موتور آمریکای شمالی، گفت: «این کارخانه نقش محوری در رهبری تویوتا به سمت آینده ای کاملاً برقی ایفا خواهد کرد و به ما کمک می کند تا به هدف خود در مورد بی طرفی کربن در خودروها و عملیات جهانی تا سال 2035 برسیم. در بیانیه ای

این اعلامیه دو روز پس از آن منتشر شد که هوندا موتور اعلام کرد که با شریک کره جنوبی ال‌جی انرژی سولوشن، کارخانه باتری در ایالات متحده می‌سازد و به دنبال اخباری مبنی بر اینکه مقامات کالیفرنیا قصد دارند فروش خودروهای بنزینی جدید در این ایالت را ممنوع کنند، اعلام شد. از سال 2035 شروع می شود. این شرکت ها گفتند که سرمایه گذاری در مجموع 4.4 میلیارد دلار خواهد بود.

تویوتا پیشگام خودروهای هیبریدی بود که از موتور الکتریکی و موتور بنزینی برای کاهش مصرف سوخت استفاده می‌کردند، اما نسبت به بسیاری از خودروسازان در تعهد به انتقال کامل به خودروهای برقی و کامیون‌ها کندتر عمل کرد.

جنرال موتورز به تازگی تولید خود را در یک کارخانه باتری در اوهایو آغاز کرده است و دو کارخانه دیگر در دست ساخت دارد. فورد موتور در حال ساخت دو کارخانه باتری در کنتاکی و یک کارخانه در تنسی است و Stellantis نیز در ایندیانا مستقر است.

قانون کاهش تورم اخیراً تصویب شده، با گره زدن یارانه خرید خودروهای برقی به میزان باتری خودرویی که در آمریکای شمالی ساخته می شود، انگیزه چنین کارخانه هایی را افزایش داده است.

تویوتا برنامه ساخت کارخانه باتری کارولینای شمالی را در ماه دسامبر اعلام کرد و گفت که 1.29 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد و 1750 نفر را استخدام خواهد کرد.

تویوتا در بیانیه خود در روز چهارشنبه اعلام کرد که 70 میلیارد دلار در سطح جهان برای استراتژی برق رسانی خود هزینه کرده است که شامل 5.6 میلیارد دلار برای تولید باتری می شود.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما