تفال به حافيز 20 مرداد ماه 1401

فرارو- فال از آثار ادبی است، از باورهای کهن، این مرز و بوم است. در گذشته ساکنان این خاک به نویسندگانی روی می‌آوردند که فکر می‌کردند حق دارند از این کلمه بهره ببرند. اما در گذر زمان تنها یاد حافظ در فرهنگ عامه باقی مانده است.

اگر الکل بنوشید گرد و خاک می شود

אז אנ גנה קח פניפי ראסד בה היר קה באק

برو هر چی داری بخور

که بدریغ زند روزرگ تیغ هلاک

به خاک پی توای سرو نازـرور من

که روز وقایه پا وا مغیرم از سر کاک

جهنم چیست، انسان چیست، پری چیست

به دحب همه كفر تاريكت است امساك

منهدس فلكي راح دير شش جانتي

чена бест ке рех нест зер дір дір magak

هذیان دختر در کنار ذهن است

تا روز قیامت نابود شود

به راه میکده حافیز خوش از جهان رفتی

دعای اهل دلت باد منس دل پاک

شرح لغت: روز وقعه: روز مرج

تفسیر عرفانی:

اگر شراب می نوشید مقداری از آن را روی خاک بریزید و گناهی از آن باقی نمی ماند. معنای این شعر این است که در هر کاری که انجام می دهید همیشه به فکر دیگران باشید و گذشته را به یاد بیاورید و حسرت را در زندگی خود راه ندهید، زیرا حسرت فایده ای ندارد و تنها امید است که در کار و انسان باز می کند. به بالاترین درجات می رسند.

تفسیر شعر:

همیشه به دنبال پاکسازی خود از چیزهای بد باشید. کمالات اخلاقی را در وجود خود بپروران زیرا اگر این کار را به خوبی انجام دهی با دید دیگری به دنیا و هر آنچه در آن است نگاه می کنی و دیگر نمیخواهی به هزار چهره این دنیا که هر لحظه در آن منعکس می شود نگاه کنی. و این بهترین موقعیتی است که می تواند برای هر انسانی وجود داشته باشد. قدر این نعمت را بدانید تا شاد و پایدار باشید. به خواست خدا.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان