توئیتر از شرکت حقوقی بیش از 90 میلیون دلار در معامله ایلان ماسک شکایت کرد

شرکت مادر توییتر روز جمعه از یک شرکت حقوقی پیشرو به دلیل پرداخت‌های ناعادلانه مربوط به خرید 44 میلیارد دلاری شرکت رسانه‌های اجتماعی توسط ایلان ماسک در سال گذشته شکایت کرد.

طبق دادخواستی که شرکت مادر، X Corp، ارائه کرده است، پرداخت 90 میلیون دلاری که توییتر به Wachtell، Lipton، Rosen & Katz، یک شرکت برتر ادغام و اکتساب، انجام داد، به منزله “غنی سازی ناعادلانه” بود و باید بازپرداخت شود. در دادگاه عالی سانفرانسیسکو

در این شکایت آمده است که واچتل لیپتون «در حین تحویل کلیدها از صندوق شرکت وجوه دریافت کرده است». ماسک، صاحب X Corp.

مدیریت قبلی توییتر واچتل لیپتون را پس از آقای. ماسک سال گذشته تلاش کرد تا قرارداد خود برای تصاحب این شرکت را فسخ کند. او ناموفق بود و خرید در اکتبر بسته شد.

واچتل لیپتون و سخنگوی توییتر به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

توییتر سایر هزینه‌های مربوط به آقای. خرید ماسک از این شرکت. یک شرکت مشاوره ای به نام Innisfree M&A، در ماه فوریه از توییتر به دلیل قبض های پرداخت نشده 1.9 میلیون دلاری شکایت کرد. جوئل فرانک، یک شرکت روابط عمومی، در ماه مه از توییتر شکایت کرد و استدلال کرد که حدود 830,498 دلار برای خدمات ارائه شده در معامله پرداخت نشده است.

Wachtell Lipton یکی از شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های حقوقی در وال استریت است که به معاملات برجسته از جمله آقای. تلاش شکست خورده ماسک برای خصوصی کردن تسلا، شرکت خودروهای الکتریکی خود در سال 2018. این شرکت دارای هزینه های بالایی است و جایگاه خود را در میان شرکت های حقوقی با بیشترین سود به ازای هر شریک تثبیت می کند.

این شرکت قبلا شکایت کرده است. در سال 2018، کارل ایکان، سرمایه‌گذار فعال، از واچتل لیپتون به دلیل تلاش‌های خصمانه‌اش در سال 2012 برای تصاحب CVR Energy شکایت کرد. شکایت رد شد.

بر اساس اسنادی که همراه با شکایت روز جمعه ارائه شد، هیئت مدیره و مدیران توییتر پرداخت 90 میلیون دلاری را تصویب کردند زیرا واچتل لیپتون و یکی از وکلای آن، ویلیام ساویت، موفق شده بودند که این مبلغ را دریافت کنند. ماسک به توافق خود برای خرید این شرکت پایبند است.

در این دادخواست آمده است که با تأیید پرداخت، مدیران سابق و هیئت مدیره توییتر وظیفه امانتداری خود را نقض کردند. هیئت مدیره توییتر عجله کرد تا معامله با آقای. در این دادخواست آمده است که ماسک و “محتاطانه” یا “بر اساس آگاهانه” عمل نکرده است.

طبق دادخواست حقوقی، تنها 10 دقیقه قبل از بسته شدن معامله در اکتبر، بخش عمده 90 میلیون دلاری واچتل لیپتون دریافت شد. در عرض چند دقیقه پس از دریافت آن انتقال توسط واچتل لیپتون، آقای. بر اساس این شکایت، ماسک برخی از مدیران ارشد توییتر، از جمله مدیر ارشد حقوقی و مشاور عمومی توییتر را اخراج کرد.

یوون لو گزارش کمک کرد

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما