تجارت بین المللی با ارز روپیه به زودی: پیوش گویال | اخبار اقتصاد

دهلی نو: پیوش گویال، وزیر بازرگانی و صنعت روز شنبه ابراز امیدواری کرد که تاجران به زودی بتوانند تجارت خارجی را با واحد پول روپیه تسویه کنند زیرا چندین بانک از کشورهای مختلف در حال افتتاح حساب های ویژه Vostro در بانک های هند هستند.

بانک مرکزی هند (RBI) 60 درخواست برای افتتاح حساب‌های ویژه روپیه Vostro (SRVA) بانک‌های خبرنگار از 18 کشور از جمله بریتانیا، سنگاپور و نیوزلند را تأیید کرده است. (همچنین بخوانید: روپیه جایگزین دلار می شود؟ پول هند به ارز بین المللی تبدیل می شود – لیست کشورهایی که با INR موافقت کرده اند)

وی گفت: بانک مرکزی در این زمینه با همتایان خود در کشورهای مختلف در حال مذاکره است. گویال در اینجا به خبرنگاران گفت: “به زودی شاهد عملیاتی شدن این روپیه در تجارت بین المللی با چندین کشور خواهیم بود.” (همچنین بخوانید: سرمایه گذاران نسل بعدی: با بچه های ثروتمندترین خانواده های هند که آماده رهبری امپراتوری هستند ملاقات کنید)

وی همچنین گفت که مذاکرات برای توافقنامه تجارت آزاد (FTA) با مناطق توسعه یافته مانند اتحادیه اروپا، بریتانیا و کانادا در مراحل “پیشرفته” است.

گروه هایی از جمله توافقنامه تجارت آزاد انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA)، شورای همکاری خلیج فارس (GCC) و اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) نیز مشتاق هستند تا مذاکرات برای پیمان های مشابه با هند را آغاز کنند.

وزیر امور خارجه گفت: «تمام جهان می‌خواهد با هند یک توافقنامه مشارکت اقتصادی جامع داشته باشد. وی در مورد فاز دوم طرح تشویقی مرتبط با تولید برای بخش نساجی، گفت: بحث های گسترده ذینفعان در این زمینه صورت گرفته است.

وی افزود: «من کاملاً مطمئن هستم که به زودی می‌توانیم خطوط طرح را نهایی کنیم و آن را برای تصویب در بالاترین سطح بررسی کنیم.»

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

پاربرگ سایت

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان