ترانه علیدوستی بازیگر زن ایرانی پس از ابراز حمایت از اعتراضات بازداشت شد

ترانه علیدوستی، هنرپیشه سرشناس ایرانی، روز شنبه پس از انتشار پیام‌هایی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر ابراز همبستگی با تظاهرات ضد دولتی که نزدیک به سه ماه است ایران را تکان داده است، توسط مقامات محلی بازداشت شد.

خانم. علیدوستی، 38 ساله، در ارتباط با آنچه رسانه های خبری دولتی به عنوان «اظهارات بی اساس درباره رویدادهای اخیر» و «انتشار مطالب تحریک آمیز» توصیف کردند، بازداشت شد.

این یکی از مهم‌ترین بازداشت‌هایی است که مقامات ایرانی در تلاش برای سرکوب قیام تحت رهبری زنان که در سپتامبر آغاز شد، انجام داده‌اند. این اعتراضات با مرگ مهسا امینی زن 22 ساله در بازداشت پلیس اخلاق به اتهام تخطی از قوانین حجاب آغاز شد. ایران به دلیل واکنش خشونت آمیز خود به تظاهرات با محکومیت بین المللی مواجه شده است.

در هفته های اخیر، خانم علیدوستی که از آثارش می توان به برنده جایزه اسکار «فروشنده» اشاره کرد، پس از انتشار عکسی از خود بدون حجاب در حالی که تابلویی در دست داشت که نشان دهنده حمایتش از معترضانی است که خواستار پایان دادن به حکومت استبدادی روحانیت در ایران هستند، توجه ها را به خود جلب کرد.

در ماه جاری، پس از اعلام حکومت ایران مبنی بر اعدام محسن شکاری، زندانی 23 ساله ای که در اعتراضات سراسر کشور دستگیر شده بود، خانم. علیدوستی از مردم خواست حرف خود را بزنند.

او نوشت: سکوت شما به معنای حمایت از ظلم و ستمگر است.

اعتبار…ترانه علیدوستی، از طریق اینستاگرام، از طریق رویترز

از روز یکشنبه، خانم به نظر می رسید اکانت اینستاگرام علیدوستی از این پلتفرم حذف شده است و به نظر می رسد که هر حساب توییتر به حالت تعلیق درآمده است. پست های اخیر او دیگر قابل مشاهده نبود.

در یک پست کوتاه تلگرامی خانم خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران خبر دستگیری علیدوستی را اعلام کرد. علیدوستی برای برخی از آنچه که به عنوان «ادعاهایش» توصیف شده «اسنادی ارائه نکرد». بر اساس این پست تلگرامی، وی «به دستور مقام قضایی» بازداشت شده است.

گزارش اخبار دولتی همچنین گفته است که «تعدادی از سلبریتی ها» نظراتی مشابه خانم خانم داده اند. علیدوستی «در حمایت از شورش های خیابانی قبلی». در آیتم تلگرامی آمده است که تعدادی از آنها دستگیر شده اند، اما به غیر از خانم شخص دیگری اشاره نشده است. علیدوستی.

این اولین بار نیست که خانم علیدوستی موضع گیری سیاسی داشته است. وقتی «فروشنده» نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی زبان سال 2016 شد، خانم. علیدوستی گفت که این مراسم را در اعتراض به ممنوعیت سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای شهروندان هفت کشور که پنج نفر از آنها عمدتا مسلمان هستند، تحریم خواهد کرد.

فیلم در ادامه این جایزه را برد.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان